Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Össze-vissza eszek, hogy...

Össze-vissza eszek, hogy tudnék rendszert vinni az életembe?

Figyelt kérdés
164cm magas és 59-60 kiló vagyok. Februárban még közel 70 voltam, mégsem vagyok megelégedve magammal! Egyszerűen nem látom magam vékonyabbnak és sajnos boldogabb sem vagyok. Mindenképp leszeretnék még adni 8 kilót, de elfogyott a kitartásom. Egyik nap nem eszem semmit (de szó szerint egy falatot sem), másnap telezabálom magam, egészen pontosan már egy szelet kenyértől is akkora lesz a hasam, mint egy éhező gyereké. És ez megy már közel 3 hete! Megőrülök, mikor tartok egy koplalósabb napot, és a következő napon többet mutat a mérleg az előzőhöz képest. Nagyon megreformált a fogyókúrám. Húst nem eszem már abszolút (régebben nagyon imádtam a húst), sokszor a szagától is rosszul vagyok és már reggelizni sem szoktam, mert reggel sosem vagyok éhes. A túrót és bármit, aminek köze van hozzá, azt soha az életemben nem ettem meg. Most pedig mágnesként vonz, ha csak magába ehetem már az is kész boldogság, na és a túró rudi....a lelkemet eladnám érte. A sport mániámmá vált, nincs olyan nap, hogy ne tornáznék. Hogy adjam le azt a további 8 kilót? Nagyon elvagyok keseredve!
2010. ápr. 25. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a káoszt kihívás volt végigolvasni. Nkem egy egyszerű módszer vált be erre (és nem az Activia...):

felírtam, mit ettem. Elborzasztó volt látni, hogy egy nap mi mindent összezabálok, aztán meg kettőig nem eszek semmit másnap...

Persze ehhez kendőzetlenül őszintének kell lenned, ez magaddal szemben a legjobb, tehát a füzetet, amibe írsz, tartsd meg magadnak, ne mutogasd.

Aztán ha beálltál egy hozzávetőleges rendszerességre, már akár előre is megírhatod nagyvonalakban, mit fogsz enni. Pl: reggelre egy szendvics, plusz 1 csésze kávé. Délben leves+ második (egy tányér), vacsi: saláta.

Csak egy példa, azért írtam, hogy értsd.

Nekem bejött.

2010. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nah pont leírtad a tipikus hibákat miért nem fogy az ember. először is: napi 5-6 kis étkezés. ha koplalsz a szervezeted átáll raktározó üzemmódba, annak meg semmi értelme hogy egyik nap nem eszel aztán kiéhezve másnap jó sokat eszel. ezzel csak ártaszz. pont hogy fehérjét kéne enni többet és a szénhidrátot lecsökkenteni. fehér húsokat nyugodtan lehet enni , nem hízlalnak. egy csirkemell saláta vacsorára ideális. reggelizni pedig kéne. olyankor lehet enni teljes kiőrlésű vagy sokmagvas kenyeret vagy zapkorpát gyümölccsel.reggelire mehet a szénhidrát. mellé sok folyadék és naponta 40 perc mozgás. és máris mennek le a kilók.
2010. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Látod, látod, ez történeik, ha fogysz egy csomót, de lélekben-fejben nem tudod feldolgozni. Büszke lehetnél rá, hogy ennyit sikerült leadnod már. Tudom, azt hitted, hogy minden egyszerre sokkal jobb lesz, ha lefogysz, de ez nem így van.

Igen is vékonyabb vagy, mint voltál, ha ezt nem látod, azt testképzavarnak hívják. Azzal, hogy sanyargatod magad, alig vagy egyáltalán nem eszel, azzal visszafordíthatatlan károkat okozol magadnak. Ez nem fogyókúra, hanem éhezés. A tested vészüzemmódba kapcsolt, igyekszik mindent elraktározni, ha néha néha úgy döntesz, eszel. Falásrohamaid sem lennének, ha normálisan, kiegyensúlyozottan táplálkoznál. Ez vészreakció, a tested próbál életben maradni.

Ha így folytatod, elsorvadnak az izmaid, kiürülnek a szervezetedből a vitaminok, legyengülsz, meddővé is válhatsz, végül leállhat a szíved. Ha ilyen súlyos állapotba nem jutsz, akkor sem leszel egy szemernyit sem boldogabb, mert mindig csak arra gondolsz, hogy lehetnél vékonyabb, mit (ne) egyél.

A fogyás és az egészséges életmód fejben kezdődik. A lelkedben kell először rendet tenned, a valós képet lásd magadról, és lásd be, így nem mehet tovább. Aztán térj vissza a normális mennyiségekre étkezésnél, válassz egészséges ételeket, sportplj, és ha mozogsz is, még bűnözhetsz is egy kicsit.

Szerintem nem még kell 8 kilót leadnod. Úgysem leszel boldogabb. Legyen az a célod, hogy még néhányat leadj, fittebb legyél, formésodj. Ne ne élj a kilók rabságában! Tudom mit beszélek. Átéltem - 1,5 évet rabolt el az életemből az anorexia, annyira boldogtalan voltam, mint még soha. Azóta híztam, és sokkal jobban érzem magamat, ráadásul rájöttem, hogy nem a kilók számítanak.

Kitartást és sok szeretetet kívánok neked, hisz a család, barátok sokat tudnának neked segíteni ;)

2010. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmondtak mindent, azt hiszem. 5-6 étkezés, sok fehérje, kevés szénhidrát a legfontosabb. +mozgás

Csak azt nem értem, hogy ha te is tudod, hogy ez gáz, akkor mi a F@SZNAK csinálod?!

2010. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én két hétig koplaltam aztán egy hét alatt felcsúszott 4 kiló pedig fogyni szerettem volna meghát kellene is 10kg-ot de nem megy.feladtam

valaki segithetne

2010. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!