Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, teljesen...

Mit csináljak, teljesen összetörtem?

Figyelt kérdés
Lesérültem,csonthártyagyulladásom van,mert több napon keresztül 15-20 km-t futottam,és most 1 hétig nem futhatok pedig szeretem csinálni!:( Most feküdnöm és jegelnem kell! Vki javasolna étrendet?
2016. máj. 23. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
-ha a fogyás a cél ,akkor : a lehető legkevesebbet egyél,és mindegy,hogy mit ,csak keveset.....
2016. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az étrendet az alacsony kcal-értékű kajákból, ill. lehetőleg az alacsony GI-értékű kajákból válogasd össze. Lehetőleg minél több zöldségfélét nyersen!, a rostos anyagok segíti a reggelenkénti "anyagcserét". Gyümölcsök közül a grapefruit, kiwi, és hasonlók ajánlottak.


[link]


Erről az oldalról nemcsak a kcal-értéket, de a GI %-ot is le tudod kérdezni.

Minél alacsonyabb egy kaja GI értéke, annál lassabban emészti meg a szervezet, annál később éhezel meg!!!

2016. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad túlerőltetni a sportot. Gyógyulás alatt ne diétázz, sokkal hamarabb felépülsz, ha rendesen eszel. Aztán majd megint kezdhetsz futni (de óvatosan, nem 15-20 km-t kezdőként).
2016. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kellene kalóriaszegény ételeket ennie, s van, akinek pont hogy a legtöményebbekkel megy csak a kis kalóriabevitel...

Kérdező, mi a gond a normál étrendeddel? Eddig nem figyeltél az evésre? Én nem változtatnék semmit (úgyis észrevenné a testem, hogy kevesebb kell neki s kicsit kevesebbet ennék, bár én mozgás mellett inkább kevesebbet eszem, na mindegy), vagy ha nincs étvágyad és éhséged és semmi, amire támaszkodj és tudatosan kell porcióznod, akkor egyszerűen lecsökkented az energiát biztosító makrotápanyagod (vagy -tápanyagaid) mennyiségét, a megfelelő tápanyagbevitelt nem zavarva meg vele. Már ha megy. Ha eddig keményen fogyóztál, lehet, hogy nincs hova csökkenteni az ételt, akkor most egy picit lassabban fogysz, na és? Én betegen biztos nem keményítenék be, főleg, ha nincs hova.

De egy hét alatt úgyse történik semmi.

2016. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem fogyózni kell, csak fokozottabban odafigyelni, hogy miket és mennyit eszel!!

Eddig naponta lefutottad a magad tisztességes körét, és ahhoz mérten vittél be kalóriát a szervezetedbe. Most kb. egy hétig gyakorlatilag 0 mozgás, tehát a kalória-bevitelt is ahhoz kell igazítani.

Másrészt azért is kell odafigyelni jobban, hogy kellő mennyiségű rostos anyag (nyers zöldségféle) is legyen a napi kajádban, mert a hirtelen fellépő mozgás-hiány igen-igen lelassíthatja a bélmozgást, aminek viszont nehezen megoldható következményei lehetnek!

Tehát figyelj oda, hogy mit eszel! És semmi gond nem lesz!

2016. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!