Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a közös...

Hogyan győzzem le a közös étkezésekkel járó stresszt?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, csak 2 hetente járok haza hétvégére, de már előre rettegek, ha a közös ézkezésekre gondolok. Vegán vagyok, amit a családom elfogad, de valahogy mindig elfelejtik és már nagyon idegesítő, mikor a rántott húsokat meg a tejszínes krumplisalátát kínálgatják. Ráadásul alapból sosem ettem sokat, de ezt valahogy nem bírják felfogni és egyfolytában kajával akarnak tömni, amit udvariasan visszautasítok, erre megkapom, hogy csontsovány vagyok (ami nem igaz, mert rendesen eszek) , de ha véletlen kétszer szedek valamiből, akkor rögtön szóvá teszik. Összességében gyomorgörcsöm van az otthon étkezés gondolatától is. Szerintetek mit tegyek? Már nagyon nyomasztó a helyzet!

18L



2016. szept. 23. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Hagyd el, kicsit túlspilázod az egészet az a bajod. Miért éled ezt meg ekkora problémának? Ha 101x kínálnak valamivel 101x nem kérsz és ennyi.
2016. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Ne vegyél részt a közös étkezéseken, számomra ez egyértelmű lenne. Ha képtelenek megérteni és stresszelnek, macerálnak a nyugodt étkezni hagyás helyett, akkor ez így nagyon nem jó.

Elég nagy ívben tudok figyelmen kívül helyezni dolgokat és szeretek megbotránkoztatni vaskalapos s intoleráns embereket az étkezésemmel, de ha enni akarok, akkor hagyjon mindenki békén s ne maceráljon. S elkopik a szám, ha ezredjére mondom el azt, amit már elsőre is meg kellett volna értenie egy értelmes embernek.

2016. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Micsoda problémák, szegénykém.
2016. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Megfőzöd magadnak a kaját reggel és azt eszed, én is így csinálom. Azt nem várhatod el, hogy ők is vegánként táplálkozzanak.
2016. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Biztos mindenki Zen-buddhista itt rajtam s a kérdezőn kívül, hogy nem probléma, ha folyamatosan csesztetik, amikor nyugisan enne...
2016. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a közös étkezéseknél minden harmadik embert cseszeget a nagymuterja, hogy vegyen még egy kanállal, meg hogy "csont és bőr vagy" mégse ülnek le gyomorgörccsel az asztalhoz.
2016. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A magyar etetős nép, s mivel te két hetente jársz haza, átkerültél a vendég kategóriába, akiket mindig kínálni kell. Vegánságodat is nyilván azért felejtik el, mert nem vagy ott, megszokásból főznek, amikor hazamész.
2016. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj nem arról van szó, hogy nem csinálnának nekem külön kaját! Mindig van legalább 2 féle (pedig nem kéne) vegán kaja számomra. És nem is a nagymama féle unszolást értem itt. Hanem pl. kajálunk, és apukám már 20adjára kérdezi, hogy nem kérsz fasírtot...ez egy idő után kicsit unalmas. De átgondolva, lehet h felfújom a dolgot. Viszont néha tényleg zavar, és teljesen bestresszelem magam.
2016. szept. 23. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Én megértelek. Nálunk a család, a családi élet nagyon fontos, úgy nőttem fel, hogy a családnak mindig össze kell tartania, az az első..stb. Így engem is jobban bánt, hogy mindig én kerülök górcső alá, hogy "csontsovány vagy, elviszünk orvoshoz, anorexiás vagy..stb". Sajnos nálunk sincs erre megoldás. Elengedem a fülem mellett a megjegyzéseket vagy kényszerítem magam, hogy annyit egyek, ami ugyan már nem esik jól, de legalább látják. Sajnos ez vegán életmódnál kivitelezhetetlen, de ha velük vagy szerintem igyekezz a vegán kajákból többet enni és akkor legalább a mennyiségbe nem tudnak belekötni. Utána hétköznap meg ha visszamész úgy eszel otthon, ahogy jól esik. Sajnos tényleg pocsék érzés, hogy az ember ilyen ritkán megy haza és akkor is abból a két napból a fele rossz érzéssel telik a kötelező kajálás miatt. :(
2016. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj, engem is nagyon zavar.

Nálam apósomnál volt ez a helyzet, a saját családommal sosem volt gond. Ezt leszámítva imádom apósomat, de ő azt hiszi, hogy 14 éve viccből nem fosztok húst, és poénos ha egy étkezés alkalmával 2-3x megkéri, kérek-e csülköt.


Egyszer rossz kedvem volt és felcsattantam, hogy szálljon le a témáról, mert soha a büdös életben nem fogok húst enni, mert undorítónak és egészségtelennek is tartom és nincs rá szükségem.


Na azóta szóba se hozta a témát, ennek már több éve. És ezt leszámítva tényleg nagyon jól kijövünk, sőt, általában az én pártomat fogja a fiával szemben - ez volt az egyetlen olyan pont, ami számomra elviselhetetlen volt.


A családodnak sem ártana egyszer NYOMATÉKOSAN elmagyarázni, hogy nem vicces, hanem felettébb bántó és idegesítő ez a bánásmód, és neked annyira rosszul esik, hogy lassan nincs is kedved velük együtt étkezni.

2016. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!