Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám motiválni magam?

Hogyan tudnám motiválni magam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kismillió ilyen jellegű kérdés van, így gondolom, nem sokan fogják a történetemet elolvasni, de azért reménykedem néhány válaszban..


Soha nem voltam sovány, hisz úgymond "Erős csontozatú" vagyok - már ha egyáltalán létezik ilyen. Gyermekként azért az átlagos kategória határain belül maradtam. Tiniként elkezdtem hízni, majd egy nyár eleji tragikus eset után mellőztem a hízlaló ételeket, sokat bicikliztem, és lement rólam a fölösleg.

19 évesen külföldre kerültem, egyedül. Egy drága országról van szó, így volt, hogy egyszer sem ettem húst a héten, ráadásul napi 15 km-t bicikliztem a munkába járáskor. Ekkor aztán nagyon lefogytam.

Utána hazakerültem, és habzsoltam az ételeket; újra meghíztam.

Aztán újabb ország, stressz miatt megint fogytam.


Most lassan egy éve itthon vagyok, és elég sok lelki gondom van. Kiestem egyetemről, egyáltalán nincsenek barátaim, sem szociális életem - és a bánatevésbe menekülök. KIZÁRÓLAG akkor érzek örömöt, ha eszem. Élek-halok a kínai gyorséttermekben kapható Illatos-omlós csirkéért és Amerikai (szójaszószos) csirkéért. Emellett naponta 1-2 szelet csoki, péksütemények is játszanak. Hetente kb. 3 alkalommal megeszek késő este egy nagy csomag (300 g) chipszet vagy aprósüteményt. Régebben ettem gumicukrot is, de leálltam vele, mert nagyon fájtak a fogaim utána.

A héten vennem kellett egy új farmert, mert az előzőben már szabályosan szenvedek, annyira szorít. Csak a legnagyobb méret jött rám.


Úgy érzem, most jött el az idő, hogy változzak. Bár kb. minden hónap elsején meg volt a nagy elhatározás, amiből nem lett semmi. De most azt hiszem, itt az idő.


Kérlek, adjatok ötleteket! Légyszi tartsátok szem előtt, hogy az egyetlen örömforrásom elvételéről van szó - és azt is, hogy nagyon introvertált vagyok, így szóba sem jöhet edzőterem, vagy csapatsport.


Egyetlen sportot szeretek; bicikizni. Ebből napi 30-40 km is jöhet. De a futást, felülést gyűlölöm, pedig tudom, igazán csak azok fogyasztanak. De felüléstől fáj a hátam, futástól a lábam.



Utálom magam (nem a túlsúly miatt, hanem en bloc), viszont egyetlen dologra büszke vagyok: a magasságomra. Tudom, sokan irigyelnének emiatt. Bár nem nézem le az alacsonyabbakat, csak úgy érzem, ha más nem, hát a magasságom motiválhatna. Talán.



23/f

116 kg / 191 cm

(2012 telén, az első külföld után 74 kg voltam)



Köszönöm annak, aki segít.



2016. jún. 5. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szálkásító étrend+ napi 1,5 óra bicikli

1 éve 105 kiló voltam 170 centihez, most 67 vagyok, nincs más megoldás, ha zabálsz nem tudsz fogyni.

2016. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el először helyesen ètkezni. Reggelire egyèl szénhidrátot ne este!!! Ha nem bírod,csoki,süti,èdessèg nélkül reggelire egyed.Nem lehet azèrt ennèl mindig mert unatkozol? Foglald el magad!! (Velem is ez volt)

Reggel: zabkása,szendvics tk kenyèrből,rántotta.

Tízóraira gyümölcsöt,natúr joghurtot,kefírt,turmixot.

Ebédre párolt,natúrt husikat rizzsel nyers vagy párolt zöldségekkel

Vacsira lehet túrót ,főtt/lány tojást ,esetleg almát +zöldsèg

Sütit ha eszel (mert ugye nem bírod. De heti 1-2 X max) piskóta legyen,az a legelfogadhatóbb.

2016. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
68%
Saját magaddal van bajod! De ezt Te is tudod,szerintem el kéne menned pszichológushoz,az segítene,azért eszel sokat mert az boldogsághormont termel benned,vagyis ha nem eszel boldogtalan vagy. Szóval szerintem kérjél segítséget.
2016. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz. De ő nem tud segíteni a gyakorlati megvalósításban.
2016. jún. 5. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

"Régebben ettem gumicukrot is, de leálltam vele, mert nagyon fájtak a fogaim utána. "

ez olyan aranyos :D

2016. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Ne pszichológushoz menj, hanem pszichiáterhez.Én most kaptam Prozac-ot, ez depresszióra ÉS bulimiára van.Én is el vagyok hízva, a stressztől zabálok, hiába kezdtem mozogni, semmit nem fogytam. Depresszióra kértem gyógyszert a pszichiáteremtől, ezt írta fel, és nagyon jó gyógyszer! Nem kívánom tőle a kaját, csak nagyon keveset bírok enni, ha pl. ettem 3 palacsintát, utána egész nap hányingerem volt, így legközelebb már nem ettem inkább belőle. Remélem, sikerül segítséget kapnod, mert egyre nehezebb lesz, minél később kérsz segítséget!
2016. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!