Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki semmit sem eszik...

Ha valaki semmit sem eszik 4-5 napig, de minden nap 3 liter vizet iszik, mekkora baja lehet?

Figyelt kérdés

A testvérem ezt a hülyeséget csinálja, próbálom lebeszélni, de hajthatatlan.

Mekkora baja lehet ebből?Ájulás?Esetleg kórház?



2016. szept. 9. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vércukor megborul, a máj tartalékai kimerülnek, vagy csökkennek, vitaminhiány lép fel, emiatt hangulatingadozás, hormonok ciklikussága felborulhat, csökken a libidó.

A bőr elkezd tisztulni mert szervezet még onnan is visszanyeri a zsírt, vagy amit tud.

Mellelseg a gyomornak, beleknek sem tesz jót!

Legalább egy kis káposztát, vagy valami növényit ehetne, mert így megszűnik a béltartalom áramlása és a maradék béltartalom az ott senyved 5 napig a testében.

Ebben az elszaporodó baktériumok könnyebben gyengítik az immunrendszert a beleken keresztül.


A gyomorban pedig elkezd pangani az epe, és a hasnyál, hiszen nincs ami miatt ürüljön, nem kerül be táplálék.

Gondolom azt tudod, hogy az epében rengeteg a máj által a vérből kiszűrt és kémiailag átalakított "mérgező" anyag található.

2016. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszútávon csinálja kb fél évig, vagy évekig, akkor megáll a növekedése minden téren, vagy ha a csontjai nőnek is, rettenetesen sorvadt lesz az izomzata.
2016. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A testvéred beteg, vagy jobb esetben kétségbeesett és ostoba...

Természetesen egyik sem jó...

Próbálj meg mutatni neki rendes diétákat, pl ezt a cikket:

[link]


De én pl a harcosok étrendjét csiálom 2 éve ez is egy időszakos böjt, érdemes elolvasni a könyvet.


Viszont ha így folytatja a tesód, az bizony anorexia vagy más táplálkozási zaar és mindenkép szakemberhez kell forduli..

Így előbb utóbb kórházba fog kerülni. Jó esetben... rossz esetben zsáka.

2016. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyet én is csináltam, kíváncsi voltam :D

Semmi nem történt (az egyre erősebb ételre gondolást kivéve), de nagyon poénos volt a napi 2 óra sétám a végére :D Legolcsóbb részegség.

Mivel nem fogyási céllal csináltam (annál már akkor több eszem volt, bár beindításnak jó lehet, de ahhoz nem kell ilyen hosszú), nem is emlékszem, fogytam-e vele, de tartósan tuti nem. Pedig lehetett volna, de én mindig túlettem magam akkoriban, éhes voltam.


Érzékenyebb embernél biztos lehet szédülés, fejfájás, ájulás, mit tudom én. Egyes betegségek esetén komolyabb is.


Ez csak pár nap. Már belassul az anyagcsere, de amúgy nem történik semmi. Ja, keto flu azért jelentkezhet - nálam nem tette. Az elején az ember bizonyára éhes egy kicsit, utána beindul a ketózis és változó, de nem szokott vészes lenni. Én nem voltam éhes. Amikor éhes lettem az 5. napon, ettem. Ráadásul cukrot, amilyen sok eszem volt :D De az esett jól (kevéske aszalt gyümölcs). Mit sem tudtam még a ketózisról, bár most sem tudom, hogy az 5. napon milyen állapotban van az ember. Illetve a ketontestek termelődnek, az világos, gluconeogenesis is zajlik, de első esetben még messze a zsíradaptáció s fogalmam sincs, hogy a test a fiziológiai inzulinrezisztencia állapotában van-e rendesen, hogy ártson neki a cukorlöket. Pici gyümölcs nekem nem ártott.


Sok ember böjtöl jóval hosszabban gond nélkül, ez rövid idő, egy ember lazán kibírja. A történelmünk során sokat kellett éheznünk, az bizonyos, nem ideális, de nem halunk bele s nem is rokkanunk bele rögtön. Izombomlás az evidens, egyrészt a fehérje, másrészt a cukorigény miatt (az agy nem állhat le 1-2 nap után, csak mert elfogyott az üzemanyaga a normál forrásból), de amúgy elvan a test, rendes korábbi táplálkozás esetén bőven vannak tartalékai jóformán mindenből. A skorbuthoz kell vagy 2 hónap...? Mondjuk izomgörcsök befigyelhetnek, ha a delikvens magnéziumszintje eleve nem volt megfelelő.

Az elektrolitokra figyelhetne (só, magnézium, kálium), normális, megfelelő kalóriabevitelű ketogén diétánál is fontosak ezek. S szedhet vitamint s ásványi anyagokat, főleg, ha eddig sem evett megfelelően.


De mi az oka, hogy ezt teszi?

2016. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzátenném, hogy ha szédül vagy megéhezik (ez nálam nagyon fontos pont :D) vagy bármi más jelét érzi, hogy a teste tápanyagért kiált s nincs valami extrém jó oka a böjtre (bár ilyet nehezen tudok elképzelni), EGYEN! Jó, nyilván nem érdekli, hogy mi a véleményem, de a böjt makacs mindenáron keresztülnyomása már szerintem sem elfogadható. Kibírja, de... mi a jó csudának szenvedtetné magát ok nélkül?
2016. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz amennyiben nincs alapvetően legyengülve. Én egyszer depresszióm miatt nem ettem 5 napon át,inni sem ittam túl sokat max 1l naponta, nem is éreztem az éhséget ,nekem az tett be,hogy ettől függetlenül lejártam a kondiba meg összevissza és 4. nap 1,5 órás spinning ahol egy pillanatra sem álltam meg ,hirtelen leszálltam a bicikliről és pár pillanatra elsötétült a világ. Nem néztem,hogy fogytam-e mert nem az volt a cél,bár láttam a tükörben,hogy eléggé összeaszalódtam(egyébként is sovány voltam),viszont miután elkezdtem enni,mert nagy örömömre az akkori exem kibikült velem ,nos életemben először megjelentek a testemen ilyen kisebb "párnák" ,szóval elkezdett raktározni szegény,én akkor tanultam meg bármi jöjjön az életbe ,legalább egy kenyeret le kell nyelni,tilos éheztetni magad..
2016. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat, már sikerült beleerőltetnünk egy kis kaját, de folytatja...

Egyébként azt mondta, hogy egyszerűen nem éhes, és olyan rosszul érzi magát ha kaját lát, hogy inkább nem eszik.

2016. szept. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!