Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerülhet?

Így sikerülhet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy eléggé túlsúlyos vagyok. Nincs mit rajta szépíteni. Ebből fakadóan szörnyen visszahúzódó voltam a gimiben, aminek a következménye az lett, hogy halálra szivattak, gátlásos lettem, nincsenek barátaim, barátnőről nem is álmodok.

Idén érettségiztem, és elhatároztam, hogy az egyetem alatt minden más lesz.

Az érettségi óta egészségesebben táplálkozok, rendszeresen mozgok, elhatároztam, hogy lefogyok saját magam miatt. Nem akarok hamar meghalni, a saját hibámból. A fogyás így is kb. 1-3 évet igénybe fog venni.

Sokkal nyitottabb ember szeretnék lenni, aki önfeledten tud másokkal beszélgetésbe keveredni, és nem megy el mindenkitől/mindentől messze, és közösíti ki saját magát.

A tervem: Tovább folytatom az egészséges életmódot.

Az egyetem alatt pedig leküzdöm a gátlásos énem, mármint nem érdekel ha minden porcikám tiltakozik azellen, hogy megszólítsak egy idegen csoporttársam, megfogom tenni. S megpróbálok normálisan beszélgetni velük.


Azt szeretném kérdezni, hogy így sikerülhet? Egészséges életmód, és nyitottabb viselkedés.

Valaki van hasonló helyzetben, vagy már túlvan rajta? :) Tudna tanácsot adni?

Bocsánat ha összeszedetlen volt, de ott tartok, hogy még itt ismeretlenül is nehéz erről beszélni..



2016. júl. 31. 22:55
 1/6 anonim válasza:

Biztos sok egyetemista tervezi, hogy legalább valamilyen szinten megváltozik. szerintem neked is egy alkalmas időpont erre.


Arról nem is beszélve, hogy egy egyetem sokkal barátságosabb hely sok tekintetből nézve. Nem olyan gyerekes, mint egy gimnázium. Nyitottabbak és elfogadóbbak a diákok.


Meg az egyetem azért valljuk be egy kicsit célorientáltabb közösség, szakokat tekintve. Azért mennek a csoporttársaid arra a szakra amire te, mert az érdekli őket ami téged. A hasonló érdeklődés pedig hasonló személyiséget implikálhat.


Szerintem nem volt összeszedetlen amit írtál, majd megtanulod, hogyan oldódj fel társaságban.

2016. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy más lesz a környezet, de most én is tenni fogok érte, hogy más legyen. A gimiben inkább elbújtam az első hónapokban, nem álltam ki magamért, a többiek meg megérezték a vérszagot, és boldog-boldogtalan a végén engem szivatott, hogy Ő ne jusson hasonló helyzetbe.


Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Bíztatóan hangzik! :)

2016. júl. 31. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elhatározás dicséretes. Amit tanácsolhatok,hogy az egészséges életmód mindenképp sporttal,mozgással párosuljon. Olyannal, amivel kilépsz a komfortzónádból. Ha ezt fokozni akarod,vállalj az egyetem alatt valami sz@r fizikai melót! Furán hangozhat, de ez,ezek tesznek majd emberré,amit a későbbiekben majd kamatoztatni tudsz. A legtöbb kövér ember nem tud azzal mit kezdeni, ha lefogy,mert belülről ugyanaz a gátlásos,komplexusos ember marad. Viszont ha úgy alakítod az életed,hogy a fogyás nem elsődleges cél, hanem kellemes "mellékhatás",ha folyamatosan törekszel arra,hogy legyőzd önmagad,hogy kitágítsd a határaid, akkor a személyiséged is megváltozik és végső soron jobb emberré válsz.
2016. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm 3-as. :)

Most még csak 5-10km között sétálgatok naponta, és különböző street workout feladatokkal próbálkozok(már ami megy). Nagy álmom az edzőterem, de arra még nem állok készen belül. Szeretnék minimum 20-30 kilót lefogyni, és utána már azt hiszem, hogy rátudom venni arra magam, hogy edzőteremben folytassam tovább.

2016. aug. 1. 06:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Lelki problémákra ott a pszichológus, nekik ez a szakterületük. Szimplán a fogyástól nem fog ez megjavulni.
2016. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy nem állsz készen az edzőtermi edzésre. Kiss Jenő testépítő világbajnok egyik kuncsaftja Ogli G,aki azért elég komoly túlsúllyal kűzd. Edzőterembe nem csupa izmos ember jár. Megfelelő edzéstervel, jól végrehajtott gyakorlatokkal, biztonságos és hatékony lehet az edzőtermi edzés. Ne félj belevágni. Hogy az elméleti része is tiszta legyen itt vannak ezek :

[link]


[link]

2016. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!