Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lapossá tenni a...

Hogyan tudom lapossá tenni a hasam? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja átálltam a vegán éttendre (semmi hús, se tejtermék, se tojás), előtte már egy ideig vega voltam, de aztán kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok és a többi jött egymás után. A lényeg, hogy előtte eléggé meghíztam (172 centihez 63 kg voltam, ami rajtam nagyon sok) és azóta most 54 kg vagyok. A lényeg viszont, hogy azért kezdtem el ezt az egész étkezésváltást, hogy lefogyjak a hasamról.

Reggel még általában lapos(kivéve ha este sokat ettem) de amint egy kicsit is eszek vagy iszok, rögtön olyan lesz, mintha terhes lennék. És akármit eszek, vagy iszok, akármilyen mennyiségben, a helyzet ugyanaz. Ebben szeretném a segítségeteket kérni,hogyan tudnám eltüntetni ezt a hasi puffadást? (Plusz még azt a pici felesleget, ami se sport, se étkezés hatására nem akar eltűnni)


Bocsi, hogy hosszú lett, de így tisztább, ha ismertetem a teljes helyzetet. Előre is köszönöm a segítséget és a normális válaszokat!



2016. aug. 20. 20:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Részben igazad van, mert nem táplálkozom kimondottan megfelelően, de nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget eszek és igyekszem minél kevesebb finomított szénhidrátot bevinni. A tojást igazából szeretem, de folyton fájt a hasam tőle. Húst egyáltalán nem akarok enni, ne haragudj, tejterméket meg sajnos nem ehetek , max a tojás fér bele.
2016. aug. 22. 19:11
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A vegán étrend alapja a növényekből történő fehérjebevitel. Fehérjét fogyasztani elengedhetetlen, a napi szükséglet kb. annyi gramm, amennyi a súlyod kg-ban. A növényi fehérjék a szója kivételével (ami elég problémás szerintem) nem tartalmazzák az összes aminosavat, ami az emberi szervezetnek szükséges, ezért kell komplettálni, azaz egymással kiegészíteni őket, ez gabonákkal + hüvelyesekkel lehetséges. Ha csak gabonákat fogyasztasz (abból is egész gabonákat érdemes, alaposan megfőzve), egyes aminosavakból hiány keletkezik. Ezen kívül szükséges legalább a B12 vitaminnal történő kiegészítés, mivel ez a vitamin legfőképpen állati eredetű élelmiszerekben található meg. Ajánlott még D3 és K2 vitamin, magnézium és cink szedése is.

Azok alapján, amiket elmondtál, érzékeny lehetsz a tojás- és a tejfehérjére, de lehet még gond a gluténnal is. Utóbbit sok ember nem tudja megemészteni, de nagyon sokan nem tudják, csak küzdenek mindenféle kellemetlen tünetekkel, és csak akkor derül ki (ha egyáltalán), amikor már betegek is lesznek.

Akinek a szervezete nem tudja megemészteni a különféle fehérjéket, kímélő étrendre van szüksége, sajnos a vegán nem ilyen embereknek való, mivel pont a gabonák és a hüvelyesek nehezen emészthetők, egészséges bélflóra és kiváló emésztés kell hozzá.

A zöldségek és a gyümölcsök nagyon egészségesek, de nem lehet kizárólag ezeken élni, mert minimális a fehérjetartalmuk, és nem biztosítanak egyes zsírban oldódó vitaminokat.

A hús és a belsőségek azért hasznosak, mert ezek senkinek sem okoznak allergiát, ételintoleranciát, viszont a teljes értékű fehérjén kívül van bennük többek között valódi A, D3 és K2 vitamin.

Próbálkozhatsz még egy ideig a jelenlegi étrendeddel, de ha továbbra is puffadsz és fáj a hasad, erősebb hajhullást tapasztalsz, vagy elkapsz minden kósza náthát, gondold át újra a hússal kapcsolatos nézeteidet. Szedj vitaminokat, és ne feledkezz meg a növényi olajokról (olivaolaj, kókuszolaj stb.) és az olajos magokról sem.

