Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyástól zsírosodhat az arcbőr?

Fogyástól zsírosodhat az arcbőr?

Figyelt kérdés

Fogytam 17 kilót, még mindig rajta vagyok az ügyön, de azt vettem észre, hogy mintha zsírosabb lenne az arcbőröm... Vagy csak a nyár? Vagy csak képzelődök?

A zsír egy részét tudom, hogy a zsírsavak béta oxidációjával égnek el, vizelettel távoznak, de a nyirokutakon/bőrön keresztül nem lehetséges?

Bár ha arra gondolok, talán a zsírsejtek nagyobbak, mintsem így távozzanak, szóval eleve rossz a logika...

De kíváncsi vagyok az okos véleményekre.


2016. szept. 13. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogyáskor nem veszítesz zsírsejteket, csak az általuk tárolt tápanyagok kerülnek ki a vérbe. Bőrön keresztül nem távozik zsír; arra csak védelmi funkcióként az erre specializálódott mirigyekből kerül zsíros váladék.
2016. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nekem is zsírosabb lett az arcbőröm, amikor leadtam 18 kg-t. Nem tudom, mitől
2016. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy :) Csak a meleg miatt van.
2016. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hormonok, ételek, italok befolyásolják az arc zsírosságát.
2016. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem épp ellenkező volt. Alapból nagyon zsíros az arcbőröm, és amikor el kezdtem fogyókúrázni, egészségesebben étkezni, elmúlt ez a problémám.
2016. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!