Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édesítőszer vált ki inzulinvál...

Édesítőszer vált ki inzulinválaszt?

Figyelt kérdés
Meg alapjáraton az édesítővel készült sütik csokik meg magában az édes iz csinálhat e olyan inzulinemelkedést mint a finomitott szénhidrátok? Vagy ez csak ilyen ijesztgetes egy két helyen?
2016. nov. 13. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Hallottam már ilyenről, úgy tűnik, van, akinek célszerű kerülnie az ilyesmiket is.

Engem nem érdekel, bármit eszem ketogén diétában, ha akarok, a fogyásomat nem fogja megzavarni (már ha épp fogyok valami szerencsés csoda folytán). Akinek bekavar, az hanyagolja. Egészség szempontjából pedig... Nem tudom elképzelni, hogy valami nagy inzulincibálás jelentkezhetne igen kevés ch mellett s az még rossz is legyen nekem. Amúgy a fahéjtól is óvnak, mert jelentős inzulinválasza van, ehhez nem értek.

Egyes fehérjéknek is különösen nagy inzulinválaszuk van, erre sem árt figyelni.

2016. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fahéj épphogy stabilizálja a vércukor-szintet, csökkenti a kilengéseket.


Az édesítőszerek étvágyfokozók, mivel a szervezet több kalóriát vár miatta, hisz édes, de nem kapja meg, így éhséget vált ki.

2016. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Es a termeszetben elofordulo edesitoszerek jobbak ilyen szempontbol?

2016. nov. 13. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak olyan tanulmányt találtam, ahol súlyosan elhízott egyéneket teszteltek (40 körüli BMI) és velük itattak cukros vizet meg édesítős vizet és ugyan annyira emelte meg mindkettő az inzulint. De szerintem ennek ahhoz van köze, hogy a szervezetük hosszú évek alatt hozzászokott ahhoz, hogy ha édes íz van, akkor az illető benyom jópár száz kalóriát cukorból. Van aki szerint éhesebb leszel az édesítőtől, ezért több kalóriát eszel. Egyénenként változik, én nem leszek tőle éhesebb, sőt, az én étvágyam elveszi pl egy édesítős tea.
2016. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Édesítőszer és édesítő szer közt is vannak csillagászati különbségek... van ami semmi inzulin reakciót nem okoz, sőt olyan is amivel olyan szinten semmit nem tud kezdeni a szervezet, hogy még a bélben sem szívódik fel, egyszerűen kiszarod...

Nem ennyi, hogy van a cukor meg az édesítő... millió féle édesítő van...

2016. nov. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!