Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak 14 évesen?

Hogyan fogyjak 14 évesen?

Figyelt kérdés

157 cm vagyok és 55 kg. Kb 1 hónapja (mikor 57 kg voltam) a testzsírom 28 volt. Mikor elkezdtem komolyan fogyókúrázni 64 kg voltam és azt hittem , hogy 55 kilósan már jól fogok kinézni, de még most sem tetszem magamnak. A kalóriákat nem számoltam és a fehérjét se, ezért valószínű, hogy sokat fogytam izomból. Kb. 1000 kcalt ettem egy nap. 1-3 hónapja kezdtem el rendesen számolni mindent a súlyzós edzések mellett. Mindenki azt mondja, hogy már jól nézek ki, már nem vagyok duci, de magamnak még most se tetszek. Elég alacsony vagyok és izmos testalkatú, vastag csontokkal. Az anyukám egyfolytában a testképzavarral jön.

Heti 3 aerob edzést, 1 kardiót és 3 súlyzósat csinálok. 1200-1600 kcal és 110 g fehérje jó lenne nekem(5 étk.)?

Miért nem ajánlják 14 évesen a kalóriadeficitet? Kis feleslegnél a deficitnek kisebbnek vagy nagyobbnak kell lennie?



2016. jún. 14. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlják, mert még fejlődik a tested, ergo szüksége van a tápanyagra. Itt inkább arról van szó, hogy mit eszel. A cukros dolgokat eleve felejtsd el, az üdítőket, az édességeket. Nem tesznek jót sem a fogaidnak, sem a szervezetednek. A fehér lisztet és az abból készült termékeket szintén. Nem gondolom, hogy kifejezetten diétáznod kéne 14 évesen, ilyen aktív sportélet mellett, inkább arra figyelj, hogy ne nassolj, egyél egészséges, nem feldolgozott ételeket, többször kisebb adagokat, napi 5-6x. Este már ne egyél szénhidrátot.

Alakulni fog idővel a testképed.

2016. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor a fehérjéket se számoljam?
2016. jún. 14. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked mondjuk így alapesetben szükséged van egy nap 90-100 grammra, nem kell papíron vezetned, elég ha saccra megvan.
2016. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 14 éves vagy és ez az a kor, amikor kicsit raktároz a szervezet, de ez rövid időn belül magától eltűnne.. Nagyon sokat tudsz erről a diéta témáról és ez nem jó..

A boldogságot keresd ne a tökéletességet.

Az evéssel való túlzott foglalkozás rögeszmék kialakulásához vezet.. Nem boldog leszel tőle, hanem kényszeres...

Szeresd magad, szeresd az ételt és a lényeg, hogy a pocakodra figyelj. Ha éhes vagy egyél, ha úgy érzed hogy már jól laktál, hagyd abba, nem kell túlbonyolítani. Nagyon pici vagy még ehhez, nem jó ilyen idősen ennyire belevetni magad a témába.

[link]

2016. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!