Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek, mikor...

Hogyan kezelitek, mikor tudatlan emberek okoskodnak a diétátok vagy életmódot kapcsán?

Figyelt kérdés

Engem, mi tagadás, nagyon zavar, hogyha bárhol, bármikor kiderül, hogy egészségesen élek (konkrétan a clean eating életmód szerint), rögtön mindenki nagyon okos lesz, és elmondja, hogy mi mindent csinálok rosszul, és amit eszem, az biztos nem jó úgy. Hirtelen mindenki étrend szakértővé avanzsál, megmondják, hogy az (egyébként személyi edzővel közösen összerakott, folyamatosan egyeztetett) étrendem mennyi ponton hibás és hülyeség. Különösen igaz ez a teltebb hölgytársaimra, akik legalább is az ismeretségi körömben igazán értenek az "egészséges életmódhoz". Nekem ez beválik, tetszik, jól érzem magam vele, hatalmasat fogytam, van energiám, miért böki mások csőrét, hogy nem iszom kólát és marharagu helyett grillezett csirkemellet eszem? Ti hogy tudjátok ezt tolerálni?

Ennél csak az rosszabb, mikor jönnek a tájékozatlan megjegyzések, mikor konkrétan süt valakiről a butaság a témában (mert másban lehet, hogy nagyon művelt, tájékozott, amiben mondjuk én kevésbé), de mondja a magáét.


2016. aug. 17. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre, akkor szoktak "okoskodni" amikor valaki egy teljesen ostoba ésszerűtlen és káros diétát követ (90 napos elmebaj pl.) azt jogosan szólják le. Mást nem tudnak tenni, mert elvégre az az ő teste, úgy teszi tönkre, ahogy neki jólesik, csak próbálják figyelmeztetni. Na nekik speciel igazuk van.

Aki meg azért pampog mert máshogy élsz, mi köze hozzá? Hadd hőbörögjön, alkotmányos joga. Kiröhögöd oszt kész.

2016. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, azzal egyet tudok érteni, mikor a környezet aggódik egy egészségtelen kúra miatt, és teljesen jogos, ha figyelmeztetik.

Aláírom, hogy más szemével nézem mondjuk a baráti összejöveteleket, sokan látják, hogy alig eszem valamit. Nyilván, chipset, krokettet, kólát, rántott húst nem fogyasztok, más meg alig van. Így jogosan hihetik, hogy gondok vannak. Csak amikor elmondom, hogy ettől függetlenül ha van olyan ennivaló, abból eszem, természetesen. De ha nincs, akkor "kispadról szurkolok". (Mostanában emiatt megyek úgy vendégségbe, hogy előtte eszem és olyan majszolnivalót is viszünk, amit én is eszem, vagy magam készítette sütit viszek, így tudok enni)

Csak van az a szint, mikor valami elkezdi magyarázni, hogy a különféle zsírok között nincs különbség, tök mindegy, hogy mangalicazsír, kókuszzsír vagy oliva... És egyéb finom megjegyzések, akkor nagyra tud nyílni a szemem.

2016. aug. 17. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Bevallom, lusta voltam vegigolvasni a magyarazatot, szoval csak a kerdesre valaszolnek:en mindenfajta eletmoddal kapcsolatos okoskodast elengedek a fulem mellett. Azert csinalom ugy, ahogy, mert nekem az a jo. Masnak meg nem az. De ettol meg nem kell ram eroltetni a sajat dolgait. Persze egy-egy altalanos jotanacs igen hasznos tud lenni, de az nagyon nem, mikor tetotol talpig kioszt meg arrol is, hogy naponta hanyszor kene elmennem sz.rni. De mint mondtam, az ilyenekkel egyszeruen nem torodok, megmondom neki, hogy "koszi a tippeket, de en inkabb maradok a sajat jol bevalt modszereimnel". Ha tovabb eroskodik, egyszeruen nem veszek tudomast rola.
2016. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat figyelj en pont leszarom mikor a kover vagy cukros emberek megmondjak a tutit en csinalom ha bajom lenne belole en bajom

En se kritizalom a kokszosokat o baja lesz nem az ennyem

2016. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem az állandóan okoskodó diétások idegesítenek.
2016. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sehogy, nem foglalkozom vele. Mondjuk én elég jó körökben mozgok, ha épp az adott héten látok emberi lényt a páromon kívül, de persze olykor akadnak fura lények. Nos, ez nem az én bajom. Tudom, milyenek az emberek, s tudom, milyen életmód való nekem. Sosem hagyom magam befolyásolni.

Néha kicsit szomorú, hogy nincsenek okoskodók körülöttem, főleg olyanok, akiket kiakaszthatnék az igen egyéni dolgaimmal s a fogyókúrás (s igen finom és jó, nem túl lightos) csokitortáimmal... :D De magyarázni is tudnék órákig, nem én unnám meg hamarabb :D Van némi ismeretem a témában.

2016. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!