Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy nem lehetséges fogyni, ha...

Úgy nem lehetséges fogyni, ha valaki az étkezésén nem változtat, de a mozgáson igen?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség, de arra vagyok kíváncsi, hogy ha valaki adott módon étkezik, és attól nem hízik, hanem állandó a súlya (viszont az sok, és leadna belőle), és eddig semmennyit se sportolt, akkor most ha rendszeresen, mondjuk heti 3-4 alkalommal sportolni kezd, akkor fogy akkor is, ha az étkezése nem változik?
2017. jan. 20. 21:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
8-as: ezért írtam, hogy nem változtat az étkezésen.
2017. jan. 21. 20:19
 12/14 poiu ***** válasza:
Elvileg fogyhatsz. Ha nem eszel többet, de elégetsz napi +100 kcal-t, az évi 36500 kcal, kb 4 kg fogyás egy évben. De sajna ez nem szokott működni, mert a legtöbb ember a több mozgással többet is eszik!
2017. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szkeptikusak az emberek. OK, én is láttam már, hogy valamiért egyesek betolnak egy jutalomsütit az apró semmi után, de nem mindenki ilyen kis buta.

Igenis, ha mondjuk letekersz 500 km-t vagy legyalogolsz 50-et fagyban, az sokkal, SOKKAL többet számít, mintha kevesebbet eszel a szánalmasan kis kalóriaigényednél. Mozgás nélkül sokunk fél kilót se tud fogyni hetente (bár az szerintem már egész gyors), koplalás nélkül legalábbis. Van vagy 500 kcal kerete a fogyáshoz és így is éhes marad... A mozgás pedig többezer kcalt is jelenthet naponta, no persze, ehhez kell némi állóképesség, elszántság, miegymás. Nekem pl. párszáz az, ami összejön, ha épp nem megyek teljesítménytúrára (rég voltam, de 40 km fagyban, ráadásul nagyon kevés étellel menet közben, az életem legfogyósabb napja volt, az tuti. mozgás nélkül -300 kcal is kisebb csoda, enni kell).


A felvetés az volt, hogy az étkezés marad. Teljesen más, ha bevisszük azt, hogy valaki mondjuk éhesebb lesz, ha mozog. Ami egyáltalán nem biztos. Nekem 2 óra gyaloglás mindig csökkenti a kalóriabevitelemet, egyszerűen nem vagyok utána éhes és étvágyam sincs. Azt is el tudom képzelni, hogy valaki sokat mozog s többet is eszik, de bőven marad deficit, ha odafigyel.

2017. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Azért tettem fel a kérdést, mert sportoláshoz több akaraterőm van, némileg változtattam az étkezésemen is, próbálok egészségesebb dolgokat enni, de alapvetően nem szeretnék lemondani dolgokról. Igen, az nyilvánvaló, hogy ha valaki többet is eszik, akkor nullszaldóval jön ki a dologból (vagy még hízik is), de épp ezért hangsúlyoztam, hogy nem változtat.
2017. jan. 26. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!