Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek reggelire és...

Miket egyek reggelire és vacsorára ha "normális" az ebédem?

Figyelt kérdés
A normális azt jelenti hogy az nem kifejezettem diétás, valamikor rizs vagy tészta vagy főzelék hússal vagy hallal. Mindig egy leves és egy második. Miket egyek reggel és délután hogy ellensúlyozzák ezt? Vagy hagyjam el az ebédet a suliban? Az a helyzet akkor nem ebédelek mert nem tudok semmi értelmeset vinni. Vagy csak a levest egyem meg vagy mindkettő felét? Mit gondoltok? Ötletek kajákra és az ebédes dologra? Köszi mindenkinek.

2017. febr. 1. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szeretem azt a kifejezést, hogy "diétás étel", mivel az az égvilágon semmit nem mond. Sokféle diéta van és a nem "diétás" ételekkel is lehet fogyni. Van, aki pont a "diétásakkal" nem tudna.


Nos, nagyon nem mindegy, mit eszel ebédre. Ha pl. lekvárostésztát, akkor megnyomnám a fehérjét a többi étkezésben... A fő, hogy az összbevitel megfelelő legyen tápanyagok szempontjából.


Max. akkor ne edd meg az egész ebédet, ha nagyon előnytelen számodra (ha van ilyen. van, aki bármivel tud fogyni, de pl. én rossz étrend mellett éhezem és túleszem magam), de akkor persze vinnék valami mást, jobbat.

Mindenki tud értelmes ételt vinni, téged mi akadályoz meg benne? Nem értem a sok kérdést, ami a vitt ételekre vonatkozik, szinte bármit lehet vinni magunkkal egy dobozban.


De nem kell félni a rizstől vagy pláne a főzeléktől, ha nincs rá valami komoly speciális okod. Étel, kalória az is, az pedig kell. Csak ne vegye el a helyet a fontosabb dolgoktól, a fogyáshoz passzoló kalóriakereteden belül.

2017. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd el a menzát. Nem hinném, hogy bárki is pont attól hízna el, hogy délben megeszik egy tányér levest és másodikfélét.

Mindazonáltal megválogathatod, mit eszel meg belőle. A sós leveseket megeheted tészta nélkül, a cukros gyümölcslevesből kieheted a gyümölcsöket, vagy nem eszed meg. Ha a másodikféle valamilyen cukros étel (pl. tejberizs), akkor többnyire kiadósabb, húsos levest adnak mellé, ilyenkor én csak levest ennék (kenyér nélkül). A másodikféléből megennék mindent, amiben bármilyen zöldség van, és a húsos vagy tojásos feltétet is. A szénhidrátosabb köretekből (pl. tészta, nokedli, krumpli, rizs) nem muszáj mindet megenni.

Persze számít az is, mennyire vagy éhes. Ha mindent az utolsó falatig meg kell enned ahhoz, hogy jóllakj, akkor edd meg. A fiatal szervezetnek sok kalóriára van szüksége a fejlődéshez.

A többi étkezésednél érdemes arra figyelni, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét és sok zöldséget egyél. Ha az ebédben csak nyomokban van fehérje (előfordulhat ilyen), akkor vacsorára valamilyen húst, halat, sajtot, túrót javasolnék zöldségkörettel, salátákkal. Valamilyen hasznos zsiradék sem ártana (a menzán étolajat használnak, ami nem igazán egészséges), vaj, kókuszzsír, olivaolaj, akár állati zsírok is.

Reggelire jó a tojás sokféle formában, a kenyérrel, gabonapelyhekkel, bolti müzlikkel, péksütikkel, tejjel jobb óvatosnak lenni, ha fogynod kellene. Tízóraira, uzsonnára ehetsz gyümölcsöket, olajos magokat, natúr joghurtot vagy kefírt. Persze ez csak javaslat, neked kell kitapasztalnod, mi az, ami téged jól laktat viszonylag nem sok kalóriával, és nem leszel utána rövid időn belül nagyon éhes.

Inni pedig legjobb a víz, az üdítőkben semmi hasznos tápanyag sincs, csak üres kalóriák, cukor és adalékanyagok.

2017. febr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!