Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik gyárilag...

Szerintetek létezik gyárilag kövér ember? Mindenkinek megéri szenvedni a fogyással?

Figyelt kérdés

Most vagyok nagyjából 80 kiló a 160 centimhez, és voltam már ugyanennyi régebben, akkor aztán alaposan nekiálltam figyelni az étrendemet, számolgatni a kalóriákat (1400-500-nál semmiképpen sem vittem be többet egy nap), illetve napi 30-45 percet nyomtam le elliptikus tréneren. Így ment ez kis híján 1 évig, közben 63 kilónál elkezdett stagnálni a súlyom, és baromira rá kellett feszülnöm a dologra, hogy elérjem az 57-et nagy nehezen, annál lejjebb a világért sem akartam fogyni. Irigykedve néztem azokat a csajokat, akiket jó anyagcserével áldott meg az ég, és simán megtehették, hogy nagy adag pacallal tömték magukat este 11-kor rendszeresen, nem volt semmi problémájuk, nádszál vékonyak maradtak, sokkal csinosabbak, mint én 1 év gürizés után. Sosem tettek semmit azért, hogy úgy nézzenek ki, ahogy, mégis én voltam, aki megkapta a kívülállóktól, hogy biztos azért nincs tökéletes testem, mert egy lusta, akaratgyenge szar vagyok. Nem voltam képes elégedett lenni magammal, úgyhogy végül feladtam az egészet, eltunyultam, elkezdtem ugyanúgy össze-vissza enni, mint a többi korombeli, és 4 év alatt természetesen minden egyes korábban leadott kiló visszakúszott rám. Azóta még úgy sem tetszem magamnak, de egyszerűen kétlem, hogy értelme lenne újra belekezdenem a kínzókúrába, hiszen vékony soha a büdös életben nem leszek, már gyerekként is látványosan vaskosabb voltam az átlagnál.

A kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan kellene a saját negatív gondolataimat elhessegetnem és erőt vennem magamon, ha nem akarok ilyen maradni...?


2017. jan. 27. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem vagy cukros?
2017. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nincs genetikailag kövér, de olyan van, hogy valaki extrém nehezen fogy. Hallottam már cifra dolgokat. Elvileg a kalória az alapvető s tényleg így van, de azért bámulatos dolgok be tudnak kavarni, bizonyos ételek, alvás... Gondolom, betesznek az anyagcserének, mert az energiamegmaradás törvénye mégse sérülhet.


Az extrém nehezen hízókat nem ecsetelem, van magyarázat rá, de az emberek nagy többsége nem ilyen. Ne foglalkozz velük. Amúgy az egyik ilyen típus is el tud hízni, nehéz, de van, aki megoldja.


1500 kcal kevés mozgással sokaknál lassú fogyásra elég csupán, lassú anyagcserénél pedig talán még arra sem. Több mozgással vagy picit kevesebb kalóriával lehet operálni, ez van. Valami jó mozgást is bedobnék, hogy az anyagcsere is kapjon egy lökést...


1 év nem is olyan rossz, irigyellek kicsit.

A jó testhez pedig igenis kell erőfeszítés, sok edzés. Pálcikának lenni nem szép. S az egészség is ott van. S nagyon megszívhatják, ha valamikor lelassul az anyagcseréjük vagy efféle s ők a túlevést szokták meg. Ami egészségtelen.

A jó fogyással tanul az ember. Én örülök, hogy egy ponton nem tudtam tovább fogyni s drasztikus lépésekre volt szükség (nem mintha azok sokat segítettek volna). Sokkal jobb életmódom van, mint korábban. S nem lenne, ha könnyedén fogytam volna végig.

2017. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Én inkább IR-t és pajzsmirigyet nézetnék.


Azok pedig, akik este 11-kor pacalt esznek, napközben alig visznek be kalóriát és/vagy rengeteget mozognak mellé. Nem napi 30 percet elliptikus tréneren, hanem napi/heti több órát olyan mozgásformával töltenek, amit szeretnek, és ami nem kötelesség.


Ráadásul nem csak a kalória fontos, hanem az ételek összetétel is.


Végezetül: fogyókúrával soha nem leszel vékony. Sajnos tudomásul kell venni, hogy csak olyan étrendbe érdemes belekezdeni, amiről utána nem fogsz visszatérni a jelenlegire, amitől viszont hízol. Mert akkor tényleg felesleges erölködni.

2017. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Elolvastad amit írtál? Kívülről ez iszonyatosan szánalmasnak tűnik. Pár vélemény után ahelyett hogy még jobban odatedd magad bebizonyítottad hogy igazuk van és és tényleg "egy lusta, akaratgyenge szar" vagy.


