Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy nem nekem...

Létezik olyan hogy nem nekem való a diéta és az életbe nem fog működni? Többi lenn!?

Figyelt kérdés
Na az a helyzet hogy 16 éves fiú vagyok 176 cm 74 kiló olyan 10-12 kg felesleg van rajtam ruhában még vékony is vagyok de nélküle már van felesleg. Ha diétába kezdek 4 nap után kirablom a teszkó péksüti és édességrészlegét mert megőrülök pedig nem koplaltam egészségesen ettem jó szénhidrátokat de megőrültem. A rekord is 1 hét volt. A sporttal nincs baj futni tudok(igaz futópadon de ott folyamatosan megy 1 óra 700 kcal égetéssel) viszont nem bírok semmilyen diétát betartani és az a szomorú hogy fogyás után is tartani kéne én meg 1 kiló fogyás után már kikészülök. Kiskorom óta betegesen eszem az édességet imádom egyszerűen, 1 éve visszafogottan eszem így nem hízok tovább, de ennél lejjebb nem tudom csökkenteni. Most úgy diétázok hogy eszem mindent de keveset és max 1500 kcal-t nem éhezek de többet ennék édességből mert ez megy egy hete és ezt se bírom. Ezek ellenére az a csoda hogy nem vagyok 150 kilós. Akaraterőm nulla, kitartásom az élet minden területén nulla, önbizalom nulla. Teljesen el vagyok keseredve, nem csak a diétám fulladt kudarcba. Létezhet olyan hogy akarerő ellenére ez az élet nem nekem való? A cukor megvonása tényleg ilyet hozna elő hogyha nem eszem megőrülök? Ha mindig 4-5 nap után feladom a diétát már soha nem is sikerülhet? Ez olyan mint aki 3 éve focizik és még mindig nem tud 3-at dekázni az ne is erőltesse? A diéta is így működne?
2016. szept. 11. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van diéta, ami neked való. Vagyunk egypáran, akiknek eléggé nehéz... Nekem pl. viszonylag sok kalória, viszonylag sok zsír és sok édesség kell (ez utóbbi elvileg nem is kell, de kellemes és úgyis beszivárog), anélkül esélytelen a dolog. De így is lehet fogyni, így nincs nagy baj. Amíg nem szállok el a szénhidráttal is... :D Egy csomó szabályt be tudok tartani (amikor akarom, azért néha nem akarok nagyon szűk keretek közt maradni s nem is kell), mert hozzám passzol, ez a saját életmódom. Ami igazán fontos számodra s nem is kifejezetten káros, azt ne vedd el magadtól, ha jót akarsz :D
2016. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a nyavajgást végigolvasni se lehet... akarat gyenge vagy ennyi.
2016. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Irány a konditerem személyi edzővel, el kellene kezdeni komolyabb súlyzós edzést végezni. Én saját tapasztalatból tudom, hogy könnyebb kemény edzés mellett jól táplálkozni, mert nem akarod utána, hogy a sok küszködés kárba vesszen.

Meg találj valamit, ami motivál, ha más nem akkor a saját egészséged csak érdekel.

A másik, hogy nem kell megvonni magadtól semmit, hetente tarts egy olyan napot, amikor a kedvenc kajáidat eszed, meg az 1500 kcal kicsit kevés, legalább 1800-ra emeld fel.

2016. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: Igen, ezt ő is tudja. Akkor most adja fel és szülessen újra? Pont a fogyás az, ahol nem kell akaraterőből szenvedtetni magunkat hónapokig, évekig, lehet teljesen normálisan is csinálni, ahogy jólesik.


A súlyzós edzés nem rossz ötlet, persze attól még nem fogy az ember, de a legtöbbünket azért kicsit motiválja, elég fura és rossz dolog rendesen edzeni, aztán tönkretenni az egészet a rossz evéssel. Bennem az is felmerül, hogy ha sokat is eszem (de jó étrenden), akkor legalább tömegelek, az is valami :D Van, aki előbb tömegel felesleggel is, mert később könnyebb szálkásítania, de azért akit zavar a háj, annak célszerűbb szálkásítania először (kezdőként úgyis jön egy kis izom is).

S a kis plusz kalóriaégetés, anyagcseregyorsítás, amit okozhat, az is jól tud jönni...

2016. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tömegelj 4-5 èvig, utána szálkásíts le... tömegelni lehet 3000+ kalóriával, szóval mire azt normális kajából megeszed, nem fogod kívánni az édességet.
2016. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző, ne becsüld alá az emberek édességvágyát... :D Sokunknak külön desszertgyomra van, jóllakva is kívánhat édességet. Segíthet, amit írsz, de hogy éri el az ember, hogy a 3000 kcalban ne legyen édesség? Nekem már az első étkezésembe évekig belemászott, előzetes tervek ide vagy oda. De való igaz, hogy jó étrend mellett kisebb problémát jelentett, de a jó étrend betartásához is kell valami az ember részéről. Ha a kérdező totál akarattalan, akkor nehéz lesz.

3000 kcal pedig nem sok, de van, aki már nagyon zsírosodik tőle tömegeléskor, ez simán megtörténhet a kérdezővel is. Persze ha eleget mozog, akkor rendben van.

2016. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!