Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem egy fogyókúrát...

Juzguz kérdése:

Elkezdtem egy fogyókúrát eléggé kemény remélem meg éri lent leírom tudnátok erről véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Szóval 20 éves fiú vagyok . Régebben sokan megszóltak amiatt, hogy elhíztam akkoriban az nem érdekelt mivel jól éreztem magam a bőrömben . Most viszont már magam is látom hogy igazuk volt tényleg elvagyok hízva sajnos, de erőt vettem magamon és komolyan elkezdtem 1 hete diétázni ( először próbálom) . Mivel délelőtt suliba vagyok olyan délután 2-3 ig ezért ebben az időszakban nem eszem régebben mindig betoltam 1-2 szendvicset. Már nem . Ha haza érek akkor sem eszem valamikor 1 almát vagy barackot éppen amilyen gyümölcsöt találok otthon, de ebből is csak egyet max 2-őt. Utána elszoktam menni vagy sétálni vagy kocogni ha futok akkor kb 2km, ha sétálok akkor a város egyik végéből a másikba ez oda vissza 6km. Olyan délután 4 vagy 5 körül szoktam enni egyszer de akkor normál adagot és azt amit éppen találok a otthon. Elején még eléggé éhes voltam de most már nem érzem magam annak szerintem hozzá szokott a szervezetem a napi egyszeri étkezéshez+1 vagy 2 gyümölcs. vizet nagyon sokat iszom kb napi 5l vagy több. Mivel ilyenkor eszem 4-5 körül ezért vacsora időre már nem leszek éhes szóval kimarad a vacsi is . Reggelre viszont eléggé kajás leszek de az evés helyett rostos almalét vagy narancsot iszom ezzel kibírom egészen az étkezésig . Szóval 1 hete kezdtem el 178cm és 97kg voltam most leadtam eddig 3kg-ot . Legalább 75-80kg-ra leszeretnék fogyni ha azt elérném elégedett lennék magammal . Szerintetek ezt hosszútávon lehetne folytatni hogy elérjem a 80kg-ot vagy kevesebbet pl 75kg-ot? Példának gondoltam ide írom hogy van egy ismerősöm aki ugyan így elvolt hízva és egy nyári szünet alatt tehát 2,5 hónap alatt leadott 30kg-ot úgy hogy napi 2 rozskenyeret evet + 2-3 almát és estére túrot . Ez volt 3 éve utána szépen lassan vissza hozta az étrendjébe a napi 3x étkezést és azóta sem hízott vissza. Kb én is ezt szeretném elérni .

Vélemény ?

Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2016. szept. 7. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3 kiló minusz rengeteg. Konkrétan koplalsz. Heti 1 kg minusz a normál, afölé nem nagyon kellene menni. Belassulhat az anyagcseréd, és meg fog állni a fogyásod. Sőt, ha újra eszel normálisan hízni fogsz.


Kicsit növelj a kaja mennyiségen, és jobban is fogod magad érezni a bőrődben, és a fogyásod is optimalizálódni fog!


Ne siettesd a tested! A +20 kiló sem úgy ment fel, hogy heti 3 kg plusszal. Ezért ne is akard ilyen ütemben leadni!


Az elhatározás nagyon jó, és sok kitartást Neked! De kicsit növeld a kaja mennyiséget!

2016. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy hogy koplalnék teljesen jól érzem magam így most. Nem értem miért jönne fel még plusz kiló ha szépen fokozatosan vissza állnék a normál étkezésre . Mint ahogy írtam az ismerősöm is így csinálta most már normálisan étkezik és nem hízott vissza.
2016. szept. 7. 16:12
 3/16 acelsziv ***** válasza:
100%
Amint újra elkezdesz rendesen enni vissza fog szaladni minden és még a kamatok is. Fogyni nem így kell.
2016. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Előbbi válaszomba leírtam az ismerősöm példáját ő sem egyből kezdett el enni hanem fokozatosan tért vissza a normális étkezéshez és egy kilót nem hízott vissza.
2016. szept. 7. 16:45
 5/16 anonim válasza:
85%

És az ismerősöd azt is elmondta miket eszik? Csak mert napi 3 v 5 kajalas is oké,de nem mindegy mit eszel. Írtad h rozskenyér még gyümölcs és túró volt az étrendje. Na azt nem hiszem el h ezt bzrger kinges dolgokra váltotta...lehet többet eszik de hasonlóan egészségeseket.

A mozgás szerintem mindenképp segít órás séta v átmozgató torna is javítja az emésztést. De ha esetleg lassul v fáj ha wcre mész, próbáld ki h reggel egy bögre kefírre raksz annyi lenmagot h ellepje kb egy ujjnyi csíkban. Keverd össze és ezt edd reggelire. Egy nagy pohár vizet igyál még előtte utána. Ha ez nem tetszik, még mustármaggal lehet kísérletezni. Az 5 l víz nagyon sok. Max ha sportolsz még meleg van akkor kell annyi. Abból is lehet többet inni a kelleténél ...

