Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az evéssel vigasztalom magam....

Az evéssel vigasztalom magam. Hogyan hagyhatnám abba?

Figyelt kérdés
tinédzser korom óta ügyelek a súlyomra, egészséges kajákat eszem, hízékony típus sem vagyok, és egy kicsit le is néztem eddig a túlsúlyosokat. viszont sok barátnőm vigasztalja magát édességekkel, és gondoltam, én is kipróbálom (talán egészségesebb, mint drogozni), de nagyon rákaptam, és mostanában többet eszem, mint bárki, akit ismerek. úgy érzem mostanában, hogy teljesen a padlón vagyok és semmi sem jön össze és amikor hazaérek kimerülten, már semmi máshoz nincs kedvem, csak hogy egyek vmi jó cukrosat, és gyakran annyit eszem, hogy majdnem hányok. a salátára, főzelékekre meg egyebekre, amikért meg régen odavoltam, már rá se nézek, még a gyümölcsöket is megcukrozom! mint említettem, vékony alkat vagyok, és hiába gondolok arra, hogy nem maradok örökre sovány, ha így folytatom, nem érzem az összefüggést, és nem is érdekel akkor, vagyis érdekel, de az ösztöneim vagy bármik erősebbek, mint a józan eszem. mivel folyton fáradt vagyok, nincs is erőm erőt venni magamon. régebben, ha ki voltam merülve, pihentem pár napot, de erre már nincs lehetőségem, ezért menekülök a kajálásba. mit tehetnék? nem akarok meghízni, de annyira de annyira ideges vagyok, hogy sokszor már aludni sem tudok.
2010. máj. 5. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell oldanod azokat a lelki problémáidat amik ezt okozzák. Ez van, minden más csak porhintés.
2010. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus.nekem sokat segített,még mindig elmegyek néha,ha szükségét érzem,2 évig jártam.én először túlsúlyos voltam,lefogytam,anorexiás lettem,nagynehezen meggyógyultam,de mivel a suliban nagy a feszültség ,anyámék állandóan veszekszenek,nagyon durván,anyu többször akart öngyilkos lenni:( az evésbe menekültem,de mivel én sajnos hízós típus vagyok,nem akartam,hogy rámrakódjanak a kilók,hánytatni kezdtem magam,szóval bulémiás is voltam.aztán már belefáradtam ebbe,és híztam jópár kilót.nagyon megutáltam magam.közben megtaláltam életem párját,és mostmár kiegyensúlyozott és boldog vagyok.
2010. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most jött el az a pillanat, amikor a depid mélypontjáról kezdessz visszatérni, mert már eszedbe jutott, hogy nem kéne annyi édességet enni.

Hidd el, nemsokára el fogod felejteni az egészet és le szoksz a sok édességről.

2010. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sokkal jobb, mint a drog, hiszen máris függőséget okozott nálad. Ennek jó bonyolult kémiája van, nézz utána. Egyébként a finomított cukor és liszt is öl (hosszú távon).

Azért is vagy ilyen fáradt, mert szar minőségű kajákat eszel.

Próbáld meg otthon kidobálni a szar kajákat, hetente 1-2-szer járj vásárolni (jókedvűen és nem éhesen), csak normális cuccokat vegyél. Ha nem sikerül, én is a pszichológust javaslom, mert ez, amit leírtál, egy jó kis táplálkozási zavar kezdetének tűnik. Minél előbb kapják el, annál könnyebben túljutsz rajta. Vársz még fél-1 évet, összeszedsz 30 kiló túlsúlyt, baromi nehezen fog lemenni és az önértékelésedet is aláássa (lásd: kinek kell egy kövér nő).

2010. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, nézd, találtam neked egy cikket ezzel kapcsolatban:

[link]

2010. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, ez tényleg jó cikk, és köszi a többi választ is, tényleg hasznosak voltak. huh nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen problémám lesz. hiába lüktet a fejemben, hogy nem kéne és hogy rossz úton járok, mégsem tudom abbahagyni. egyébként gondoltam már rá, hogy elmegyek pszichológushoz, bár nem tudom, hogy tudna segíteni egy idegen rajtam...
2010. máj. 6. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!