Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségügyi okok miatt...

Egészségügyi okok miatt egészségesen fogynom kell, leadhatok 3 hónap alatt 10kg-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nemrég kezdtek el nálam autoimmun betegség miatt egy kezelést. 17 éves vagyok és jelenleg 58-59kg (170-171cm). Önsanyargatással fogytam le 62-ről 52-re, de hamar vissza is jött majdnem az egész (3kg híján).

Nem azzal van a probléma, hogy kövér vagyok, hanem azzal, hogy magas a testzsírszázalékom. A doktornő szerint egy kicsit le kéne adnom és izmot kéne fejlesztenem, hogy az injekció könnyebben felszívódjon és hatékonyabb lehessen a terápia, mert nagyobb adagot nem adhatnak a korom miatt és így valószínűleg nem lesz olyan hatással, mint alacsonyabb testzsírnál.

Sportolni sportolok, spinningelek kb. 3 hete heti 3x1 órát és sokat sétálok is. Súlyzózok is egykezes kézi súlyzóval, ám a mérleg meg sem mozdul. Sőt, már a nadrágaim sem jönnek rám.

Általában 1500-1700kcal körül eszem egész nap, de hát ugye sportolok is. Futni nem tudok, mert a térdem eléggé oda van és nem ajánlja az ortopéd orvost, mást viszont bármit szívesen csinálok.

10kg 3hónap alatt lehetséges? (3 havonta kapom az injekciókat és iskolakezdésre szeretnék tünetmentes lenni)



2016. máj. 28. 15:44
 1/5 crudy ***** válasza:
Na hát három hónap alatt 10 kiló az rendben van de csak akkor ha mindent jól csinálsz és ugye te a diéta elején vagy és ilyenkor kb 1 hónap míg beindul a fogyás. Szóval így ha jól is csinálod akkor is kb 4 hónap az a 10 kiló. Heti egy kilónál többet nem igazán lehet fogyni. Ha ennél több megy le akkor már izmot is vesztesz ami ugye nem célszerű.
2016. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan a szám nem is érdekel, de 10kg zsír minusznak örülnék. Az sem érdekel, ha 60 kiló leszek, de azt akkor izom nyomja és ne zsír.
2016. máj. 28. 15:58
 3/5 crudy ***** válasza:
Jaja értem. Hát akkor is az az ideális h először leadod a zsírt és aztán felépíted az izmot. Konkrétan a kettőt kicserélni nem lehet egy időben.
2016. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először kell izmot felszedni, hiszen javítja az anyagcserét és növeli a szervezet tápanyagigényét, értsd többet ehetsz, mégis fogysz. Másrészről fogyásnál menni fog izomból is valamennyi bármit is teszel, szóval jobb, ha több van.


Mérleget felejtsd el, az a teljes súlyt méri, nem a zsírét.

2016. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én egy hónap alatt adtam le 7-8kg-ot. :D Mondjuk én 13 éves vagyok. 182cm vagyok és 67.5kg. Beiratkoztam kosárlabdára, hetente átlagban 42km-nél többet biciklizek, hétvégéken kijárok sportolni meg ilyenek. :D Amúgy fölösleges volt ezt megkérdezni, mert ha le kell fogynod, akkar le kell fogynod nincs választás meg nyafka.
2016. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!