Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Fogyás-Menszesz...

Mit csináljak? Fogyás-Menszesz probléma

Figyelt kérdés
Mit csináljak szerintetek? Egy 166 cm-es, 17 éves lány vagyok, 49-50 kg-mal, ez változó. Az a helyzet, hogy egy az elmúlt évben életmódot váltottam. Amennyire tudtam kiiktattam a fehérlisztet, cukrot, gyorskajákat, csak vizet és teát iszom, stb. Ez a módszer mellett sportolok, heti 2-3x egy órás úszás edzésem van, plusz néha itthon is szoktam edzeni, saját súllyal, kisebb kézi súlyzókkal. Év elején 56-57 kg voltam, ezzel nem voltam megelégedve, így váltottam életmódot, kalóriát kezdtem számolni, azon belül is figyeltem a makrókra, a kalóriabázisba írtam mindent. Először 1200 kalóriát ettem,vagyis nyár előtt,akkor fogytam le, nyáron tartottam a súlyom ,de nem számoltam, de próbáltam betartani, hogy mértékkel egyek. Nem volt menszeszem egészen február környékétől, nyárig. Nyáron volt két hónapig, majd augusztusban volt az utolsó. Szeptembertől újra elkezdtem a kalóriaszámlálást, most 1200 helyett 1500-at eszem minden nap, plusz hogyha edzek akkor olyan 1800 körül. De szeptember óta megint nincs menzeszem. Áprilisban voltam még nőgyógyásznál, akkor ő azt mondta, hogy nincs semmi baj, ha júniusig sem lesz, akkor menjek vissza. Akkor megint megjött. Aztán most megint nincs és teljesen tanácstalan vagyok. Ezt mi okozhatja? Szerintem eszem eleget, az 1500 kcal szerintem pont elég. Eddig nem volt ilyen problémám. Bocsi hogy egy kicsit kusza lett, most nagyon be vagyok parázva... Kérlek segítsetek!

2016. dec. 8. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát van is okod parázni. Annyira keveset eszel, hogy a szervezeted már nem működik jól.

17 évesen... nincsenek szüleid? Vagy vakok?

Tök mindegy, te mit gondolsz az 1500 kalóriáról, a szervezeted mást gondol. De az is lehet, hogy szimplán rosszul számolsz, és kevesebbet eszel, mint gondolod.

2016. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A szüleim nem veszik észre, hogy keveset ennék, mert szerintem nem eszem keveset. Egy napi kajám körülbelül:

Reggeli: zabkása (35 gr zabpehely, 5 gr zabkorpa, plusz hozzá gyümik, magvak, vagy amit találok)

Tízórai: általában csinálok magamnak valamit, sütök zabpalacsintát, zabgofrit, serpenyőben tojásból, joghurtból, sonkából, sajtból, zöldségekből lepényfélét, banános-almás golyót meg ilyeneket

Ebéd: menzai kaja, mindet meg szoktam enni, két menüből az egészségesebbet próbálom választani, ha van hozzá süti akkor azt nem eszem meg

Uzsonna: általában eszem valami gyümit, vagy olyat amit tízóraira

Vacsora: 100 gr túrót szoktam összekeverni 50 gr natúr joghurttal és ebbe teszek fehérjeport, magvakat, aszalt gyümit meg ilyesmiket, vagy rántottát eszem két tojásból, túróval.

Ez rossz étrend? Min változtassak? Napi 5x eszem és nem szoktam soha éhes lenni, ezek mindig nagyon eltelítenek. Fogalmam sincs mi lehet a probléma, nem szoktam éhes lenni.

