Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nincs motivác...

Mit csináljak ha nincs motivációm a fogyáshoz? Mondanátok valamit hogy hogyan ösztönözhetném magam?

Figyelt kérdés

Elég komoly szinten sportolok szóval nem vagyok nagyon elhízva...

De olyan jó lemne ha azt a felesleges 8-10 kilót el tudnám tűntetni...

Nem néz ki jól a testem és utálom magam...


Csak az a baj hogy amikor ott az asztalon a finomság, gondolkodás nélkül megeszem és nem az jut eszembe hogy nem szabad vagy hogy ettől csak még kövérebb leszek...nem jut eszembe ilyenkor semmi


Nincs az a dolog, az a motiváló dolog amibe belekapaszkodhatnék és arra gondolva szabályozhatnám hogy mit eszem!



Segítsetek!:(



2016. júl. 13. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Akkor még nem utálod magad eléggé

Velem is ez volt évekig

Aztán eljött az a pillanat, amikor már eléggé utáltam magam, semmi sem tarthatott vissza

2016. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
57%
Menj ki a strandra, és egyből lesz motiváció
2016. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha majd ott tartas hogy az utolsó gatyàdat is kezded szűknek èrezni, akkor abbahagyod a nassolàst. Egyébként tarthatsz havonta 1 bűnözőnapot, amikor kiválasztasz valami régi kedvenc finomságot. Édességet, csipszet, vagy amit szeretsz ès eszel belőle egy keveset. Újabb 1 hónap múlva megint.


Nem mindenkinek vàlik be a drasztikus váltàs, hogy akkor mostantól soha többet semmi édes , semmi olyan amit régen szerettem...


Engem pl az motivàl, hogy nap végén be kell ìrnom kalóriabàzisra mindent amit megettem. Mivel nem lenne jó azt làtni hogy túlléptem a limitet azt a havi 1 napot leszàmítva nem eszem félre. Legutóbb még aznap se léptem àt a keretem:)

2016. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én ugyanúgy voltam, mint az 1-es válaszoló. Nagyon meg kellett magam utálni, hogy kemény diétába fogjak, de nem is csak az, hanem, hogy kitartsak amíg lemegy a felesleg. Az sokkal keményebb. Háromnegyed évig kitartottam, elértem a megfelelő alakom. Akkor kezdtem magam nem utálni annyira :D
2016. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát elvileg ilyen nem is kell. Nem tudom, valóban van-e rajtad 8 kg felesleges (!) zsír, (ahány testképzavaros van manapság...) de ha van, az sporttal el fog tűnni.

Mellesleg te úgy is több kalóriát ehetsz, mint egy "normál" ember, lévén a rengeteg sport.

2016. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző, sport, sőt kemény fizikai munka mellett is elhíznak emberek, a kérdezőnek is van feleslege. Evésmennyiség kérdése.


Kérdező, nem úgy néz ki, hogy utálnád magad, akkor lenne motiváció, habár vannak önsorsrontó hajlamai az embernek...

Valahogy tudatosítsd magadban, hogy mit is akarsz, találj ki egy étrendet és tartsd hozzá magad. Én pl. életmódot váltottam, onnantól nem tekintettem ételnek az élelmiszerboltok nagyobbik felét, pedig motivációm nem sok volt (sosem volt bajom a feleslegemmel). Na ja, az egészségtudatosság olykor sokat segít.


De amúgy sütizéssel is lefogyhatsz, max. nehezebb, de mennyiség és tervezés kérdése... Még én is sütiztem olykor, elég intenzíven, de csak évi párszor (naponta is, de azok a saját sütijeim voltak). Ettől még le lehet fogyni. Engem lassított, de nem érdekelt, a fő, hogy élvezzem az utazást :D

2016. júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, a mozgás édes kevés egy bizonyos szint után. A férjem is szó szerint egész nap talpon van, fizikai munkát végez napi 10 -12 órát mozog hétköznap, mégis 20 kg -t hízott az elmúlt 2 évben. Miért? Mert napi szinten megy a szénhidrátdús krumpli, rizs, tészta , zöldségeket csak ezekbe keverve eszi meg magában nem. Így viszont lerakódik rá. És ugye nem veti meg a cukros dolgokat sem.
2016. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Felejtsd el egy időre a CH-kat.
2016. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát jó kérdés :D Nekem két évig nem volt,kb ugyanaz,mint te,sportolgattam ,de mellette úgy ettem,mint egy malac :D nullla motiváció. De 3 hete ,nemet tudok mondani minden édességnek,habzsolásnak. Nekem mi hozta el az áttörést? Sok dolog összejött,pl számtalanszor lemondtam találkozókat a barátaimmal csakmert "kövér" vagyok és nehogy így lássanak. Folyton utálatot éreztem magammal szemben amikor felfaltam a zacskó kekszeket,nutellákat stb. Néha a szüleim is megjegyezték ,hogy háát régen vékony voltál. Elegem lett abból is,hogy két éve egy pasi se néz rám.

Szóval így ezek együtt azt mondták nekem,elég nem élheted így le az életedet,még sokáig fogok élni,a fogyást elérni pedig max félév ,nem éri meg az a rövid élvezet azt,hogy rosszul érezd magad.

2016. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!