Hajrá a fogyásban!

2016. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akármilyen debil koplalós étkezésről vissza lehet állni visszahízás nélkül, max. nehéz, de megoldható, ez nem vitás. Én is ismerek olyat, aki egy épeszűbb koplalással remekül lefogyott zsírból, ráadásul a régi étrendjére állt vissza, csak néha kicsit figyelt vagy kihagyott egy vacsorát és máig karcsú. Azért ezt nem sokan érik el, de lehetetlenségről nincs szó.


Nem tudom, mennyit eszel. A makróid érdekesek lennének, hisz egy normál étkezéssel van, aki 10 gramm fehérjét visz be, van, aki 80 grammot... Meg kell lennie a szükséges fehérjének, zsírnak, nem koplalós szintű kalóriának, sokféle tápanyagnak, ha hosszabb távban gondolkodsz.


Az, hogy érzésre éhezel-e, nem számít, van, aki SOHA nem éhes, ha 2-3 napig nem eszik, akkor sem, de a teste nyilván éhezik közben. Enni kell.


A 3 kiló még nem sok, van, akiaz első héten jóval többet fogy, persze vízből s salakanyagból. A következő hetek fogyása informatívabb, 1 kiló fölött emelj a mennyiségen mindenképp. De ha tudod, hogy nem eszel 1500 kcalt sem (a te méreteidhez ez bitang kevés, én 62 kilósan is koplalósnak tartom, de van, aki mégis bírja), akkor én a helyedben máris emelnék.


Azt alapvetően nem támogatom, hogy valaki a saját ritmusa ellenében egyen, de nem tudom, erről van-e szó és sok időszakos böjtölő igenis kényszeríti magát az elején. A fő, hogy ne éhezz délelőtt. Ha jóllakott, energikus vagy, akkor ne egyél, rendben, én sem eszem, nekem ez természetesen jön s optimális számomra.

De ha egy valamirevaló étkezésed van, akkor annak sok kalóriát s tápanyagot kell tartalmaznia, nem lehet akkora, mint egy sokszor evő ember egyik főétkezése.


Mivel te reggel éhes vagy, esélyes, hogy reggelizned kellene, bár lehet, hogy ez csak megszokás, ki tudja? De nem a propaganda és a szokások miatt reggeliznek a legtöbben, hanem mert érzik, hogy szükségük van rá. Ha nálad is ez van, ne hagyd ki a reggelit hosszabb távon.

2016. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

5 liter víz nem sok ekkora embernek. Nagyon sokan isznak ennyit, ember- és étrendfüggő is ez. Nekem hol 2, hol 4 liter kell 62 kilóhoz :D Bár nem szoktam mérni, teljes mértékben a szomjúságomra s vágyaimra bízom a dolgot, jól működik.


Mozogni lehetne többet vagy másfélét, de a fenti is valami.

2016. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a 4. válaszolónak kérlek olvasd el a kérdés leírásának a végét oda írtam hogy mit evett az ismerősöm :)
2016. szept. 7. 17:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi azóta tovább olvastam a többi választ láttam írtátok . Szóval nem azért vagyok éhes reggelente mert igényli a táplálékot a szervezetem valószínű hogy megszokásból . Mert eddig sosem figyeltem oda az étkezésre kajáltam mindent össze-vissza amit megkívántam és amikor megkívántam . Délelőtt nincs probléma energikusnak érzem magam . Ez az állapot csak közvetlen ébredés után szokott lenni ilyenkor 1 gyümölcsöt eszek, de szerintem ezt sem kéne mivel fél óra és elmúlik az éhség érzet . Dél előtt meg idő sincs erre gondoltam az iskola, a tanórák, a szünetekben a beszélgetések stb... szóval az iskolai élet teljesen elvonja erről a figyelmem. A Wc-s témára kicsit kitérve egyáltalán nem esik úgy mond "rosszul" a WC-zés . Könnyen megy hamar lerendezem .
2016. szept. 7. 17:30
 10/16 A kérdező kommentje:

Kaptam privátba egy nagyon jó választ . Lényegében amit ott írt nekem az illető én pont ugyan azt a fogyókúrás módszert választottam tudtomon kívül mivel most halottam róla először van egy web oldal ami pont ezt írja le hogyan kell csinálni. Hát nekem eddig sikerült 1 héten keresztül magamtól úgy hogy erről nem is tudtam hogy létezik ilyen :)


Ha kíváncsi rá valaki akkor itt a link:


Ez a fogyókúrázóknak:


[link]


Ez pedig maga a főoldal :


[link]

2016. szept. 7. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!