Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 180 cm 68-69 kg 12éves lánynak...

180 cm 68-69 kg 12éves lánynak jó vagy nagyon kövér?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon egészségtelen amit 2 hete csinálok de koplalok mert iszonyúan dagadtnak látom magam. A barátaim, tanáraim, szüleim, ismerőseim mind azt mondják hogy pont jó vagyok. 2 hete 74 ről indultam. Már szerencsére nem érzem azt egyfolytában hogy éhes lennék mert már megszoktam.

Ma is ettem rendesen.

Eper: 30 kcal

Fél kifli: 75 kcal

hús: 200 kcal

Babfőzelék: 220 kcal

Most vettem be egy elég nagy adag mustármagot mert az múltkor is segített (meghajtott) nem tudom hogy még mit csináljak hogy fogyjak? Kérlek adjatok tanácsot mert utálom magam. Naponta 2-3 órát sétálok a kutyámmal + 1-2 tesi meg szoktam néha futni meg edzeni de így is tök dagadt vagyok (a hasam, a vádlim, a combom egyszóval mindenem) Pls tanácsokat mert még van 1 hetem lefogyni (suliban súlymérés lesz) De természetesen utána is fogom folytatni ameddig el nem érem az álomsúlyom (58kg)

Nagyon köszönöm mindenkinek aki tanácsol valamit. :)

Jó éjszakát.



2016. jún. 2. 20:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rossz kategória bocsi nem a kutyákhoz akartam csak már nagyon megszoktam.
2016. jún. 2. 20:36
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Rossz kategória.


Egyél legalább 1200 kcal-t naponta, mert ez a mennyiség kb az éhenhaláshoz elég. Csökkentsd a szénhidrát mennyiségét, fogyassz zöldségeket és sovány húst. Napi 5x egyél kisebb adagokat. Ha e mellé tartod a mindennapi sétát akkor normálisan fogsz fogyni(nem egy hét alatt, heti 0.5-1 kg a megfelelő).

2016. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon cuki vagy! :) A súlyod pedig tökéletes a magasságodhoz. Ne akarj 50 akárhány kiló lenni csak azert mert a lányok többsége annyi. Te magas vagy, így annyival már nagyon sovány lennél. Biztos szép magas, karcsú vagy! És ne koplalj, mert tönkreteszed a hormonháztartásod.
2016. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
86%

Először is: ne keveset egyél, hanem egészségesen egyél!

Ne egyél cukrot, sót, fehérlisztet! Egyél minél kevesebb tejterméket és húst! (Vegán vagyok, tapasztalatból mondom, hogy így sokkal energikusabbnak és vidámabbnak fogod érezni magad)

Egyél naponta 1500 kalóriát! Egy 12 évesnek ennyi kell! Bízz az emberekben! Mikor 12 éves voltam nekem is rossz volt az önképem. Hidd el, ha azt mondod, hogy kövér vagy, előbb utóbb az leszel. (Olvasd el a Titok című könyvet sokat segit)

Masodsorban: SZERETSD MAGAD feltetel nelkul! Fogadd el magad! Ne a kulsodet szeretsd!

Harmadsorban: Nagyon fontos, hogy oszlik el rajtad a suly. Ha esetleg sportolsz, tudd higy az izom többet nyom mint a háj. Sokkal. Elméletileg az ideális súly az magasság-10.

Ne fogyj! Egyél egészségesen, mozogj sokat, aludj pihentetően, fejleszd a tudásod (nem matekképletekre gondolok) gondolkodj pozitívan és szeretsd magad!

Sok sikert egy egeszséges élethez!

2016. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
93%

Hosszú távon a koplalás is hízáshoz vezethet, úgyhogy azt semmiképpen ne csináld, és az egészséged is rá fog menni!

És a magasságodhoz teljesen jó. Étkezz egészségesen, teljes kiőrlésű kenyeret vagy pékárut, sok gyümölccsel és zöldséggel! ;) Vagy paleo étrend, de azt inkább nem ajánlanám a korod miatt.

De fogyókúrázni ne kezdj, és ne koplalj, ahogy előttem is írták!

2016. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja meg hetente 3* járok futni 6-10 km/ alkalom. A nyáriszünetben lehet hogy minden nap fogok menni.
2016. jún. 2. 20:58
 7/14 A kérdező kommentje:
*nyári szünetben
2016. jún. 2. 20:58
 8/14 anonim ***** válasza:

A szénhidrátokat kell visszafogni, vagyis a fehér lisztet, fehér kenyeret, és a krumpli és fehér lisztből készült tészteféléket. kell elutasítani.


A sok állati zsírt szintén érdemes elkerülni, helyette vegyél kókuszzsírt. abból 1 kb 1400,-Ft és sütéshez és bármihez az jval egészségesebb.


Fehérjéket kewll többet enned, mint a húsfélék, a halfélék, a sovány sajtfélék, gombaételek.