Gondolj arra, hogy ez a te életed, most vagy fiatal, bomba formában kellene lenned. A jó külső az élet minden egyes területén (munka, párkapcsolat, bármi) előny, mert mindenki először külső alapján és megjelenés alapján ítél. Szedd össze magad, olvass utána hogy mi a diéta és változtasd meg az életmódodat. Nem csak xar kajákkal lehet jól kinézni, ismerek hozzád hasonlóan hízékony lányt aki finomakat eszik és mégis vékony. Nem mindegy hogy az étel hogyan van elkészítve, mit mikor eszel és milyen mennyiségben. Ha nem megy egyedül akkor kérj segítséget. Ez nem kínzókúra, egészséges ételekkel si lehet nagyon finomakat enni. rajtam most olyan 2kg felesleg lehet ma ettem eddig: 3tojásfehérje rántottának benne 50gr lazac, szírszegény feta sajt, kaliforniai paprika. Mellé paradicsom, uborka, zöldhagyma, retek. Uzsi: pár szem eper, szeder.

Ebédem: 200gr tőkehalfilé petrezselymesen citromosan, brokkoli, sült gomba (0 zsiradékkel)+ cottage cheese +petrezselyem összekeverve.

A vacsi ugyanez lesz mint az ebédem csak nem brokkoli hanem spárga, és még eszem valamit. Nos annyira rossz lenen így enni? Semmi kínzás nincs benne, tele vagyok energiával, nem koplalok. Ha úgy állsz hozzá hogy xar lesz akkor az is lesz.

2017. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik. Pontosabban az létezik, hogy a csontozat méretei, arányai milyenek, amin megtapadnak a lágy szövetek és a meglevő zsírszövet elhelyezkedése és kiterjedése. A zsírszövet, a zsírsejtek mennyisége öröklött, legfeljebb nem raktároznak zsírt.Az életkorral azonban változik az energia felhasználás és a meglevő zsírsejtek raktározni fognak, megnő a látható zsírszövet. Akinek a felmenői közt voltak ilyen alkatúak, az bizton számíthat erre. Szenvedni nem érdemes, mert a szenvedőket kerülik az emberek, mert negatív kisugárzásuk van. Visszafogottan azonban lehet étkezni, ha az étrend telít ugyan, de sok kalóriát nem tartalmaz. És hát az intenzív testmozgás sokat jelent.
2017. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Nincs olyan hogy gyárilag kövér. Te is irod: amikor sportolás akkor fogytál, amikor xartal bele akkor visszahiztad.


Persze az emberek nem egyformák, vannak olyan emberek akiknek nagyon gyors az anyagcseréjük, és kevésbé hiznak, de ha jobban megkapirgálnánk akkor kijönne hogy azért olyan sokat mégsem esznek és sokat mozognak.


Persze reális célokat kell kitűzni, ha te alacsony tömzsi alkat vagy akkor belőled soha nem lesz cernácska...


A 25 perc edzés meg lófax. Minimum 60 perc intenzív mozgásnak van bármi értelme, de lehet nyugodtan több is, a héten 4-5 alkalommal, ha bírod akár minden nap.

2017. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagyvonalakban egyetértek az előzővel, de azért van, akinek jópár évbe beletelik, míg megtalálja azt az étrendet s elosztást, amin nem éhezik fogyáskor. Igenis egyeseknek nehezebb, ezt tartom. A kérdező írta, hogy 1500 kcal mellett sem akaródzott fogynia, nos, ennyivel van, aki iszonyatosan éhezik, miközben kicsi a kalóriadeficit. A jó étrend sokat számít, de néha az is kevés.


Viszont azzal egyetértek, hogy roppant jókat lehet enni fogyáskor is. Nem muszáj unalmas "diétás" ételeket enni (bármi is az) s nyugodtan lehet pl. igen zsírosan enni, ha valakinek az kell. A zsír jót tesz az ételek ízének, nincs inzulinválasza, jól laktat... Miért ne együk, ha segít a kalóriadeficitben? Akit valamiért zavar, az egyen mást, a szénhidráttal sincs alapvetően baj, jó energiaforrás az is (persze nem mindegy, milyen fajta, de szinte bármiből rendben van egy kevés).


Az a gond, hogy sokan nem elég kreatívak és kísérletezőek, csak várják a sült galambot. S persze irigyelnek másokat. Bizonyos szintig megértem, de ez van, nem szabad ezzel foglalkozni, egész életünkben nézegethetünk másokra, akiknek könnyebb, ez minket nem visz előre, sőt. Versenyezzünk önmagunkkal, hozzuk ki magunkból, amit lehet.


Max. azokat értem meg, akik tényleg viszonylag keveset esznek és híznak. Az pokol lehet s bármilyen illogikus is, úgy tűnik, van ilyen. Ilyenkor szakember kell, azt hiszem. S nagyon nagy kitartás.

2017. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

És mi bajod volt az 57 kilóval? Az is NAGYON SZÉP eredmény volt, tartani is elég lett volna!

Azért nagyon nem mindegy, hogy 60 vagy 80!

Azon kívül meg ne érdekeljen, mit mondanak, mit tesznek mások! Te a saját testedet kell ismerd, és a sajátosságainak megfelelően bánni vele!

2017. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Gábriel-módszer c.könyvet, benne van a válasz! Vannak róla cikkek is a neten, abban is megvan a válasz, amit keresel.
2017. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2017. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!