Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz melyik diéta a...

Fogyáshoz melyik diéta a leghatásosabb, ha nincs óriási súlyfeleslegem de szeretnék egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak csinálnia kell a 160g-os diétát, mert inzulinrezisztenciája van és arra gondoltam, hogy akkor én is azt csinálnám. Azt mondta, hogy én ne azért ne számolgassak, mert még fiatal vagyok (17), csak napi többször egyek keveset, ne nassoljak. Ez így oké, amúgy sem szoktam sokat enni, de ha ezt csinálni fogom akkor lehetséges, hogy lefogyok? 170cm vagyok és 55 kg, 50-re szeretnék lefogyni. Sportolok és kondizni is elvileg el fogunk járni. De nem tudom ez elég -e a fogyáshoz, nem kell semmi különlegesebb dolog azon kívül, hogy nincs cukor plusz kevesebb a szénhidrát?

Nem szeretnék nagyon durván koplalni, vagy túl merész étrendekre átállni, az anyagcserém azért nem tenném tönkre teljesen. Fogyótabletták stb. szintén nem kellenek se étrendkiegészítők. Mellesleg anya már több hónapja csinálja ezt a diétát és már 10 kilónál többet fogyott, akkor lehetséges, hogy beválik?



2017. jan. 5. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj, az isten szerelmére, eszedbe ne jusson lefogyni, mert már így is egy gebe vagy! Kórházba akarsz jutni, csöveken tápláltatni magad anorexiával a pszichiátrián?!
2017. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább szedj fel izmot, nem valami sok a súlyod a magasságodhoz...


A kalóriadeficit fogyaszt, nem a 160 grammos diéta. Jól is néznénk ki, ha mindenki, akinek ennyi ch alatt kell lennie, fogyna. Neked pedig még csak nincs is miből. Jó, egy csepp háj lehet rajtad, de akkor főleg izmot kell felszedned, mert akkor alig akad belőle.

2017. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*egy csepp feleslegesnek nevezgető háj


Mivel háj mindenkin van (kivéve egy bizonyos ritka betegségben szenvedőket), kell az élethez.

2017. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Az étrendeden kell változtass. tudok tanácsot adni!


Reggeli: 32 cm-es pizza, sokna gomba, vagy magyaros

Tízórai: Gyulai kolbász, egy szelet szalonnával és fél kiló kenyérrel

Ebéd: Tyúkhúsleves, másodiknak túrós tészta, desszertnek mehet valami könnyed, mondjuk egy szelet dobostorta


Uzsonna: 3 szelet zsíroskenyér tokaszalonnával és fokhagymával.


Vacsora: fél deci pálinka pacalpörkölttel és egy pohár szárazvörösborral.



Az edzések: Kőművesmeló, földművelés kappával, ásóval, gereblyével. De kaszálhatsz füvet is, vagy foglalkozhatsz állattenyésztéssel is.


Garantáltan lemegy a felesleg.

2017. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kijött belőlem az állati énem, erre a kérdésre csak ilyen egyértelmű választ tudtam adni.


amúgy meg, ne akarj fogyni, mert beteg leszel! főleg hogy 17 éves vagy, fejlődő szervezetnek nem szabad ilyen vékonynak lenni csak mert ez a divat. Ártalmas! Egy 10es minimum kell, zsír+izomra. Tömegnövelő étrend kell és edzések. NORMÁLIS ÉLELMISZERREL.

2017. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

170cm-hez nem kevés az 55kg, ismerek olyanokat akik 50 alatt vannak ennyivel és nem anorexiásak, normálisan táplálkoznak.

De ha mégse fogynék, de átállnék egy egészségesebb étrendre (ami szerintem nem bűn, akkor se ha fiatal vagyok), tehát nem ennék édességet meg nassolnivalót, mellette pedig edzenék többet (5 éves korom óta heti 3x járok sportolni de emellett), pl.: kondizni elkezdhetek? Akkor nem fogynék de tudnék magamra több izmot építeni.

2017. jan. 6. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha normális súlyod van (márpedig az), kevesebb ch-val sem valószínű, hogy fogyni fogsz. A sporttól akár még nőhet is a súlyod, ha izmosodsz tőle, de csinosabb leszel, ha most "skinny fat" vagy. Az egészséges (cukormentes) táplálkozás mindenképpen hasznodra válik.
2017. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem fogyást tűzök ki célul, ezek szerint a súlyommal nincs baj, hanem izmosodást/alakformálást.
2017. jan. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!