Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a folytonos...

Hogyan küzdjem le a folytonos éves utáni vágyat?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 hónapban rengeteget eszek, meg is híztam szembetűnően. Egész nap ennék. Mivel délelőtt suliba vagyok mindig megkívánok valamit. Délután pedig tanulás közben is állandóan ennék. Egy sütinek vagy csokinak se nagyon tudok ellen állni. Egyre jobban bánt a dolog mert mar egyaltalán nem érzem így jól magamat. Teljesen reménytelen vagyok.
2016. máj. 24. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál vele?
2016. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyire komoly lehet? Nem csak az akaraterőm fogyott el?
2016. máj. 24. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:

No igen, lehet valami hiányod. Vagy lelki dolog. Én első körben étrendet változtatnék, sok múlik rajta. Én is meg tudok bolondulni a sok szénhidráttól, főleg ha gyors és/vagy édesség... Normál étrendemen pedig minden szép és jó (néha sokat eszem, de nem vészesen s nem kontroll nélkül).

Van, akit minden kb. ugyanúgy laktat, kalória kérdése, de ez ritka. Kevés ebben lakik legalább ugyanolyan jól egy kis cukros vacakkal, mint fehérjével, némi zsírral és sok zöldséggel.


De akármennyire is vonz a csoki és a süti, ha már hízol, zavar a dolog s még így sem tudsz ellenállni, akkor valami nagy gond lehet az önuralmaddal. Én elvből nem alkalmazok különösebb önfegyelmet evésben s ez gyakran látszik is, de azért amit egyesek csinálnak, az már nekem is sok. Igenis rajtad múlik, hogy mit viszel a szádba, nem vagy báb és áldozat.


Sütit és csokit végülis ehetsz, de nem mindegy, milyet, mennyit s mit eszel még aznap. Én mindennap szoktam enni ilyesmit, akár egész sokat is, belefér s jelenleg nem rontja el a nálam egész impozáns deficitemet sem. Mert amúgy veszélyes is tud lenni.

De talán jobb, ha mást eszel, nem sütit... Oly sok jó, laktató, tápanyagdús, finom étel van.

2016. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Napi fél-egy óra edéssel látványos eredményeket elérhetsz, amit már nem fog engedni az egód, hogy túlevéssel elronts.

És ott van még a puffasztott rizs vagy a zabszelet.

2016. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
*edzéssel
2016. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De csak az akaraterő fogyott ell.... önfegyelem kell. Plusz ne tarts itthon èdessèget,ha lehet. Ha nagyon nem bíród minden nap délelőtt vegyèl magadnak vagy egy müzliszeletet,vagy egy kis 20grammos csokit. Így benned lesz a tudat,hogy jajj de jó ma már ettem csokit... Az is jó hainden másnap 1-2 kocka csokit eszel meg . Persze csak akkor vegyél tábla csokit ha nem eszed meg egyszerre. De ha már csoki ,akkor legyen magas kakaótartalmú,ètcsoki.

Nekem az jött még be,hogy minden nap megettem 1 banánt.(mèg mindig jobb sokkal mint a csoki) . Vagy egyèl 1 kisknanál mézet.

2016. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Az előző nem ír rosszat, no persze, nem vagyunk egyformák. Ha én eszem egy kis csokit, akkor nem "jaj de jó, ma már ettem csokit" van bennem, hanem "még csokit!". Illetve a csoki még annyira nem is vészes, de a süti... Úgyhogy ha jót akarok, vacsora végén eszem édességet (persze nem cukrosat), korábban nem, mert onnantól jó eséllyel édességet akarok estig. Már a zabolátlanabb vagy hedonistább korszakaimban (ami szinte az egész életem).


De sokszor jó, ha a totális s nem tartható tiltás helyett egy kevés jól megválasztott édességet eszünk. A banán nálam is megvan, de nem egy, hanem egy dekagramm, fagyasztva és kakaóval beburkolva. Nekem ez óriási élmény s 1-2 napig el is vagyok a dologgal, ha épp nem vagyok sok banánra beállítva, de az nálam ritka.


Jobb a tojásra épülő édesség, ami egy csomó fehérjét hoz s laktat. Fegyelmezett állapotban pedig jól kell lakni nem édességgel és kész. Jóllakottan nem akarok édességeket nassolni, s szerintem a normális szervezet ilyen.

2016. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2 hónapja még nap,mint nap faltam az édességeket,aztán elhatároztam,hogy elég,ledietazok és kibirom.Azóta eltelt 2 hónap se csoki se semmi más édesség ....minden fejben dől el...
2016. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fejben dől el és speciel vannak nagyon frankó diétás édességek is ( protein palacsinta), kuszkusz édesen ( persze ez módjával), zabkása stb.



Igazából az akaraterő kevés, vagy a tested jelzi, hogy nincs megfelelő mennyiségű ch és fehérje az adott étrendedben.

2016. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!