Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvesztettem motivaciom, mit...

Elvesztettem motivaciom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mar a nehezen tulvagyok, ugyanis lefogytam 12 kg-ot, es a testomegindex is a normal kategoriaba sorol tulsujos helyetr, viszont en meg egyszer ennyit le akarok adni. A gaz az, hogy hiaba edzek naponta, mar tobb mint egy honapja 1 grammot se fogyok igy total elvesztettem a motivaciom es elkezdtem zabalni. Ordogi kor ez, hiszen ha nem fogyok min 2 heten at semennyit, akkor elkezdem a pizzaburgergyorskaja modot, amitol pedig vegkepp nem fogok fogyni. Elegem van. Ha ranezek arra a reggelire, amit kozel 4 honapja minden reggel magambatomok, elfog az undor. Lehet valamit tenni esetleg? Elvileg napi 1300 kcalt ehetek

2016. jún. 24. 07:14
 1/8 Csori96 válasza:

Ilyenkor azt szokták tanácsolni, hogy egy napra növeld meg a kalóriabeviteledet, mondjuk 30%-kal.

Bővebben - https://www.youtube.com/watch?v=cycVEtZ1lwc

2016. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irno: 16/L
2016. jún. 24. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Lelkileg gond van, ha elkezdesz zabálni, csak mert stagnálsz.

Én évek óta nem fogyok, kissé csüggesztő, vannak is evősebb időszakaim, de inkább éhség miatt. Életmódot váltottam, nincs visszaút, az egészségem úgyis fontos, mi a lótetűnek enném magam túl?! Ez butaság. Ha épp nem megy, akkor bolonduljak meg és rontsam vissza? (Bár én extrém nehezen hízok, nekem könnyű. Csak fogyni nem :D)


Az 1300 kcal elég kevés. Mozoghatnál többet, s voltaképpen ehetnél is többet egy ideig, persze jó ételekből, hátha jót tesz, akár fizikailag, akár lelkileg...

De ezt az átbillenős butaságot tedd rendben a fejedben, ez nem megoldás, sőt.

2016. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A fogyás sosem tartós motiváció, hiszen az csak egy folyamat, aminek előbb utóbb vége van, és akkor úgyis kezdődik a zabálás elölről, hogy lehessen újra fogyni.


Nem dagadtnak lenni úgy lehet, hogy pl. az ember egészséges akar lenni. Az egészséges életmódnak sosincs vége, minden nap jó érzés tenni az egészségünkért, ergo nem gyorskaját zabálni, és ez tartós motiváció. Áldásos mellékhatása, hogy az ember lefogy és aztán többé nem lesz dagadt.

2016. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kiprobaltam h mindent helyettesitettem. Nem ettem feher lisztet, edessegeket, bio kajakat vasatoltam milliokert es 3 honap alatt grammot nem fogytam


Egyb en nagyon szeretem az 1300 kcalt, ugyanis sosem vagyok ilyenkor annyira tele, mert a telt erzetet ruhellem. Mint irtam minden nap eljarok kondizni, zsiregeto ora stb. ennel tobbet nem fogok mozogni mar bocsanat, arrol nem is beszelve, hogy mindenhova gyalog/busszal jarok soha nem autozok es ahol en elek ott azert jo nagy tavolsagok vannak


A kerdesemet egyedul az elso tudta csak es kizarolag megvalaszolni. Az egeszseges eletmodba sem hinnem h nagyon lenne helye a hamburgernek vagy eppen az amerikai fanknak. En viszont allandoan kisertesbe esek es eszek belole pedig utana cseppet sem erzem jol magam, sot, az a borzaszto puffadas, amit okoznak, elviselhetetlen

2016. jún. 24. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem igazam van, hogy a zabálás lelki probléma, nem kéne ennek lennie akkor sem, ha nem fogysz...

OK, valóban sokat mozogsz, azt akkor visszavonom. Fura, hogy ilyen kevés evéssel mozgás mellett sem fogysz, normális esetben tempósan kéne mennie a dolognak...


Az egészségtudatosság jó dolog, de sajna attól sem fogy le az ember, ahhoz kalóriadeficit kell, ami nem mindig egyszerű. Néha az ember mindent megtesz és akkor sem megy a dolog.

2016. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ahogy irtam, nem tudom tartani magam a mekis kajaktol. Mar reg nem eszek egy nap 1300 kcalt, mert akarhogy is probalkozok mindig oda jutok h elottem van a pizzafutar es fizetek neki. Ha azt nezzuk h egy fel pizza 800 Kcal (amit raadasul este fogyasztok el) plusz az en 1300 kcalom az ugy 2000. Ezen a szinten se fogyni se hizni nem igen lehetseges (mert en nem hizok, azt azert szeretnem leszogezni, csal fogyni se fogyok)
2016. jún. 25. 00:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen el vagyok keseredve, a legjobb lenne valamo olyan kajafele, amiben keves a kaloria es a zsir, es finom is igy tudnam enni olyankor, amikor kisertes kerulget. De akar gyogyszer is szoba johet, ha az enyhiti a kenyszert. Ahogy anno irtam a gyorskajatol nem is erzem jol magam, hanyingerem lesz, es felpuffadok, ugyanis olyan regota dietazok (1 eve lassan) hogy barmi ilyesmit eszek, lufiva valtozok es sajnos nem a heliumossa
2016. jún. 25. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!