2016. dec. 8. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem tűnik nagyon kevésnek az étrend, a szervezetednek csak át kell állnia az új súlyra, ez eltart egy darabig, szerintem várj türelmesen, esetleg emeld meg egy kicsit a kalóriát mondjuk 1700-ra és akkor nem lesz gond.
2016. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Körülbelül meddig tarthat, amíg átáll a szervezetem? Mikor kezdjek el jobban aggódni? Hogyha megemelem 1700-ra nem fogok hízni?
2016. dec. 8. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha alacsony a testsúlyod, de leginkább a testzsírszázalékod a magasságodhoz képest (márpedig ez most nálad annak tűnik), akkor az okozhat menstruációs problémákat, súlyosabb esetben hosszútávon meddőséget is.. Én például anorexiás voltam, és el is értem ezt a helyzetet..hidd el pár plusz kilót megér, hogy elkerüld, még ha annyira nem is tetszik.. :)


Én a helyedben visszamennék nőgyógyászhoz, aki tud továbbküldeni hormonvizsgálatokra adott esetben. Ha ott minden rendben van, akkor nem lesz gond, idővel vissza fog állni minden a helyére. De pontosat csak orvos tud mondani.


Sok sikert!


22L

2016. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem csak nekem vannak ilyen problémáim :)

Mondjuk én még nagyon az elején vagyok.

5 hete váltottam életmódot,egyik napról a másikra.

Tartom azóta is,sokkal jobban érzem magam,mennyiségre még többet is eszem mint azelelőtt csak nyilván sokkal jobb kajákat.

Rögtön abban a hónapban amikor elkezdtem meg is zavarodott a menzeszem pedig gyógyszert szedek.

Hónap közepén megjött,amikor kellett volna neki akkor meg nem...

Mondjuk én bízom benne,hogy részben a gyógyszer a ludas és ha most abbahagyom akkor helyreáll a szervezetem. :/

2016. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az étrended összetételével, egyes tápanyagok mennyiségével lehet a gond, bár ahogy olvastam, nem tűnik rossznak. Valami bekavarhat a hormonrendszeredbe, lehet ez akár a fehérjepor is (nem tudom, mi van benne, ugye nem szója?). Gondolj vissza a nyári időszakra, mi az, amit akkor ettél, és most nem, vagy fordítva. Lehet, hogy túl kevés a hasznos zsiradék (ld. esszenciális zsírsavak) vagy több fehérje kellene. Szedhetnél valamilyen nyomelem-kiegészítőt, pl. a cink elég fontos a hormonrendszer számára.

De tényleg elképzelhető az is, hogy túl alacsony a testzsírszázalékod, ahogy az 5-ös írta.

2016. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Testzsírszázalékomat hogyan tudom megmérni? Ha megmértem, mennyi az optimális? Ha esetleg kevés hogyan tudnám növelni? Több kalóriát viszek be? Akkor nem fogok hízni? Nagyon félek, hogy meghízom, ezért nem merek enni többet. Nem vagyok éhes szinte soha ez az étrend mellett, de bírnék még enni. Nem szójás fehérjét iszom, rizsfehérjét vagy tejfehérjét, biotecheset, de azt sem mindig. Hogyan vigyek be több fehérjét? Egyek több túrót/húst/tojást? Esszenciális zsírsavak mik? Azokból hogyan tudnék bevinni többet? Igazából nyáron nem számoltam a kalóriákat, a reggeli zabkása megvolt, nap közben pedig mindent ettem, az egészséges kereteken belül persze, csak próbáltam mértéket tartani. Most ez így szerintem nem menne a menza miatt sem, mert az nagyon sok kalóriát tartalmazhat. Egy átlagos menzai adagmak mennyi a tápértéke körülbelül? Mik azok a nyomelemek?

2016. dec. 9. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:

A nyomelemekről és a cinkről itt olvashatsz:

[link]

[link]

[link]


Ez még érdekes lehet:

[link]


Bár nekem nem tűnsz anorexiásnak, a menzesz visszahozásához érdemes megfontolni az alábbi oldalon írt tanácsokat, különös tekintettel az ajánlott zsiradékbevitelre és a heti 2-4 adag vörös hús fogyasztására:

[link]

(A tejjel azért jobb óvatosnak lenni, nem olyan jó kalciumforrás, mint amilyennek állítja. És szerintem nyugodtan ehetsz magasabb zsírtartalmú tejtermékeket, húsokat.)

2016. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 1600-1650 az ideális neked súlytartáshoz, meg néha egy kis édesség nem árt, max kevesebbet eszel másik étkezés alkalmával
2016. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!