Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megundorodni az...

Hogyan tudnék megundorodni az édességektől?

Figyelt kérdés
Túlsúlyos vagyok és 40 éves elmúltam. Szeretnék változtatni, sportolok, odafigyelek az étkezésre. De ha hazaérek melóból és megeszem a vacsorám, (ami általában natúr csirkemell és zöldség) majd megveszek a csokiért. Nem tudok neki ellenállni és nem 1 kis kockát eszek meg. Tudom, hogy kicsi az akaraterőm. Sajnos csoki mindig van otthon, mert a gyerekek sokszor kapnak, de nem nagyon eszik (nekik több eszük van). Mit tudtok tanácsolni, hogy megundorodjak a csokitól, vagy legalább ellen tudjak állni? Ti milyen módszerekkel "veszitek rá" magatok a helyed étrendre?

2017. jan. 6. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mielőtt beleharapnál, mártogasd a vécébe!
2017. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

En is eleg edesszaju vagyok, de karacsony ota tokre odafigyelek: karacsonyi unnepek ota (szoval mar az alatt is) csak vizet ittam, cukros uditok kihuzva. Edesseget szoktam enni, szoval ha megeszek egy tortat ha vkinek szuletesnapja van nem fogom magam rosszul erezni.


A lenyeg a merteken van: en vezetem, hogy miket eszek. Ha a reggel ettem ket kocka csokit akkor aznap mar tobb cukrot nem viszek be sutemeny/edesseg formajaban.


Mondjuk en nem vagyok tulsulyos szerencsere, csak oda akarok figyelni magamra.

2017. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Meg amugy ha 2-3 nap sikerult igy, akkor utana mar menni fog -legalabbis nalam ment- mert nem akartam elrontani az eddigi tok jo tendenciam:) szoval csak bele kell jonni.
2017. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne megundorodnod? Nem tudom, miért kell utálni a csokit, én egészségtudatos vagyok és alig eszem valamit, de a csokit nem tartom a legrosszabb ételek egyikének. Legalábbis ha nincs benne cukor s persze fontos a mérték...


Ha meg akarnék undorodni az édességektől... Á, ez esélytelen. Jó, ha mást meg akarnék undorítani, akkor próbálkoznék egy 90%-ban zsírt tartalmazó édességgel. A páromnak bejött, 1-2 évig rá se nézett a kókuszgolyóimra, pedig mondtam neki, hogy az a pár golyó 100g zsír és nem kéne betolnia a sült krumplis ebédje után félórával... Az ütött. De utána is evett édességet napi ötször, szóval ez sem az igazi. Kizárt, hogy egy édesszájút meg lehetne utáltatni valami biztos módszerrel.

Ami az ellenállást illeti, nekem a szénhidrát nagyon drasztikus lecsökkentése vált be a tomboló csokis korszakaimban. De mindenki másnak, akiről hallottam, ez pont fordított eredményt hoz, sóvárognak a szénhidrát után... Jobb ötletnek tűnik az alapos jóllakás. Csirkemell és zöldség után nekem is kopogna a szemem és nyilván megenném, ha lenne édesség otthon... Éhesen sokkal nehezebb ellenállni. Vagy ez szokás? Az kemény. Nálunk mindig édességgel zárultak a főétkezések, pokolian makacs és jóízű szokást összehozva bennem évtizedekre. De egy jó étrend sokat tud segíteni.


Miért van otthon csoki, ha úgyis te eszed? A kicsik nem halnak bele, ha szinte soha nincs. (Én 2 perc alatt csinálok saját csokiszószt vagy sütit vagy más édességet, szóval nekem ez nem segít, de ha neked igen, akkor használd ki.)


Persze akkor is lefogyhatsz, ha benyomsz napi egy tábla csokit, csak úgy valószínűleg lényegesen nehezebb.


Milyen csoki? Étcsokiból sokunknak tényleg elég 1-2 kocka. S vannak kalóriaszegényebb, könnyedebb édességek kakaóporral, hátha neked az is jó. Nekem igen, a kakaó számít :) Sőt, nekem egy kakaós kávé is megfelel.

2017. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik vették a fáradságot és normális választ írtak.

A baj igazából, hogy van itthon és addig piszkálja az agyam a tudat, míg be nem zabálok belőle. Hiába kérem az illetékeseket, hogy ne hozzanak. Azt hiszem el fogom ajándékozni a készletet.

Köszi még 1x mindenkinek!

2017. jan. 6. 17:14
 6/10 anonim válasza:
Felesleges elajandekozni. En karacsonyra rengeteg csokoladet kaptam, de nem kell elajandekozni mert megallom, hogy ne egyek
2017. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megundorodnod tőle, csupán fogyókúra alatt ne edd

Ha meg mégis megteszed, számold bele a napi kalóriabeviteledbe, akkor nincs gond

2017. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
tarts mértéket egyél keveset naponta vagy csalónapon heti egyszer többet.
2017. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ên régen táblaszámra ettem a csokikat, nekem ásványi anyag hiányom volt. Amióta szedek ásványi anyag készítményt azóta nem veszek meg az édességért. Lehet neked nem ez a bajod, de egy próbát megérhet.
2017. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igyekszem mindenki tapasztalatából, tanácsából meríteni. Nagyon jók az ötletek.
2017. jan. 9. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!