Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha hosszabb ideig naponta...

Ha hosszabb ideig naponta citromlevet iszok 1 liter vízbe öntve, az káros lehet valamire (fogak, gyomor, stb. )?

Figyelt kérdés
Olvastam a citromkúráról, de nekem túl durva, hogy alig lehet mellette enni valamit, és hogy magában kéne citromlevet inni. Ezért csak annyit próbáltam ki, hogy mindent hagytam a régiben (tehát eszek, ahogy jólesik, és heti 4x letornázok 300 kalóriát), viszont reggeli és ebéd előtt megiszom fél citrom levét vízzel higítva. Le is fogytam 2 hét alatt 56-ról 54-re, pedig a kalóriákat számolva majdnem mindig túlléptem a napi keretet. Mivel ennyire segít, szívesen alkalmaznám tovább még -2 kiló erejéig, viszont nem tudom, kéne-e benne szünetet tartani, van-e bármilyen rossz hatása napi 1 citromnak, ha 1 liter vízzel iszom meg. Ahogy fent is írtam, a fogak épségére gondolok, vagy a gyomorra.
2016. júl. 17. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Citromlé csak vízhajtó, nem fogyasztó. Ezen hatása lehet káros, illetve savassága miatt károsítja a fogzománcot is.
2016. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szívószállal szoktam meginni, hogy ne érjen túlságosan a fogaimhoz. Ha vízhajtó, az miért lehet rossz? Naponta olyan 3,5 l vizet iszok (ebből 1 l citromos)
2016. júl. 17. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Káros hatása nincs, viszont fogyni sem fogsz tőle.
2016. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pedig eddig bevált :D na de mindegy akkor, 4 hét alatt csak nem ront el semmit.
2016. júl. 17. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem semmi bajod nem lesz tőle. Az jó, hogy evés előtt iszod, higítva és szívószállal. Segít az emésztésben és C-vitamin bevitelnek is jó. A fogaid miatt nem kell aggódnod, hiszen utána eszel. Ha mégis aggódsz, evés után vízzel öblítsd ki a szádat.
2016. júl. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor kánikula olt, ittam citromos vizet, mert úgy jobban esett. Sajnos megfájdult tőle a feje, nyilván a vízhajtás miatt, mivel később nem fájt, amikor nem tettem bele citromot, ill. mosdóba se jártam annyit.
2016. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem is értem, miért ezek az aggodalmak a vízzel higított citromlével kapcsolatban. Olyan, mint egy limonádé, cukor nélkül. Hány ember iszik citromsavat és cukrot is tartalmazó üdítőket, gyümölcsleveket literszámra, víz helyett, közben egy percig sem aggódnak a gyomruk, egészségük miatt. A citromlé egészséges, csak töményen okozhat egyeseknek problémát.
2016. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!