Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak jól a vélemén...

Hogyan reagáljak jól a véleményekre?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam, 172cm/38kg hosszú ideig, ezért megszokták az emberek, hogy én milyen vagyok. Aztán ahogy álltam helyre fejben, úgy hoztam egy döntést is az evés mellett. Iszonyat gyorsan jöttek a kilók, aztán már lassabban, de nem állt meg. Most épp 60 kilós vagyok és nagyon nagyon nehéz, ahogy folyton a súlyomról beszélnek. Érdekes, hogy kikötés volt, hogy ne edzek 55kilóig, és csak utána kezdtem el futni 2 naponta + heti 2X járok teljes test kondícionáló edzésre, de ettől sem fogytam, és nem is tartottam az 55 kilót, hanem 60 lettem..


Őszintén én elfogadnám azt hiszem, ha az emberek a véleményeiket nem fogalmaznák meg ennyire (talán csak számomra) bántóan.. Ez a legnehezebb és olykor már azon gondolkozok, hogy ennél még az is jobb volt, amikor a soványságért szekáltak, az legalább "dicsőség" volt a fejemben.. (a vélemények azok csak ilyen: de kikerekedtél/egész húsos vagy- milyen vastag lett a karod és hasonlók...)


Nehéz, mert annyi időbe telt leküzdeni a félelmet és merni enni és nem a tükörnek hinni, de ez egyszerűen annyira megnehezíti.. Mintha gáz lenne, hogy már eszek..


Mit tudnátok tanácsolni? Miben változhatnék, hogy ne a koplaláshoz nyúljak ismét



2016. jún. 18. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

El kell fogadni, hogy az emberek leszarják az érzelmeidet. Nem fogják fel, hogy neked ez milyen nehéz téma.

Reagáld azt, hogy "te is".

2016. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem dicséretből mondják, nem úgy értik, hogy kövér vagy, hanem örülnek, hogy végre sikerült felszedned annyit, hogy már normális súlyú vagy. Ha meg valaki tényleg megszólásból mondana ilyesmit, azt mondanám neki, hogy kár, hogy nem tetszik neked, hogy végre egészséges vagyok. Rögtön abbahagyná.
2016. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy hogy tudtál változtatni, ha elérted magadnál ezt a nagy változást az azt jelenti, hogy már erős vagy és semmilyen vélemény nem fog letörni.

Ha csak megállapítják hogy jó erőben vagy az nem biztos hogy támadó jellegű,ahogy előttem írták lehet ők is pozitív változásnak tartják. És válasznak valóban mondhatod, hogy tulajdonképpen te most vagy egészséges.

2016. jún. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!