Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hónap után látszani fog...

Egy hónap után látszani fog az eredménye a futásnak?

Figyelt kérdés
Nyáron kezdtem el biciklizni, mert sportolok, és a nyári pihi miatt nem volt edzés. Sikerült elérnem az álomsúlyt, így nyár eleje óta az alakformálás a koncentrálok. A nyarat ugye végig bicikliztem és annyit javult az állóképességem tavaly óta a sport (egész pontosan kosárlabda) miatt, hogy szeptember óta eljárok futni és 3 km-t le tudok futni megállás nélkül. Hetente növelem a távot 1km-rel és eddig nem volt gond. Egy fél éve egyet sem bírtam. Tudom, hogy nem sok, és erre még nem lehetek büszke, de nagyon jól esik. Októberben megyek maratonkára, immáron negyedszerre, és eddig mindig meg kellett állnom a legkisebb távon is (kb 3 km). Idén természetesen nem szeretnék, akár egy kicsit nagyobbat is bevállalok ha az edzéstervvel eljutok a kívánt km-ig. Szerintetek ha már előtte is aktívan sportoltam, nyáron is tekertem, akkor egy hónap alatt lesz már egy picit láthatóbb változás? Tudom hogy kevés az idő, mert volt, amikor fogyóztam, és bizony sok időbe telt mire észre vette a társaságom, szóval nem szeretném siettetni, az sem baj, ha egy év kell hozzá, pusztán kiváncsi vagyok, hogy egy kicsit sportosabb háttérrel mennyire könnyebb látható változást elérni. :)

2016. szept. 14. 20:56
 1/4 anonim válasza:

Hetente hányszor jársz futni?


Látszani fog, csak te vagy más szemében?


Ha 5x mész akkor te is fogod látni, ha csak kétszer akkor te még nem fogod észrevenni

2016. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hááát, ez nagyon szubjektív. Én most -12 kilónál tartok, és még mindig nem látom... :D Majd ha rámjön a farmer, amit kontrollnak vettem, akkor talán elhiszem, hogy tényleg fogyok, addig nem. :D
2016. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az alakodon nem is lesz látható változás (ezt nem tudom), a futásban sokat lehet fejlődni ennyi idő alatt.

De igenis büszke lehetsz arra, amit elértél. Az első 5 km-es versenyükön is büszkék, akik a semmiről odáig eljutottak. Csak mert más még a gyerekek reggeliztetése és a munkanap előtt lefut 50 km-t szinte mindennap, még 5 km is nagy dolog annak, aki addig nem tudott annyit :)

Nekem 1 km talán majd ősz végére megy, de eddig évi 5 perc alatt volt a futásom, most pedig egy jobb héten van ennyi... Na jó, ez tényleg röhejes, de nekem fejlődés :D Gyalogolni szeretek és cipőm sincs még, de egy szárazföldi emlősnek szerintem kell tudni futni is...


Azt teheted, hogy futsz és reménykedsz. S ha nem 1, majd több hónap alatt tuti lesz látható eredmény is. Az ember hosszú életű állat, jó lesz az akkor is, nem?

2016. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én azt se nagyon vettem észre, hogy leadtam vagy 10 kilót. ugyanolyan daginak éreztem magam, csak az tűnt fel, hogy 3 lyukkal szorosabbra húzhatom az övem.


szóval szerintem mérd le magad több helyen mérőszalaggal, meg csinálj előtte utána fotókat, jó motivációt fog nyújtani. :)


amúgy persze lesz változás, 1 hónap alatt is, ha mellette a kajád is rendben lesz.

2016. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!