Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Közeleg a karácsony, de én...

Közeleg a karácsony, de én szertnék lemeondani a bejgliről. Lehetne a lisztet vala, ilyen mértékben helyettesiteni zabliszttel (kávéfőzőben megdarált zab), vagy nem állna össze a tészta?

Figyelt kérdés
És a töltelék? Mert pl a kakaósba, mákosba azért kellene cukor, lehet-e azt valamivel pótolni?

2016. dec. 7. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


talan ez segit neked.:)


de gondolom aruljak is, lehet h olcsobban es egyszerubben jossz ki,ha keszen veszed.

2016. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

A cukor pótolható a legegyszerűbben... Édesítő. Bár én inkább a mazsolára alapoznék, de az lehet, hogy neked nem fér bele. Nekem sem, ahogy a zab sem, de azért fogok bejglizni.

Bejgliben nincs tapasztalatom, de zabbal is összeállnak a tészták, csak másak lesznek, illetve a kelt tészták ugye problémásak, a glutén hiánya miatt. Bár láttam már élesztős zabos receptet, de ez nekem idegen terep.


Én inkább maradok a nyersvegán verziónál, ami az itthoni készítést illeti. Anyós bejglijét úgyse tudom kihagyni, elvek és tiltólisták ide vagy oda, túl jó, én pedig nem vagyok szent.

2016. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell lemondani. még helyettesíteni sem kell. egyél a hagyományos bejgliből, mértékkel 1-2-3 szeletet. annál többet úgysem ehetnél a cukormentesből meg norbisból sem.
2016. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 3. válaszolóval!


Minek akarnád elrontani a finom bejglit? Csak mert fogyózol??

Egyél mértékkel és mozogj egy kicsit többet!

Ennyi a titka az egésznek!

2016. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen felesleges valami álbejglit kotyvasztani.

Nyugodtan egyél normális bejglit, normális mennyiségben, nem kell bezabálni belőle.

Ha neked naponta 1-2 szelet bejgli nem fér bele az étrendedbe, akkor az nagyon nem jó.

De egyébként ha túl is léped a kalóriakeretet 2-3 napig, attól nem fogsz meghízni.

2016. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Attól még nem rossz valami, hogy zabos. De a bejglit lehet, hogy nehéz így, nem tudom. Nagyon sok más sütibe teljesen OK a zab, pedig ha valaki utálja a zabízt, az én vagyok.

A mézes se teljesen az igazi vele, de azért finom. Az isler maga a tökély zabbal. Pont a bejglit nem tudom, hogyan kell máshogyan készíteni, mert abból úgyis eszem minimum egy rúddal rokonnál, illetve ha beosztom 3 napra (az a terv, de realista vagyok), akkor hősként fogok magamra tekinteni.

Nem mindenki tud 1-2 szeletet enni s ezt nem is tartom óriási gondnak.

Ahogy azt sem, ha mindenki máshogyan áll a dologhoz. Nálam oltári nagy kilengés az életmódomból, hogy glutén és cukor jut a szervezetembe, nagyon remélem, hogy jövőre felülkerekedek a bejglin is, most már nincs rá időm. Idén a mézest tökéletesítem.

2016. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A beigli kelt tészta, az nem működik zabbal.


Készítsd tönkölylisztből vagy durumlisztből, xilittel, és ne egyél belőle 3 kilót.

2016. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A zab kalóriatartalma egyébként kb. grammra ugyanannyi, mint az összes többi gabonáé.
2016. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem a kalóriatartalma miatt használunk zabot. Gluténmentes (igen, szennyeződhet és gluténérzékenyek sokszor a zabra is érzékenyek, mert hasonló cucc van benne, de nem mindenki gluténérzékeny, aki nem akar glutént enni), rostos, gabonához képest fehérjedús... Plusz népszerű, bár engem az nem mozgat, a teljes kiőrlésű búza is az.
2016. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Oké, gluténmentes. Gluténérzékenyeknek klassz.


Nem gluténérzékenyeknek továbbra is tök mindegy. Az egész gluténhisztéria kizárólag arra megy, hogy eladják a gluténmentes cuccokat drágán. Nincs semmilyen bizonyított (értsd kísérletekkel hitelesített) pozitív élettani hatása a gluténmentes táplálkozásnak a nem gluténérzékeny csoporton belül.


Tudom, mindig jó hinni valamilyen közellenségben, régebben a zsír volt, aztán a szénhidrát, most a glutén és a tejtermékek fej-fej mellett. De önmagában ezek bármelyikének mellőzése semmit nem old meg, viszont gyakran nehezíti a változatos táplálkozást, ami mondjuk egy megszorításokkal amúgy is terhelt súlycsökkentő időszakban sokaknak nehezíti az értelmes, életmód-szintre beépülő diéta tartását.

2016. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!