Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az edzés tényleg nem fogyaszt?

Az edzés tényleg nem fogyaszt?

Figyelt kérdés
Olvasom a kommenteket és mindenhol a kaját mondják. De ha ez igaz, akkor minek sportol aki fogyózik, ha az nem segít rajta. Akkor én eddig hatalmas tévhitben éltem. Mármint nyilván nem zabálok gyorskaját, meg édességet, de én pl meg voltam győződve arról, hogy a az edzés fogyaszt. Akkor hiábavaló az a sok felülés, nem lesz tőle lapos hasam? Nekem igy nincs kedvem kínozni magam.
2016. nov. 18. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

A sportot azért erőltetik, mert azt hiszik akkor a bundáskenyér meg a rántott hús megmaradhat.


Amúgy segít, de tényleg a kaja a legfontosabb.

2016. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andi80018 ***** válasza:
100%
A kaja nagyon fontos, fogysz, ha tisztán étkezel, viszont a a tré, hogy edzés nélkül plöttyedt leszel, nem feszes. Hiába vagy vékony, ha semmi izom nincs rajtad, és lapos leszel, mint a deszka. Egyébként meg csak az eddzen, aki élvezi is, a kénytelenkedőknek nincs helye a teremben, se sehol. A hasad akkor lesz lapos, ha jól kajálsz, keményen eddzel, mindenre, heti rendszerességgel és pihensz.
2016. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Emberek válasza:
100%

[link]

Azt hiszem ez mindent elárul

2016. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A normális fogyás úgy nézne ki, hogy annyit eszel, amennyi a pillanatnyi állapot fenntartásához kell, s mozgással kerülsz kalória mínuszba, vagyis kezdesz fogyni.


Lehet csak edzéssel is fogyni, ha azzal mínuszba kerülsz; de persze a szép eredményhez kell a megfelelő étrend.


A mozgás az anyagcsere lelassulásának megakadályozásra (ha nem koplalsz, akkor lassul fogyásnál), jó alak/izomtónus eléréshez és természetesen az egészség megtartásához szükséges.


Felülés hazavágja a gerincet, más hasizom gyakorlatok kellenek; ill. alig van kalóriaigénye, így nem fogsz fogyni tőle, csak az izmot fejleszti.

2016. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, felüléstől nem lesz lapos hasad, hasprést csinálj, de az is csak izmosít (ha megvannak a feltételek), nem fogyaszt, ahhoz úgy kell enned...


Ne kínozd magad... Én szeretek edzeni. Jó, lábazni nem, de túlélem.

Nos, én nem a fogyás miatt csinálom, bár nyilván a kis plusz kalóriaégetés (közben és később is) jól jön. Nézd, van egy csepp kalóriakeretem, éheznék mellette, minden mozgás jól jön, több evés mozgással nekem sokkal jobb, mint kevés evés mozgás nélkül... De fogytam mozgás nélkül is (nem voltam képes rávenni magam, sajna), elégedett voltam vele. De most már több izmot akarok, mint amit alapból hozott az élet.


Olyan sose voltam, hogy "jaj, futok és akkor utána betolhatok egy fél pizzát". Mondjuk nem is futok :D


A kalóriadeficit fogyaszt :) Az edzés jó esetben erősít (vagy segít megtartani az izmot), de ahhoz is megfelelő étkezés kell.

2016. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
70% diéta 30% edzés. A 2 egymás nélkül nem sokat ér.
2016. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolso ez igy nonszensz. Ha 70%ban a dieta szamit akkor az a 30% sport elhanyagolasa nem vag foldjoz senki max lassabban fogy kicsit.
2016. nov. 19. 06:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az edzés égeti a kalóriát és pörgeti az anyagcserét szóval de :D Nélküle tényleg plöttyösre fogysz, tapasztaltam, mikor lusta voltam.
2016. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem! Csak több türelem kell hozzá, és lassabban hoz eredményt, mint a csodadiétáknak álcázott koplalás!


Fogyni akkor fogsz, ha több energiát használsz el, mint amit megeszel. Pont.

Nincs ebben semmi titok, vagy bonyolult.


Pár éve, az egészséges életmód jegyében elkezdtem futni. Semmi mást nem csináltam, csak esete futottam 20 percet, aztán ahogy nőtt az erőnlétem, eljutottam a 40-50 perces folyamatos futásig. Egy év alatt 15 kg-ot fogytam, nem lógott semmim, nem löttyedt meg a bőröm, stb.

Viszont a többség nem egy év alatt leadni 15 kilót, hanem lehetőleg 5 hét alatt, de maximum három hónap!

Aztán csodálkoznak, ha a diéta után visszajön kamatostól, mert kisebb lesz az izomtömegük is, és a koplalás is belassítja az anyagcseréjüket. Ha a diéta előtt ehetett 1800 kalóriát hízás nélkül, a diéta után ez már csak 1500 lesz! Tehát fogyózhat élete végéig, különben extra gyorsan hízni fog. (Láttam én már hízni valakit karácsonyi szünetben 6-8 kilót!)


Tehát nem kell elhinni, hogy a sport nem fogyaszt, mert de! Ha ugyanazt eszed, mint eddig, és többet mozogsz, nő az izomtömeged, akkor óhatatlanul fogyni kezdesz, csak lassan. Viszont nagy előnye, hogy ha leadsz 5 kilót, az inkább 10-nek látszik.


Egyrészt, mert az izom tömörebb, mint a zsír, és teljesen másképp néz ki 60 kg izom, mint 60 kg háj.

Másrészt, egy kiló izom alapjáraton (pl. alvás közben) is több energiát igényel, mint egy kiló zsír, és így az alapanyagcseréd is felgyorsul.


Természetesen profi étrend, és profi edzésterv nélkül nem fogsz profi végeredményt elérni, de ha csak a fogyás a célod, akkor a mozgás soha nem lesz rossz ötlet!!


Ez csak az én tapasztalatom, de én hiába koplalok, nem tudok fogyni, vagy csak lassan, kínlódások árán, és nem tartós az eredmény. Ha napi 30 percet mozgok pluszban, akkor ésszerű étkezés mellett is beindul a fogyás, és centikben hamar látszik az eredmény. Mozgás nélkül képtelen vagyok fogyni.

2016. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a kommenteket a lényeg: Az edzés tényleg nem fogyaszt, a kalória deficit fogyaszt. Hiába futsz napi 2 órát, ha aztán 4000 kcal-t eszel mellé.
2016. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!