Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem egy fogyókúrát...

Juzguz kérdése:

Elkezdtem egy fogyókúrát eléggé kemény remélem meg éri lent leírom tudnátok erről véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Szóval 20 éves fiú vagyok . Régebben sokan megszóltak amiatt, hogy elhíztam akkoriban az nem érdekelt mivel jól éreztem magam a bőrömben . Most viszont már magam is látom hogy igazuk volt tényleg elvagyok hízva sajnos, de erőt vettem magamon és komolyan elkezdtem 1 hete diétázni ( először próbálom) . Mivel délelőtt suliba vagyok olyan délután 2-3 ig ezért ebben az időszakban nem eszem régebben mindig betoltam 1-2 szendvicset. Már nem . Ha haza érek akkor sem eszem valamikor 1 almát vagy barackot éppen amilyen gyümölcsöt találok otthon, de ebből is csak egyet max 2-őt. Utána elszoktam menni vagy sétálni vagy kocogni ha futok akkor kb 2km, ha sétálok akkor a város egyik végéből a másikba ez oda vissza 6km. Olyan délután 4 vagy 5 körül szoktam enni egyszer de akkor normál adagot és azt amit éppen találok a otthon. Elején még eléggé éhes voltam de most már nem érzem magam annak szerintem hozzá szokott a szervezetem a napi egyszeri étkezéshez+1 vagy 2 gyümölcs. vizet nagyon sokat iszom kb napi 5l vagy több. Mivel ilyenkor eszem 4-5 körül ezért vacsora időre már nem leszek éhes szóval kimarad a vacsi is . Reggelre viszont eléggé kajás leszek de az evés helyett rostos almalét vagy narancsot iszom ezzel kibírom egészen az étkezésig . Szóval 1 hete kezdtem el 178cm és 97kg voltam most leadtam eddig 3kg-ot . Legalább 75-80kg-ra leszeretnék fogyni ha azt elérném elégedett lennék magammal . Szerintetek ezt hosszútávon lehetne folytatni hogy elérjem a 80kg-ot vagy kevesebbet pl 75kg-ot? Példának gondoltam ide írom hogy van egy ismerősöm aki ugyan így elvolt hízva és egy nyári szünet alatt tehát 2,5 hónap alatt leadott 30kg-ot úgy hogy napi 2 rozskenyeret evet + 2-3 almát és estére túrot . Ez volt 3 éve utána szépen lassan vissza hozta az étrendjébe a napi 3x étkezést és azóta sem hízott vissza. Kb én is ezt szeretném elérni .

Vélemény ?

Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2016. szept. 7. 15:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Annyira próbálták elmagyarázni a lényeget és csak hajtogatod a hülyeséged, meghallani a jó tanácsot már nem tudod. Ha a kérdezőt is lehetne pontozni úgy lepontoználak mint a szél.
2016. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Van, akinek bejön a harcosok étrendje, ha neked oké, simán követheted, az összbevitel a legfontosabb :)

Én is időszakos böjtölő vagyok, de nekem délután kell ennem, nem este. Sok éve így eszem, de persze csak akkor fogyok vele, ha kalóriadeficitem van. Sokan nem is tudják pár óra alatt túlenni magukat, kicsit irigylem őket, bár talán mégsem, tömegeléskor jó az :D.

2016. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak a válaszolónak aki lehülyézett és le akart pontozni ha "lehetne" . Csak mondom elolvasom az összes választ és átgondolom őket . attól még hogy nem reagálok rájuk úgy mint ha életmentőek lennének az nem azt jelenti hogy nem nem érdekel . remélem ez a kérdés alatt nem fog elkezdődni a másik hülyézése meg szidása stb... Megnéztem pár hasonló kérdést és sajnos szinte mindegyiknél ez van ... Kedves válaszoló kérlek hanyagoljuk mások hülyének nézését és a szidását mert ahogy észre vettem máshol pont ez volt a probléma és a végén teljesen elkanyarodtak a kérdésben feltett témától és én nem szeretném ha itt is ez lenne . Köszi :)
2016. szept. 8. 06:16
 14/16 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.

Bár már írtam Neked egy hosszabb választ, nagyon türelmes hangulatomban vagyok, és TÉNYLEG segíteni szeretnék, úgyhogy írok még egyet:)


Kiszámoltam a Te alapanyagcseréd: ez MINIMUM 1800 kcal.


Az alapanyagcsere energiaértéke kb. a napi teljes energiaszükséglet 50-80%-a. Ha nem érjük el a minimum szintjét (ami nálad 1800 kcal):


-Ha valaki alapanyagcsere alatt eszik, akkor elkezd lassulni az anyagcseréje és a szervezet raktározni kezd.


- Arról nem is beszélve, hogy azért hívják ALAPanyagcserének, mert ez a minimum amire a szervezetnek szüksége van, hogy ellássa magát. A szerveit!!! Ha Te ezt nem éred el hosszú távon egészségügyi kockázattal jár!


- Arról nem s beszélve, hogyha túl gyorsan fogysz nem lesz szép a bőrőd, meg fog ereszkedni.


Hidd el: nem véletlen mondják, hogy heti maximum 1 kg minusz!!!


Egyébként őszintén? Gyorsan híztál meg? Nem, akkor miért kell gyorsan lefogynod?


Írtad, hogy nem érzed, hogy koplalsz. Az agy egy nagyon furcsa szerkezet, és hidd el, hogy a cél miatt - mert Te most valamiért NAGYON gyorsan le akarsz fogyni - el nyomja az éhség érzetet. De nem az ÉRZET számít. Hanem, hogy TILOS az alapanyagcsere alá menni!


Légy egy kicsit racionálisabb! Te most kb 700-800 kalóriát eszel. Ez DRASZTIKUSAN az 1800-as alapanyagcseréd alatt van!


Egyébként, főképp, ha tudsz angolul ajánlom Neked ezt kalkulátort: [link]


Itt e-mailben elküldik Neked, hogy mennyit kellene postoan enned (szénhidrát, zsir, fehérje) a céljaidnak megfelelően.

Voltam olyan jófej:D és kitöltöttem Neked: az ajánlott fogyásra 1943 kalóriát ajánl. Ezzel szemben Te 700-800-at eszel! Gondold végig! Szerinted jó ez így?


És végezetül csak annyit mondanék, hogy én már lefogytam. Kb 25-30 kilót. Pont amit Te szeretnél. Kb 4-5 éve tartom a súlyom.


Tudod hányszor ettem a diéta alatt?

4-szer 5-ször! Sajnos a súlyzós edzést nem kezdtem el időben, és még így is úgy érzem kicsit túl gyors voltam. Sajnos a bőrömmel nem vagyok kibékülve. Dehát ez van. Minél gyorsabb a fogyás, annál nehezebben húzódik vissza, regenárólidk a bőr.


Várom, hoyg reagálj erre a hozzászólásomra. Ha ezek után is ragaszkodsz a szigorú diétához, akkor azt is írd meg! Mindenféle rossz indulat nélkül - kíváncsi vagyok hogyan fog alakulni a diétád, és mikor fog a fogyásod belassulni. Mert be fog, ha ilyen keveset eszel!

2016. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Www.bocsiviki.hu

Www.facebook.hu/bocsiviki

Ott olvasgass kicsit. Attól mert az ismerősödnek így sikerült, még nem biztos hogy neked is fog. Különbözőek vagyunk ;)

2016. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez az "étrend" szar. Rondán fogsz ugyanúgy kinézni, csak mellé vékony leszel legalább. Tömegelni kell először, utána szálkásítani.
2016. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!