Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyózik annak sosem...

Aki fogyózik annak sosem lehet édesseget enni, egy ket szelet sutit vagy csokit?

Figyelt kérdés
Az egyik munkatarsam nevnapjara vettem egy nagy tàbla csokit. Nem tudtam, h fogyozik es nagyon edesszaju, plusz itthon sutottem gyumolcs tortat es abbol is vittem. Megkoszont mindent de kozolte h sajnos semmibol nem ehet mert 5kgt akar fogyni. Tornazik is. Azt mondta nagyon rossz es nagyon kivanja az edeset. Valoban semmit nem ehet ?

2016. jún. 10. 19:37
 1/10 crudy ***** válasza:
Dehogynem, sőt ha csak csokit enne akkor is tudna fogyni bár nem célszerű. Egy nap van egy bizonyos kalória szükséglet és kalóriabevitel. Ha a szükséglet több mint amennyit beviszünk akkor fogyás van. Ha egy nap megeszik egy csokit akkor ugyan azon a nap annyival kevesebbet ehet már csak.
2016. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem règota nem eszik, viszont valóban sokat evett naponta, csoki chips. Egyebkent szerintem nem köver, en 175 vagyok ő par centivel magasabb tőlem es 58kg. De egy szelet sütit sem mer megenni, merthogy akkor ő hiaba edz...
2016. jún. 10. 20:15
 3/10 crudy ***** válasza:
Igen ezt a sportág tele van tévhitekkel. Mindenki azt hiszi h meg kell vonni a káros dolgokat és szénhidrát mentesen étkezni. Biztos hallottad már h a diétások sok gyümölcsöt esznek. Igazából a ch működteti a test izomzatainak nagy részét tehát nem kéne annyira megvonni. Káros dolgokat is lehet enni ha belekalkuláljuk a napi keretbe amit nem szabad átlépni. Még a testépítők is tartanak csalónapot. És igazából a gyümölcs egyáltalán nem diétás kaja, sőt tele van cukorral. Persze nem ugyan az mintha kanállal nyomnád a kristálycukrot de a két cukor között nincs különbség. Azért mondja ezt h hiába edz mert laikus. Nem ért hozzá és ebben a legrosszabb az h a neten van sok hulyeség de ha valaki fogyni akar akkor gondolom az az első h utána olvas. Legalábbis én ezt tenném, és tettem is amikor a testtömegemen változtatni akartam. Ehelyett az emberek azokat a módszereket használják amiket ugyebár mindenki ismer csak nem tudják h a nagyja baromság. Amúgy az edzés diéta alatt csak arra jó h megemelje a kalóriaigényt és mozgassa az izmokat h a szervezet úgy érezze h szükség van rá és ne azt bontsa. Végül, a számok hazudnak. A számokat csak számolásra használjuk és nem következtetésre. Ha ő a tükörben kövérnek látja magát de még jobb ha objektív véleményt kap erről akkor fogyózzon csak.
2016. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom h irtatok, igen az o dolga, csak fura volt hogy ennyire nem mer semmit :)
2016. jún. 10. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

A testépítők pont, hogy szénhidrátra alapoznak és gyümölcsöt általában alig esznek... Persze szálkásításkor egy kis kalóriaigényű inkább fehérjére alapoz, de az energiabevitelét a szénhidrát adja a kötelező fehérje és zsír fölött...


Nos, ami a fő kérdést illeti, mindenki másképp fogyózik, kinek ez fér bele, kinek az.

Nekem speciel a napi sokszáz kcal édesség (főleg süti) eléggé megszokott fogyáskor is, igyekszem csökkenteni, de ez nem igazán megy (kicsi rá a motiváció), s nincs nagy összefüggésben a fogyásommal, hogy eszem-e ilyesmit, illetve ez édesség kérdése. Nagyon cukros s akármennyire lisztes dolgokat én sem eszem, a saját édességeimet annál inkább. De cukrokkal is ugyanúgy fogynék, ha képes lennék jóllakni velük s jól érezni magam közben... Csak az egészségemnek lenne rossz.

De van, akit "megbolondít" az édesség, bekavar neki fizikailag vagy elrontja a deficitjét s a saját jól felfogott érdekében hanyagolja.

Azért az ritka, akinek egy kocka csoki bekavar. De az is lehet, hogy a munkatársad arra gyúr, hogy nem eszik édességet s utána nem fogja kívánni. Állítólag van, akinek bejön az ilyesmi. Nekem tuti nem, anno életmódváltáskor sokáig kimaradt az édesség (de nem is kívántam), de aztán visszatért a vágy. Egy igazi édesszájú nem szokik le a kedvenceiről 1-2 hét vagy hónap édességmentességtől. Az elementáris vágyat viszont meg lehet szüntetni jó étrenddel. Ami marad, az egy sima vágy egy finom édesség után, amit figyelmen kívül lehet hagyni, ha az ember akarja.


Persze könnyen lehet, hogy elhitte a nagyon népszerű hitet, miszerint fogyási céloknál egészen máshogyan kell ennünk s egy csomó dolgot nem szabad...

2016. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A stilisztikám pocsék az előző hozzászólásban, bocs. Fáradt vagyok, most nem tudom átírni, de talán nem is az a lényeg.
2016. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én se eszek csokit, meg sütit, mióta diétázok. Nem mert "nem szabad", hanem mert tudom, hogy nem birok csak 1-2 kockát enni :(

Annyit meg egy csoki se ér, hogy plusz 1 órát biciklizzek például, hogy "elégessem"

2016. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokunknak étcsokiból megy az 1-2 kocka. Aki elszáll vele (vagy nem a tömény étcsokit szereti), annak valóban jó alapból kerülni.

A süti nem gond, az enyémekben úgyis tojás van, fehérje, különféle tápanyagok, könnyen belesimul a napomba, enni úgyis kell. Csak arra kell vigyáznom, hogy pl. ne legyen tele tömény krémmel, mert akkor elhúzza a dolgokat, s ott állok özön kalóriával s még alig ettem és a fehérje sem áll jól (bár egy jó tojásos, tojásos krémes süti már alakítja a napot, s a következő étkezés lehet sovány fehérje zöldséggel, ami helyrebillenti az arányokat. ha nem szálltam el NAGYON a krémmel, de az ember fogyáskor erre figyel. ritkán teszek a sütijeimre krémet, egy kis csokiszósz vagy gyümölcs vagy leginkább mindkettő pedig nem sok vizet zavar).

Aki nagyon sütit akar enni, az bele tudja komponálni a napjába, főleg, ha elég sok évig próbál fogyni. Tapasztalat. Most már olyan lightos piskótát tudok rittyenteni, hogy ihaj s még mindig finom.

2016. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a kolléganőd olyan mint pl én. Én nem tudok egy sor csokit megenni,ha kibontom,akkor lemegy az egész gond nélkül ..és utána még könnyebben kísértésbe esek .

Néha szokták írni,hogy 1-2 kocka étcsokit a legideálisabb elfogyasztani,hát ezt nem az ilyen beles embereknek találták ki,mint én vagyok XD Sosem tudnék 1 (!) kocka csokinál megállni .


Mondjuk én alapból nem is kívánom,ha valaki meg van veszve érte és nagyon kívánja az édeset,ott valami probléma van az étrenddel :) Mindenestre nem kell megsértődnöd ezen .

2016. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%os a lightos piskótád receptjét megosztod velem?akár priviben:)
2016. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!