Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen kezdő vagyok, kapok...

Teljesen kezdő vagyok, kapok egy kis segítséget? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

88 kiló vagyok és 170 centi, BMI szerint 65 kg-re kéne fogynom az ideális testsúlyhoz. Csak sajnos nem tudom hogyan lehet ezt hatékonyan. :/ Elég sokszor hirtelen elhatározással nekiestem hogy lefogyok, de pár nap után feladtam. Kb. 2 hete kezdtem el próbálkozni, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom. Valaki tudna segíteni, hogy min kéne változtatnom, hogy tényleg sikerüljön fogynom, mert elég biztos, hogy nem jól csinálom még.


Étrend: ami probléma, hogy elég nagy adagokat szoktam enni (főleg tészta, kenyér, édesség, nasi)

A tésztát próbálom teljesen kihagyni, a fehér kenyeret meg puffasztott búzával/rizzsel (ebből napi 1 csomag vagy fél csomag ha 1-2 szelet tk kenyeret is eszek) és teljes kiőrlésű kenyérrel helyettesíteni. Édességből kevesebbet eszek (napi egy szelet csoki helyett csak 3-4 naponta), nasi meg chipsz helyett zöldség, gyümölcs (napi 1-2 alma főleg), olajos magvak (mandula, dió). Az ebéd ami nem éppen diétás (rántott hús, főzelék, krumplis ételek stb.), de ebből próbálok a szokásosnál kevesebbet enni, kb. felét.


Mozgás: évek óta nem sportolok, szóval még nem nagyon megy. Napi 2-szer mozgok - habár azt olvastam, hogy 30-40 perc után indul a zsírégetés, akkor ennél rövidebb mozgásnak nincs értelme? Mert eddig kb. napi 2-szer 20 perc mozgást végeztem (gugolás, hasprés, terpesz-zár ugrálás, planking meg hasonlók), ennél többet egy huzamban nem bírok még. Nap közben ha van pár percem megcsinálok még 2*20 guggolást vagy hasonló, de akkor feleslegesen? Meg heti 3*30 perc séta még amit mozgok.


Ezek alapján min kéne változtatnom? Nincs kitűzött célom még, hogy mikorra szeretném elérni 65 kg-os súlyt, 1 év kell ehhez biztosan, nem? Ezért szeretnék egy olyan étrendet és mozgást amit hosszú távon tudok csinálni.


Lehet butaságokat kérdezek meg evidens dolgokat nem tudok, de neten próbáltam utána járni és elég sok ellentmondásba ütköztem. Szóval minden segítségnek, jó tanácsnak örülök! :) Köszönöm!



2016. okt. 19. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezzel + heti 3 konditermi edzés és minden nap 1-1,5 óra szobabiciklivel 10 hónap alatt 38 kilót adtam le, te akarsz kb egy 20ast fogyni, azt fél év alatt le lehet tudni.

2016. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kaja mindegy, a sport a lényeg.


Abból viszont szerintem túl sokat csinálsz. Komolyan. Sokfélét, sokszor, egy alkalmon belül is sokfélét (guggolás, hasprés, smetterling, planking), ráadásul ezek is intenzív mozgások, amik erősítenek, nem fogyasztanak.


Ezen egyszerűsítenék a helyedben. Ha mondjuk 30 év alatt vagy, akkor legyen heti 4 napod, amikor egyszerűen elmész kocogni. Ez tényleg legyen fél óra legalább, és nem is kell elsietned. Akkora tempót tarts, hogy közben tudj beszélni különösebb lihegés, légszomj nélkül! Ha ez 200 méter kocogás, 200 méter séta az elején, akkor legyen ennyi! Attól, hogy 500 méter után lila fejjel küzdesz az életbenmaradásért, nincs értelme.


Ha viszont ezen az intenzitáson mozogsz, akkor tényleg a "zsírégető" fázisban terheled a szervezeted. Esetleg ha már jobban megy, tehetsz bele rövid gyorsabb szakaszokat, ettől erősödsz is, gyorsulsz is - a lényeg, hogy 1-2 hónap alatt a fél óra alatt 4 km-nél is többet tudsz majd megtenni. Kb. két hónap után már biztos megállás nélkül le tudod futni a távot, és onnantól kezdve rajtad áll majd, hogy mennyit futsz. Ha 30 percet tudsz kocogni, akkor 45-öt is... Vagy kitűzhetsz magadnak célokat, pl. 30 perc alatt először a 4,5, majd az 5 km-t...


A kilók meg majd mennek szépen lefelé.


Persze sokaknak "unalmas", meg "egyhangú" a futás, de ha valaki önmagának nem elég jó társaság, akkor vihet zenét, hangoskönyvet, kutyát, barátnőt...


Javaslom az edzésnaplót - ez ma már leginkább valami telefonos app-ot jelent, pl. endomondo, ami ingyenes, követheted vele a fogyásodat is, futás végén visszanézheted, hogy hol voltál gyorsabb-lassabb stb...


Szóval vedd egyszerűbbre, hosszú, alacsony intenzitású mozgást végezz (futásról írtam, de lehet ez úszás, kerékpár stb.)!


Az étkezésből pedig ne vegyél el minden örömforrást, valószínűleg nem véletlen jött fel rád ennyi kiló, örömöt leled az evésben - ezt pedig nem szabad elvenni, mert akkor mi tartana meg az új életstílusod mellett, ha nincs benne semmi öröm?


Az egy év 20 kiló éppen tartható, de ha akár csak havi 1 kg-os ütemet tartasz, már az is látványos, ütemes fogyást jelent, fél év után ruhákat kell cserélni, ismerősök megjegyzik, hogy jobban nézel ki, stb. És ezt a tempót még a bőr is tudja követni az összehúzódásban.

2016. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!