2016. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Mint már említettem, húst nem fogok enni semmiféleképp, esetleg a hal evését iktatnám be, ha mindenféleképpen szükséges lenne az egészségemhez.

Az én ismereteim alapján cáfolnom kell azt, hogy nem lehet csak gyümölcsön és zöldségen élni: a 80/10/10 étrend is erre épül. Szerintem azzal is gond lehet, hogy nem fogyasztok eleget ezekből, azaz nincs meg a szükséges kalóriabevitelem. Csak az a helyzet, hogy akarva akaratlan rászoktam, hogy számolom a kalóriákat és naponta nagyon maximum 1000-1200at eszek. (De csak ha eszek főtt ételt, mert amúgy kb 600-700at) Tudom, hogy ez nem egészséges, de ezt az egész életmódváltást a fogyás miatt keztem el, és amíg nem látom a kívánt eredményét, addig képtelen vagyok többet enni.

2016. aug. 22. 22:40
 14/18 anonim ***** válasza:

A 80/10/10 diétával kapcsolatban nem nehéz súlyos kritikákra bukkanni. Kérlek, olvasd el ezeket:

[link]

[link]

2016. aug. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Eddig sem értettem egyet teljesen a könyv tartalmával, mert elég földtől elrugaszkodott dolgokat állít...de a cikkek alapján ezt nem csak én gondolom így.

Igazából most már nem nagyon érdekel, a húson (ebbe nem tartozik bele a hal) és a tejtermermékeken kívül a többit is hajlandó vagyok megenni, csak legyek végre egészséges (és vékony). Tud esetleg valaki erre a felállásra megfelelő étrendet javasolni?

2016. aug. 23. 15:14
 16/18 anonim ***** válasza:
Maradj csak vegán, én is az vagyok sportolóként, már 7 éve. Egyél rendesen, ne 1200-1500 kalóriát. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, gabonát, hüvelyeseket, rizst, bulgurt, kenyeret, tésztát stb. A súlyod igen alacsony, nincs olyan étrend, amivel így egészséges lennél. A szervezeted a 63 kilóhoz van hozzászokva, nem az 54-hez. Vagy egyél normálisan, vagy egyél egy csomó vitamint.
2016. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az a 63 kg nem volt egészséges számomra, mert előtte is 54-55 kg voltam. Nagyon stresszes évem volt, és folyton csak egészségtelen kajákat ettem+még ettem húst is.
2016. aug. 24. 18:42
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te vékony vagy...

A gond itt szeritem inkább az, hogy nincs feszes izomzatod... tudod a testnek az adja a formát... ha lapos hasat akarsz, ahhoz bizony erős hasizomzat kell ami feszesen tudja tartani a hasfalat akkor is,mikor éppen tele etted magadat...

Ellenkező esetben egy plötty lesz a hasad épp mint most...

Az erős izomzathoz pedig fehérjedús étrend kell, ami nem kivitelezhetetlen vegánként sem.. valamint súlyzós vagy legalább saját súlyos edzés...

A gond ott kezdődik veled és a többi divatvegánnal, hogy belecsaptok a közepébe úgy, hogy semmi ismerettel nem rendelkeztek az emberi emésztésről, anyagcseréről... arról, hogy milyen makro tápanyagokat miért és mekkpra mennyiségben kell bevini... csak úgy belecsaptok a közepébe, vagy rosszabb esetben olyan hiteles információ lelőhelyeket választotok mint pl a nők lapja, na ebből lesznek az olyan faxságok, mint pl a 80/10/10 meg a káposzta diéta...

A táplálkozás egy tudomány ág, amihez nem árt legalább minimálisan az alapjaihoz konyítani valamit, mielőtt belevágsz egy olyan drasztikus dologba, mit pl a vegánság...

2016. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!