Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Krumplit mivel helyettesíthetem?

Krumplit mivel helyettesíthetem?

Figyelt kérdés

pl. flutánál vagy szilvásgombócnál?

(mindkettő amúgy zabpehelylisztből készülne)


2016. nov. 28. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A krumplit semmivel nem lehet helyettesíteni, mert semmi a világon még csak körvonalaiban sem hasonlít rá... Szilvásgombócot persze készítenek nem krumplisan, más lesz, de szilvásgombóc marad. Keress rá blogokon. Nehezít, hogy zab igen, krumpli nem, én paleo szilvásgombócot néznék és kicserélném a lisztfélét, illetve a zabos paleo vonal azért ott lehet, bár manapság kevésbé népszerű hazánkban, a leguralkodóbb magyar paleo irányzat más volta miatt.
2016. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! :D

Esetleg zellerrel sem működne?

2016. nov. 28. 14:10
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Zelleres szilvásgombóc?? Brrr.


Van olyan szilvásgombóc, amiben nincs krumpli. (liszt + forróvíz) Esetleg ezt kipróbálhatnák zabpehelyliszttel.

2016. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán édesburgonyával vagy sült sütőtökkel kipróbálhatnád.
2016. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Zellert édes dologba? Brrr, nem, az nem lenne jó. Előbb használnék cukkinit, az legalább semleges, persze nem olyan, kicsit sem, főleg, mert a krumpli keményítős, ezek nem... S az íze is egyedi.

Sós esetben hallottam már a zellert krumpli helyettesítésére, de egyáltalán nem hasonlít rá, más az összetétele, kalóriatartalma s főleg az íze.

2016. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz :D

cukkini jó ötlet, de azzal vajon összeállna?

2016. nov. 29. 19:13
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem áll össze cukkinivel.

Próbáld ki ezt:

[link]

2016. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom :D
2016. nov. 30. 09:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Arány és szemcseméret kérdése, hogy összeáll-e. De azt nem mondom, hogy jó (nem is tudhatom), csak hogy inkább cukkini, mint zeller, az íz miatt. Zabkenyérbe mindenesetre remek a cukkini. Sütiket ízetlenít s ott az édes répa jobb. De a krumpli lisztességét ugyebár nem adják, csak a tojás fogja össze a tésztát, míg pl. egy krumplinudli tojás nélkül is működik.
2016. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!