Ezek mellett kell valami rendszeres mozgást végezni.

Pl nagyon kellmes dolog kerékpározni, lassan ahogy jólesik de ha lehet egyre töbet és egyre messzebbre.

Amellé kell vizet vinni és müzli szekletet is érdemes vinni, mert azt úgyis elhasználod miközben sokat tekersz. A futást azért nem mondom mert azt én is utálom, mert szeretem a kényelmes mozgást, azért bringázok 60-80 km-eket a hegyek között.


Itt egy videó kedvcsinálónak. Ez pl egy 80 km-es körnek a hegyi szakaszáról készült. Először csak 5 km-el kell kezdeni, de akár csak hárommal. Aztán többször csak 5 körül, aztán néhányszor már mehet 7 -10 km és így apródonként lehet mindig kicsivel többet menni. Kulacsot és vizet és müzlit kell vinni, mert vizet legalább 10 km-enként kell ini, még ha csak 2 decilitert is de kell. A müzliből meg 20 km-enként lehet felet megenni, az nem sok, de az se jó ha semmit nem eszik közben az ember, mert leeshet vércukor szint amit pótolni kell ilyen nem terhelő és ledolgozható kevés szénhidráttal. Otthon viszont a tekerés után húst kell enni, mert attól épül az izom, Ha olyenkor nem eszel valami elegendő mennyiségű fehérje forrást, akkor az izmot építi le a szervezet, mert szükség van energiára és főleg a fehérje (sovány hús fehérje) ami építi az izmot. A nagyobb izom még több zsírt éget legközelebb és egyre inkább lemegy a felesleges zsír és az intenzív a mozgástól és az azt követő sovány húsételtől (ami legalább 15-20 deka) fel tudod építeni és fenn tudod tartani a testedben azt az izmot, amivel már jóval könnyebben le tudod dolgozni majd a többlet energiát.


A sovány hús evése nagyon fontos az izom leépülése ellen, viszont a szénhidrátot a fehér kenyérrel és fehér tésztával együtt a sport közbeni kis mértékű pótláson kívül kerülni kell mert az az ami nagyon gyorsan felhízlal.


Amikor haza jövök egy jókora hegyi túrából, akkor én is bevágok egy jókora adag sült husit, elegendő fehérje forrást. Azzal nem szabad spórolni, különben a saját izmomat emésztené fel és égetné el a test fehérje szükséglete. Nem azon kell spórolni, mert a fehérje azt az izmot építi fel, az intenzív sport jellegű mozgás után, amivel a legközelebb is elég intenzíven tudnál mozogni a bőséges energia égetéséhez.


A vegák nem esznek hús, hanem bizonyos zöldség félékből pótolják. állítólag megfelelő zöldségfélékből is lehet fehérjékhez jutni, de ahhoz nem kevés zöldséget kell megenni! Különben leépül az izmom, amivel pedig el kell égetned a feleslegesen elraktározott zsírokat a szervezetben. Szóval a fehérjéből elég sok kell de nem attól fogsz hízni, az csak a fogyáshoz szükséges mozgásban segít.

Szóval csak okosan és tudatosan csináld, ne (már bocsánat) ne ész náélkül. hogy akkor semmit sem, mert az általában a visszájára szokott fordulni és jön a jojo effektus. Fogyni, testalkatot alakítani csak megfelelő fehérjedús és zsír és szénhidrát szegény diétával lehet hatékonyan, rendszeresintenzív mozgás mellett.

2016. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

lemaradt a túra videó, ami tutira rendben tartaná az alakodat, persze ekkora túrát azért ne 12 évesen tegyél meg, majd kicsivel idősebben érdemes ilyesmire vállalkozni, mondjuk legkevesebb 2-4 év múlva. Addig is a környéken a kresz szabályok betartásával szabad érdemes és biztonságos csak gurulni. Azt azért mindenkinek kell ismerni, mielőtt biciklire ül.


Kicsit elhamarkodtam, hogy 12 évesen ekkora túrát ajánlottam. Bocs. De később még jól jöhet mert a kerékpár a kényelmesek sportja amivel lehet lassan és nagyon jókat erőből is gurulni, de ha az ember ráérez az ízére, akkor úgyse tudja letenni. Szerintem majd pár év múlva csatlakozz bicajos túrázó társasághoz és az a mozgás karban fog tartani. Na de el lehet menni úszni v. labdasportot űzni, de bármit ami jól átmozgat és amihez kedvet érzel. A lényeg, hogy jólessen az a mozgás forma amit választasz. Kedvből csináld.


https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=youtu.be..

2016. jún. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem a magassagod az, ami miatt kovernek latod magad. nezd, 180 cmhez nem lehetsz 40 kg, ( de 58 se nagyon kene legyel), mert egyreszt ugyanugy daginak fogod magad latni, masreszt az kicsit keves is a 180 cmhez.
2016. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!