Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok gyorsan és...

Hogyan tudok gyorsan és hatékonyan fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok,187 centi és majdnem 100 kiló. Idén nyáron nagyon elpuhultam,egész szünidő alatt csak "szemetet" ettem,hozzá pedig rengeteg cukros üdítőt,szörpöt ittam és persze semmit sem sportoltam. Kezdetben ez nem is látszott meg rajtam,viszont most már eléggé elégedetlen vagyok magammal. December 17.-ikén lesz a szalagavatóm,és addigra nem úgy szeretnék kinézni mint valami hájbáj. Két hete nem iszok cukrosat,csak csapvizet vagy ásványvizet,emellett nyolc óra után már nem eszem,meg napközben is inkább többször eszet kevesebbet. Most a szünet alatt elkezdek futni és sétálni,szóval a testmozgást is visszahozom a napirendembe. Arra "kérnélek" titeket,hogy ha van esetleg még ehhez valami tanácsotok,diétátok,ami nektek TÉNYLEG működött,akkor azt szívesen meghallgatnám! Még hat hét van a szalagavatóig,addig egy 10 kilót le szeretnék adni,HA lehetséges! A gyűlölködő/okoskodó válaszolók véleményére nem vagyok kíváncsi!

19/F



2016. nov. 1. 15:34
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Erről meg is feledkeztem, hogy ezzel kapcsolatban itt kértem két és fél éve segítséget.

Ha jól emlékszem a szalagavatóig nem sikerült leadnom a tervezett 10 kilót, megtartottam a súlyom amit az első három hétben dobtam le főként a felesleges víz leadásával. Egy ideig még folytattam a kalória számolgatós módszert, aztán néhány hónap után meguntam. Megint közelíteni kezdtem a százhoz. Aztán megváltozott minden, amikor egyetemista lettem és elköltöztem otthonról. 2017 októbere óta heti szinten úszok, ráadásul annyit kell sétálok agyba főbe egy nap, hogy simán lenyomok 7-8 kilómétert. Nem igazán eszek vörös húst, főként csak csirkét, bár mostanában már unalmas és egyre több halat fogyasztok, amit régebben sosem szerettem, most érdekes módon mégis jobban esik. Ja és nyilván, sokat stresszelek, sokat dolgozok, sokat tanulok. Szerencsére nem az a típus vagyok, aki ha ilyen dolgokon megy keresztül, akkor zacskószámra eszi a chipseket meg csokikat, hanem pont az ellenkezője van nálam. Van hogy este hét után esik csak le, hogy "Basszus, ma még semmit sem ettem, csak egy kávét ittam reggel (ami hajnali ötnek felel meg)."

Szóval ja, gondoltam megosztom ezeket, hátha valaki olvassa a feltett kérdésemre érkező válaszokat. Érdemes őket megfogadni, főként a második fiatalember igencsak részletes válaszát / segítségét / tanácsát.

Jelenleg továbbra is 187 centi vagyok (nyilván), és 83 kiló. Jól érzem magam a bőrömben, nem érzem magam kövérnek, és a magasságomhoz képest ez pont ideális. Néhány testömegindex kalkulátort használtam már az évek során, az egyik szerint a súlyom pont ideális, azonban akadt olyan is, mely szerint 1.87 magassághoz 72 kiló passzolna. Hát nem tudom. Az már szerintem túlzás.

2019. aug. 2. 21:50
 12/12 anonim válasza:

2-es vagyok.


Eltelt pár év, sz.r munkahelyre kerültem, ahol kimerültem teljesen minden nap végére, és ami vígasztalt az 1-2 doboz sör volt. így az edzést szép lassan akaratlanul is kiiktattam az életemből. Visszatértem a régi étrendemhez, engedtem a zabálási/nassolási ösztönöknek, és felhíztam 114 kg-ra.


Újabb tapasztalataim vannak, hátha valaki tanul belőlük:

:

Életmódváltás. Említettem, hogy ez a legfontosabb. Persze könnyen mondtam, hisz akkor még diák voltam. Egyszerű volt az életem, nem volt stressz, meg családi probléma, rossz munkahely, kevés szabadidő stb.


Átgondoltam a dolgokat, és egy igen fontos következtetésre jutottam:

vagy edzett leszek, vagy kövér. Nem egy ember csinálta már, hogy rettentően kövér volt, és pár év múlva szép izmos alkattá vált, és edzésfüggő lett.


A megoldás egyszerű: permanens életmódváltás... vagy örökre szól, vagy nincs is értelme elkezdeni. Ha az edzést bele tudom illeszteni a napi rutinomba, és emellett minimálisan odafigyelek arra, hogy mikor mit eszek, akkor egy fenntartható állapotot tudok elérni. Nem pedig a másfél hónap alatt lefogyok, és után 4 év után dagadtabb leszek, mint voltam. És nem, ez nem a fogyás gyorsasága miatt következett be, hogy a testem hízással reagál a koplalásra, mert 1. nem koplaltam soha, 2. évek teltek el rossz döntések sorozataival. Simán én követtem el hibákat az életemben. A döntésem pedig az, hogy nagyobb megfigyeléssel az étrendre, rendszeres, megfelelő mozgással lefogyok első lépésként, utána pedig otthoni gyakorlatokkal edzem magam, és később elkezdek kondizni.


Kérdező, ha majd valamikor ránézel erre a kérdésre updatet szívesen várom :D Vagy ha érdekel a sztori folytatása, akkor írj privátban is.

2020. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!