Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózók! Hogyan birkóztok...

Fogyózók! Hogyan birkóztok meg a napi megaláztató beszólásokkal/csipkelődésekkel/csúnya szavakkal?

Figyelt kérdés

Belekezdtem végre a kemény diétázásba, mellette mozgást is végzek, két indokból: már én sem éreztem jól magam a bőrömben (láttam ruháimon önagam) és elegem lett a család beszólásaiból (ilyenek, hogy "jaj de el vagy hizva" vagy "hogy tudtál igy meghizni?").

DE most végre elkezdtem, érzem a kitartásomat és türelmemet, viszont ezektől a beszólásoktól előre frászom van, és sajnos nem kerülhetem a családomat egész nyáron... Az ilyen beszólások meg fájnak, volt hogy elsirtam magam.

Nem tudom, ti hogy tudjátok összeszoritani a fogatokat és birni diétátok alatt? Vagy nektek ez nem probléma?

Tanácsokat kérek!!! :(



2016. jún. 8. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs olyan, soha senki nem szólt be rám negatívan a súlyom miatt. Jó családom van :)


Sajna ha érzékeny vagy, nehéz s a tanácsokkal is keveset érsz, de talán mondd nekik s gondolj arra, hogy végre cselekszel! :D Mit várnak még tőled többet?

Ha olyan szól be, akinek erre semmi erkölcsi alapja, főleg ne érezd magad rosszul (persze máskor sem).


Túl keményen pedig ne diétázz, mert az roppant nagy teher testileg, lelkileg s akkor főleg nehéz kezelni az ilyesmit. Ha én nem ennék elég szabadon s elég sokat, én nem érzékenykednék, csak leharapnám az emberek fejét, azt hiszem :) Nem véletlenül létezik a "hangry" szó az angolban...

2016. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdekesen bunkó családod lehet ha mindig beszólogatnak.

Én 93 kiló voltam amikor elegem lett abból, hogy kövér vagyok, hogy lihegek ha a cipőmet bekötöm. De soha senki nem szólt be nekem. A családom támogat mindig, sőt anyám külön főzött rám, számolta a kalória értékemet..Nevelőapám meg eljár velem a konditerembe, és segít..

2016. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előfordul, hogy pont azok hátráltatnak, akik a legközelebb állnak az emberhez...

Te csak azzal foglalkozz, hogy amit elkezdtél, azt csináld is végig, a beszólásokat ignoráld, majd te is kiröhögöd őket, ha sikerült elérned a célod.

2016. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem viccelek, de én rendszeresen kaptam az alábbi beszólást egy nagyon, de nagyon közeli családtagtól:

"Jó nagy se__ed van."

Azután elköltöztem otthonról, lefogytam és ha haza látogatok most már a "Hova akarsz még fogyni?" beszólásokat kapom, pedig már csak tartom a súlyom.

Szóval mindig van olyan, akinek soha semmi nem jó.

El kell engedni a füled mellett és kész. Csak az érdekeljen, hogy neked mi a jó. A többiek véleményével igyekezz ne foglalkozni. Esetleg a negatívumokból meríts erőt és mondogasd magadban, hogy "Na majd meglátod..." és tegyél bele 110 %-ot.

2016. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!