Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a kalóriát...

Mennyire fontos a kalóriát számolni? 1700 kalória/ nap nagyon sok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mihez képest?
2017. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, kor, súly, fizikai aktivitás, mennyit szeretnél fogyni, magasság, miből eszed meg
2017. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem fontos. Kalóriadeficitben kell lenni.

Csak mert számolod, lehetsz többletben s csak mert nem számolod, lehet brutális deficited, a kettő nem igazán függ össze.


1700 van, akinek hízás, van, akinek súlytartás, van, akinek lassú, van, akinek gyors fogyás és van, akinek iszonyatosan brutális koplalás.

Kinek 1500 kcal kell, kinek 5000. Nem vagyunk egyformák, aktivitást nézve főleg nem.

2017. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos. Én csak kalóriaszámlálással (+fehérlisztes dolgok elhagyásával, minimális cukorral) fogyok kb 1kg-t/hét (hol 1 kg, hol kicsit kevesebb vagy több)


Alapból nekem 1390kcal-ra van szükségem naponta. Természetesen ha mozgok mellé, akkor még több is lehet. Ha pedig nem csak suliban vagyok, hanem dolgozok, nem ritka, hogy 2500 körül kéne ennem.


Viszonyítás kérdése. Mert egy átlagos fizikai aktivitású férfinek kb ennyire lehet szüksége, még nőknél (súlyfüggő) kevesebb.

2017. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!