Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámlálás + ennyi...

Kalóriaszámlálás + ennyi mozgás milyen eredményt fog hozni mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kalóriaszámlálást, mellé elkezdtem mozogni. Sajnos nem bírom a futást túl jól, így itthon szoktam tornázni napi 30 percet egy héten 5x, mellé mindennap csinálok 100 guggolást, ezen kívül sétálok 1 órát (kb 4-4,5 km). Nincs túl sok időm, mert későn érek haza, így biciklizni nemigen tudok eljárni, itthon pedig sajnos nincs szobabiciklim. Szerintetek így eredményes lehet a fogyásom? Nagyjából egy-másfél hónappal később már meg fog látszani az eredménye?

Adataim: 162 cm/61 kg, napi 1000-1300 kcalt eszem, nem eszek semmilyen édességet a diéta alatt.

Köszi előre is!



2016. jún. 2. 10:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Oh és lány vagyok, 17 éves :)
2016. jún. 2. 10:14
 2/11 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu-ra jelentkezz, ott minden segítséget megkapsz, a fórumban a régebbiek segítenek.

Futni nem egészséges, igen sok esetben tönkremennek töle az izületek. Mást is lehet sportolni - erre is vannak a fórumon linkek.

Meg az oldalon az "információ" és utána a "sikersztorik"-ra mégy, akkor igen sok szép eredményt láthatsz.

2016. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már felregisztráltam kalóriabázisra, ott vezetem a fogyásomat :) Elolvastam a sikersztorikat, de sajnos nemigen olvastam olyan személyról, aki hasonló adatokkal rendelkezett volna mint én. Én nem túlsúlyos vagyok, csak formálni szeretném az alakomat, valamint erősíteni, de a kalóriabázison szinte csak olyan személyeket találtam, akik 8-30 kilót fogytak, nekem nem igazán erre lenne szükségem. Kitűztem célnak, hogy kb 5-6 hét alatt szeretnék leadni 3-4 kilót, ha úgy látom, szükségem van többre, akár 5-6ot is. Azért is tettem fel a kérdést, mert reméltem, hogy itt találok olyan embereket, akik hasonló adatokkal indultak, és már sikert értek el. :)
2016. jún. 2. 10:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Formásodni, erősödni meg nem a kalóriaszámolástól fogsz, hanem az edzestől.

Aerob+ súlyzós edzés, és nem 5x30 perc hetente, hanem 3x1 óra, pihenőnapok köz eiktatásával.

2016. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset eszel, 1000 kalória sportolás mellett iszonyat kevés.

Nem csoda, ha nem bírod a futást jól.

2016. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem jobb, ha mindennap végzek mozgást, csak kevesebbet? Az 5x fél óra miért nem jó, 100 guggolás és 1 óra séta mellett egy napra? Egyébként most lemértem pontosabban, 1 óra alatt megközelítően 6 km-t tudok lesétálni. Ez nem lenne jó mindennap?

Naponta inkább 1200-hoz közelít a kcal fogyasztásom, én ezt nem tartom kevésnek, csak 5 hétig kell kb kibírnom, utána 1500-at fogok enni naponta (ahogy a kcal számolás előtt is csináltam) + hozzá megtartom ezt a mozgást. Ez így hogy hangzik?

Egyébként a futást már ezelőtt sem bírtam soha, ha sokat ettem akkor sem. Futógépen jól megy, 2 kmt le tudok futni úgy, hogy nem álltam meg, elég magas fokozatra volt kapcsolva a gép (sebességet illetően). Szabadban nem tudok futni, sosem ment, akármilyen talajon is próbáltam, akármilyen full extrás cipőben.

2016. jún. 2. 11:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó a napi félóra mozgás, de aki a heti 3xit írta, az súlyzós edzésről írt, aminél kellenek a pihenőnapok (amikor szintén célszerű mozgást végezni, csak nem súlyzós edzést).


Akkor neked nem való a futás, van ilyen.


Senki nem tudhatja a kalóriaégetésedet, de tuti fogyni fogsz ilyen kevés evéssel. 1000 inkább ne legyen, főleg mozgás mellett. Nagyon lassú anyagcserével is inkább mozogj többet, ha nem lassan akarsz fogyni.

2016. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A mozgás jó viszont kicsit többet kénne hogy egyél, mert ha nagyon keveset eszel, akkor bár az elején gyorsan fogysz, viszont lelassul az anyagcseréd. A kalóriabázis kiszámolja a BMR-ed. A fölött érdemes enni egy száz kalóriával.

Sok sikert!

2016. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem maradok a napi fél óra mozgásnál, és legfeljebb heti 3x súlyzózok is hozzá. A Nike alkalmazását letöltöttem, abban vannak súlyzós edzések is, onnan szoktam azokat is csinálni, amihez nem kellenek kellékek, csak erősítés/szálkásító edzések.

A gond az, hogy nem mindig tudom megengedni magamnak, hogy külön vásároljam meg a kajámat, főleg most, hogy jön a nyári szünet, ilyenkor általában nem veszek meg magamnak külön mindent. Ha olyan kaják vannak itthon, ami hizlaló vagy egészségtelen, akkor inkább eszek kevesebbet, néha ezért viszek be egy nap csak 1000 kcalt.

2016. jún. 2. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nehogy már akadály legyen. Nem tudsz megfogni egy marék diót vagy sütni egy tojást vagy túrót enni vagy bármit? CSAK azt eheted otthon, amit főznek s nem vesznek neked olyat, amit akarsz, nem süthetsz meg egy darab húst és semmi? Tudom, hogy léteznek fura családok, de gondolom, alapesetben azért nem annyire rossz a helyzet.
2016. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!