Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdenem?

Érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

160 cm

73 kg

12/L

Heti kétszer 90 percet kézilabdázok

+heti 3*45 perc tesi óra

18 óra után nem eszek max egy almát. A cukrot, lisztet többnyire elhagytam.

De ez nálam eddig is így volt. Érdemes elkezdenem egy intenzívebb fogyókúrát vagy nem?



2017. febr. 20. 05:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem igen.Jobb ha most elkezded mert felnott korodra lehet ebbol problemad.
2017. febr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mit változtassak még?
2017. febr. 20. 06:27
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem jó, az este 6 után nem evés pedig akkor normálsi ha 8-9-kor fekszel amugy hulyeseg
2017. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
9-10 körül szoktam, de utána max ha megéhezek ami ritka egy almát eszek
2017. febr. 20. 12:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert most fogyókúrázol? A leírtakból nem látszik.

Az alap a kalóriadeficit. Ha kihagysz pár ételt, az alapból semmit nem jelent, ha ezenfelül jó étrendet hozol össze, az egy kellemes életmódváltás, a mozgás is az egészséges életmód része, de a fogyáshoz kevesebbet kell enned, mint amit elhasználsz.


Érdemes fogynod, igen. Kicsit figyelj oda az étkezésedre, nagyon ne pörögj rá. Lehet, hogy amit tettél, az elég lesz, lehet, hogy nem, ez egyéni.


Nem igazán számít, hogy eszel-e 6 után és mit, de esetenként megakadályozza a fogyást, ha az ember hosszú időn át eszik (főleg, ha benne van egy laza, otthon töltött este annak minden csábításával s unalmával, már ha valaki unatkozó fajta, amit nem értek). De az összbevitel számít, oszd el úgy, ahogy neked jó.

2017. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Edzeni minden nap kell, különben nem sokat ér.

Estére meg egyél nyugodtan, ez a nem evés jót ront az egészen.

2017. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
24%

Semmi értelme elkezdened. A hirtelen fogyás káros lehet a szervezetedre.

Ilyen diatalon fogyókúrázni...

2017. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
81%

Szerintem igen, ez a gondokat ami benned van nagyon pozitív, úgy értem hogy sok lány ennyi évesen azaz 12 , nem igazán törődik magával. Én is odafigyelnek hogy mit és mikor eszem , tudom nem könnyű.

És 18-20 éves korában már késő lesz, szerintem nagy munka es hatalmas kitartás vár rad.

Sok sikert!!:)

2017. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen kezdd el!

A gimnáziumot 155cm, 68kgmal kezdtem el és 83kg-mal ballagtam. Sokmindent megadnék, hogy ez a négy év megváltozzon. Nem is piszkáltak, engem zavart. Nem tudtam szépen kiöltözni alkalmakkor stb

Nagyon sokat szenvedtem ezzel és gimnázium után határoztam el magam, hogy egyetemre kisebben megyek. Ez volt életem legjobb döntése. Tehát az eredeti kérdésedre a válasz az, hogy igen, érdemes elkezdened (főleg ha felmerült benned, emrt ezek szerint téged is zavar)

Én nem hagytam el semmit az étrendemből, csak egyszerűen kevesebbet ettem. Nekem az is sokat segített, hogy nem mondtam el senkinek, így nem figyeltek, nem mondták, hogy ne egyem meg a kocka csokit (igen, csokit is ettem, csak nem a szokásos 1 soros adagot, hanem amikor a többiek 1 sort, akkor én 1 kockát)

Sütit is ettem, de mindig csak 1-et (1 szelet torta, 1 muffin stb)

A második krédésre a válaszom az, hogy nem. intenzív fogyókúrát iskola alatt semmiképp ne kezdj el, de apró változtatásokkal már nagy eredményt érhetsz el. Például egyél több zölsdéget és gyümölcsöt, így kevésbé fogod kívánni a többi ételt, kevesebbet fogsz belőlük enni

Mindig legyen nálad tartalékban egy müzliszelet, banán, alma, aszalt gyümölcs, hogy ha megéheznél, ne a pékségben vegyél pl egy kakaós csigát

A sok folyadék is elengedhetetlen, sokat fogsz mosdóba járni, de megéri, megindítja az anyagcserét. Erre az is jó, ha sokszor keveset étkezel, emrt nem egyszerre terheled le a gyomrod.

Ezen kívül gondolkozz el, hogy van e rossz szokásod. Én péládul olyan szöveggel, hogy a menzán "alig ettem", mindig tartottam itthon egy második ebédet is. Ezt elhagytam. Észrevettem, hogy sokat nasizok, ezt is redukáltam.

És a végére ami a legfontosabb, hogy sose legyél éhes. Amint éhes vagy, egyél valamit. Ez segít a koncentrációban és te is jobban érzed magad. Jobb akkor megenni pl egy szendvicst, mitn később 5öt. Ne hagyd, hogy éhes legyél. (Ebben az segíthet ha reggelizel, mert az eltelít és a nap folyamén kevésbé leszel éhes)


Az utoló dolgo pedig, hogy ha az utolsó dolog ami a gyomrodba kerül este, az nem alma vagy gyümölcs legyen. A gyomortartalom tetjén elkezd erjedni és rossz közérzethez vezet (ezt biológiából tnaultuk)


Sok szerencsét

2017. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Eszedbe ne jusson 12 évesen fogyókúrázni !!!

Ki sincs fejlődve a szervezet ennyi évesen, többet ártasz vele magadnak, mint hiszed.

2017. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!