Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyesmi étrenddel fogyhatok?

Ilyesmi étrenddel fogyhatok?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon figyeltem az étkezésemre. Reggel vittem szendvicset, majd a suliban ebédeltem elmentem edzeni és aztán megint ettem vacsorára, amit anyám csinált. Persze ezek közt volt nasi is.


Most tényleg szeretnék lefogyni és változtatni az étrendemen.


Azt mondják napi 5x kell étkezni, keveset.

Arra gondoltam, hogy reggel eszek meg egy tál gabonapelyhet.

Tízóraira egy valamilyen magvas zsemlés szendvicset esetleg gyümölcsöt.

Talán ebédet is viszek, valami főtt ételt.

Mikor hazaérek (kb. 14:30-15:00) már nem eszem semmit az edzésig, ami 17:00-kor kezdődik. Kb. 19:00-20:00 között hazaérek és utána még eszem valamit.


Jó ez így?

Vacsorára főtt ételt egyek vagy már ne?

Tudok ezzel fogyni? (Mellette heti 4-5x sportolok, 1 vagy 2 órát valamint itthon erősítek és később futni is szeretnék járni.)


Köszönöm a válaszokat, fontos lenne! :)



2017. febr. 3. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ezt csak 4 étkezésnek számolom. Ebédet mégis hogy viszel? Hogy melegíted meg? Edzésre úg mész, hogy előtte órákig nem ettél semmit? Ebédtől este 7-ig, 8-ig nem eszel semmit? Na mindegy, úgysem lehet ebből megmondani, hogy mennyiségileg megfelelő-e. Két lehetőséged van. Vagy számolod a kalóriákat, de az fáradságos, sőt, iskolai étkezésnél nem is kivitelezhető. Vagy megpróbálsz egyszerűen kicsit kevesebbet enni. Például a nasit csökkenteni, vagy nagy szelet kenyér helyett közepes szelet kenyeret, ilyesmi.
2017. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, 4 étkezés, viszont edzés előtt már nem nagyon szeretek enni.

Az ebéddel nem lenne gond, anyám tanár a suliban és ő megmelegítené a tanáriban.

És az ebédet nem úgy gondolom, hogy 12 órakor, hanem amikor vége van az óráimnak, 13:30-kor vagy 14:45-kor, de így jobban belegondolva a azt pl. otthon enném meg, akkor az már jobb lenne szerinted?

Akkor a az utóbbit megpróbálom, nem szeretném számolni a kalóriákat.

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!^^

2017. febr. 3. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármivel lehet fogyni, de szinte semmit nem tudunk az étrendedről, leszámítva, hogy ebédig szinte csak szénhidrátot eszel.


A "valami" meg a "főtt étel" szerinted informatív?


Akármikor ehetsz főtt ételt, ez rajtad áll. Én minden étkezésre főtt ételt eszem. A világon semmit nem árul el az ételről az, hogy főtt (max. hogy nem sok C-vitamin van benne).


Ha makrókat mondasz, akkor még tudok mit válaszolni (azt nem, hogy milyen viszonyban van a kalóriaigényeddel, hisz ez utóbbi ismeretlen), de így, hogy fogalmam sincs, nagyságrendileg pl. mennyi fehérjét és zsírt eszel...

A szendvicsben sem tudom, hogy mi van, 5 dkg sajt vagy egy felvágott... Nem mindegy. Én nem hagynám ki a fehérjét a délelőttömből, ha már eszem.


Az étkezések száma nem annyira fontos, csináld, ahogy neked jó, de az összbevitel rengeteget számít.

2017. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem sok különbséget látok a jelenlegi és a tervezett étrended között. A gabonapehely semmivel sem jobb a szendvicsnél. Ebédre főtt ételt ettél, ezután is azt fogsz (részleteket nem árultál el). Vacsorára eddig is és ezután is "valamit" fogsz enni.

Főtt étellel is kiválóan lehet fogyni, sőt. Én ebédre és vacsorára is főtt ételt eszem, amit magam készítek.

Kicsit pontosíthatnád a leírásodat, így nehéz véleményt mondani. Nem tudjuk, mit és mennyit ennél, hány cm és hány kg vagy.

2017. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 openyourmouth válasza:
Ne csak a fogyasra koncentralj, az egeszsegre is! Edzes elott legalabb 20percrl EGYEL VALAMIT, vagy ha mar annyira nem, akkor legalabb oda szurd be a nasit mit tudom pldul egy szelet nutellas kenyer vagy musli szelet. A lenyeg hogy legyen energiad fogyas vagy nem fogyad de etgyomorra NEM SZABAD nehez fizikai mozgast vegezni mert konyen lemrgy a vercukrod (mivel ha helyesen szamolom, deltol 5ig nem eszel semmit)
2017. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!