Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet fogyni egy hét...

Mennyit lehet fogyni egy hét alatt?

Figyelt kérdés
3-4 kilót lehet fogyni egy hét alatt, ha sportolsz napi 1-2 órát minimum, mellette főleg csak gyümölcsöt és zöldséget eszel?
2016. júl. 18. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, ha szinte semmit nem eszel. De közben semmire nem lesz energiád, annak a nagy része izomból fog lemenni és utána rögtön visszahízod.

A gyorsan lefogyás és a gyorsan meggazdagodás általában nem működik.

2016. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérlek ne tedd. Az egészséges fogyás kb. heti fél kilót jelent. A fogyáshoz tervezett étrend, és átgondolt sport/mozgás szükséges. Testépítés kategóriában utána tudsz olvasni, pár szálkásítással kapcsolatos kérdésnél szépen le van írva, hogy ez pontosan mit jelent.

Ilyen mértékű fogyásra nem is szabad gondolni. A csak gyümölcs-zöldség fogyasztást is jobban átgondolnám a helyedben. Egyrészt a gyümölcsökben sok a cukor, kevés a fehérje. Ezt ellensúlyozza, hogy a zöldségek közt találni olyat, amik egész jó tápanyagokkal rendelkeznek.(hüvelyesek, gombák stb.)

2016. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják a gyümölcs rossz, én ezt nem tapasztalom. Mivel párolt zöldségeket nem szeretem, így ezzel helyettesítem és szépen mennek le a kilók, amellett kevesebb munkával is jár. Ha napi 4-5-ször eszel 2étkezést bőven lehet pótolni gyümölccsel. Sok benne a cukor ez igaz, de lassan emeli a vércukorszintet, így csillapítja az éhséget kevesebb kalóriabevitellel.
2016. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-2 óra sport és koplalás az kevés 3-4 kilóhoz, hacsak nem intenzív sport, de azt úgysem bírod. S izomból is viszonylag sok megy le így.

Na persze, az első héten víz is, de azt nem is számolom bele, az nem fogyás.


Miért pont cukrokkal akarsz fogyni fokozott fehérjeigény esetén? A cukorból nem lesz fehérje, csak fordítva. Olyan a terved, mintha direkt az izombontásra mennél rá. Koplalás, fehérjekerülés, sport...

2016. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, ha a zöldség hüvelyes, az javít valamit, bár komplettálni kéne a fehérjét. Koplalós fogyókúrákban a lightosabbakra szokás rárepülni, amik fehérjében szegényebbek s az emberek zöme ilyenkor sem eszik olyan sok zöldséget, hogy az számottevő mennyiségű fehérjét adjon.


Persze a koplalás is csak tipp volt részemről, gyümölcsből is lazán bevihető napi 2-3000 kcal, sokan csinálják. De irreálisan fogyni vágyók nem ennyit esznek...

2016. júl. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ekkora súlycsökkenést zsírból (vizből lehet de az mind1, ugyse látszik centikbe se, csak a mérleg mutat kevesebbet) napi 3500-4000 kcal minusszal lehet csak elérni, magyarul: nem eszel 1 hétig semmit és minden nap 4 óra intenzív sport. Bár sose értettem az embereket. Nem lennem egyszerübb egész évbe sportolni,laza diétát tartani és jól kinézni folyton mint nyaralás/esemény előtt 1-2 héttel drasztikus szarokkal próbálkozni és aztán csalódni, mert nem a várt eredmény jött? Ti tudjátok.
2016. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hármassal nem teljesen értek egyet, hiszen vannak elég magas glikémiás indexel rendelkező gyümölcsök. Gondolok itt a görögdinnyére (72), a gránátalmára (67) vagy a sárgadinnyére (65). Persze ezen kívül valóban a legtöbb gyümölcs alacsony GI-s.
2016. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a víz nem látszik centiben sem? zseni lehetsz a természettudományok terén.


azt mivel magyarázod, hogy számos nőnél menstruáció előtti 1-2 napban a vízvisszatartás miatt több centit is nőhet a haskörfogat, ezért a nadrágot se lehet begombolni?


A túlsúly, az nem csak zsírból áll, kb 30% kötött víz.

2016. júl. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazad van utolsó válaszoló.. de szerintem nem azt akarta mondani, hogy a víz az nem "játszik centiben",hanem gondolom azt, hogy ha az miatt fogyunk, akkor az nem számít, mert nem a vízből kell fogyni. én úgy szeretnék fogyózni ,hogy elég folyadékot fogyasztok, de kevesebb kalóriát viszek be és több kalóriát égetek el...
2016. júl. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!