Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tanacsoltok?

Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 18 éves, 167 cm magas és 50-51 kilós lány vagyok. Az a baj hogy nem tudom elfogadni magam. 2015 május 11-én 60 kilosan kezdtem el fogyókúrázni mert szerintem kövér voltam. Először mit sem tudtam a fogyokurarol ezért koplaltam. Az elején még bírtam de végül elfogyott az erőm. Később utána néztem a neten az egészséges életmód vàltàsnak és szépen lassan kezdtem el kiiktatni a fehér lisztes dolgokat a cukros üditőket és a zsíros húsokat és édesség et. A sportot is bevezettem az életembe : futottam, biciklizem és otthon is tornazok. Mára már ahogy írtam 50-51 kilós vagyok és nem is tudom mit tegyek hogy elfogadjam magam. Mindenki mondja hogy ne fogyozzak tovább mert nagyon sovány vagyok így is. Én kb úgy szoktam enni hogy reggelre teljes kiorlesu szendvicset eszek, ebédre egy tányér levest, délután gyümölcs és zöldség, estére is leves vagy szendvics. Édességet próbálok keveset enni, reggel szoktam egy cikk csokit enni, de mostanában már délután is kívánok valamit. Mindenki szerint mértékkel mindent ehet az ember nekem mégis bűntudatom van ha bármit is megeszek. Mindig nézem hogy ki mit és mennyit eszik. Sajnos a mensim is kimaradt de az orvos azt mondta hogy nincs semmi bajom. Kérlek segítsetek hogy miket egyek vagy mit tegyek hogy el tudjam magam fogadni.
2016. szept. 22. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Első kérdésem, hogy fogyni szeretél mert dagadtnak látod magad, vagy csupán az alakoddal nem vagy megelégedve és szeretnél feszes és formás lenni?
2016. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az alakommal nem vagyok még elégedve. Nem olyan lapos a hasam szerintem.
2016. szept. 22. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el orvoshoz.

Pszichológus - nem látod jól magad, már az egész életed a súlyod körül forog

Dietetikus - hogy normális étrendet állítson össze neked, ami nem koplalás, és egészséges is

Nagyon sovány vagy, a mensid sem véletlenül múlt el. Ha olyan alkat vagy, akkor mindig lesz egy pici hasad. A nők általában nem deszkaegyenesek elől. Az nem kövérség, hanem ilyen a formánk. Gondolom, neked sem lógó háj van ott, hanem csak kicsit íves.

2016. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fehérjével mi van? Ne szinte csak szénhidrátot egyél, elvileg utánaolvastál az egészséges életmódnak... Zsírt eszel eleget? Kalóriát?

Pszichésen már problémás vagy, ha mindig azt nézed, ki mennyit eszik s ha nem látod magad vékonynak.

Én többet ennék és felszednék valami izmot, abból elég kevés lehet rajtad, pedig a szép formát az adja s persze némi erő, funkcionálisan megfelelőbb testműködés amúgysem árt...

2016. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. Előre el nézést kérek ha hosszú lesz a válaszom, de úgy érzem/ látom hogy egy cipőben járunk. Szóval. Én 2013 nyarán (akkor 18 voltam) 65kg voltam, ami nem is zavart egészen addig amíg a strandon véletlenül neki mentem egy lánynak aki azt vágta a fejemhez, hogy: "nem látsz a szemedtől te dagadt bálna?" Ez a mondat volt az ami meg változtatott mindent. Amúgy 171 cm magas vagyok, szóval ideális volt a súlyom, de attól a perctől kövérnek láttam magam, fogyókúrázni kezdtem, nem ettem 'normális' kaját, fulladásig sportoltam, 3 hónap alatt 10 kilót adtam le, aztán 2014 nyarán már 51 kilót mutatott a mérleg. Meg mindig bálnának láttam magam, hiába figyelmeztettek a szüleim meg a körülöttem lévő emberek, hogy hagyjam abba, ennek nem lesz jó vége, én csak fogytam tovább... a barátom el hagyott mert azt mondta nem akar egy csont kollekcióval lenni, a menstruációm nekem is ki maradt, hangulat ingadozásaim voltak, de én makacsul tartottam az elképzelésem hogy bálna vagyok. 2014 október elején 47 kiló voltam, már csak csont és bőr, energiám a béka feneke alatt volt. Egy nap rosszul lettem, be vittek a kórházba, ahol az egyik orvos 'nyitotta' fel a szemem. Konkrétan oda alt elem, és azt mondta: 'kis hölgy, 2 dolgot tudok önnek mondani. 1: meg pár kiló és anorexiás lesz, 2: ha ez sem érdekli, jövő ilyenkor maga már csak emlék lesz a családja körében' durva, de így ébresztett rá arra, hogy akár bele is halhattam volna a hülye fogyókúrámba. Akkor kezdtem pszichológushoz járni, meg rengeteg támogatást kaptam a szüleimtől, nővéremtől, így tudtam lassan de biztosan helyre állni. Most 21 évesen 57 kiló vagyok, már normálisan eszem, hetente sportolok, vagy túrázók egy keveset, és tartom a súlyom. Szóval kedves kérdező, szerintem fogad el magad úgy ahogy vagy, a magassagodhoz viszonyítva ne fogyókúrázz tovább, fogadd el magad, hiszen senki sem tökéletes, te szeresd magad így ahogy vagy, mert annál rosszabb érzés nincs a világon mikor az édesanyád a kórházi ágyad mellett sír, hogy: ' kérlek kislányom ne halj meg!' Hidd el tapasztalatból beszélek! Ha van kérdésed nyugodtan írj privát üzenetben. :)
2016. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!