Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek heti 1x 5km...

Szerintetek heti 1x 5km futással lehet bármennyit is fogyni/formálódni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2017. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1-es: meg is indokolnád,légyszi? köszönöm!
2017. márc. 10. 09:58
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha megadod, hogy hány kiló vagy, és milyen gyorsan futsz, akkor mondok pontos számokat. Így legyen elég annyi, hogy az elégetett kalóriákkal valószínűleg még 10 dekát sem fogysz. Sporttal amúgy is hülyeség fogyózni, mert ha éppen két zsemlével többet eszel a héten (a HÉTEN!), akkor már ugyanott vagy. Ha a sport vonatkozását nézzük, akkor is nagyon gyenge a hatás, legalább heti 2 alkalom kellene. De ha izmosodni akarsz, akkor nem a futás a legjobb megoldás. Inkább végezz hetente háromszor egy rövid (akár 10 perces) erőedzést.
2017. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
56 kg vagyok és 45p alatt futok le 5 km-t szóval lassú tempóban, pont azért mert nem akarok izmosodni. így is elég izmos vagyok, évekig karatéztam meg röplabdáztam csak most abba kellett hagynom és észrevettem hogy kezdenek megjelenni a combomon plusz kg-k meg narancsbőr... enni nem eszem sokat, kerülöm a cukros dolgokat és a szénhidrátokat, erősíteni nem akarok csak szálkásodni.. viszont a munkább miatt csak heti 1x van időm elmenni futni
2017. márc. 10. 10:13
 5/18 anonim válasza:
Lehet hogy megprobalhatnad többször a heten mint egyszer, viszont azt senki nem mondhatja hogy nem ér semmit,viszont helyesen kell enni mellette.Anélkül ha heti 3x futsz sem fog meglátszani
2017. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Akkor ez nem futás, legfeljebb kocogás, sőt egy edzett embernek ez a sietős gyaloglás tempója. Az elégetett kalória heti szinten jelentéktelen. Ha fogyni akarsz, keress egy mintaétrendet. Ha nő vagy, 1200 kalóriásat, ha férfi, akkor 1500 kalóriásat. Ha kéthetente megy le egy kiló, akkor nagyjából jó. Ha nem, akkor korrigálj picit az étrenden. Érdemes valamilyen testmozgást végezni a fogyókúra alatt, mert ezzel minimalizálni tudod az izomveszteséget. Tehát nem arról van szó, hogy izmosodnál, hanem arról, hogy ne veszíts izmot.
2017. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
tudod szerintem mindenkinek el kell kezdeni valahol...lehet hogy te elsőre lefutsz 20 p alatt 5 km-t, de én sose jártam rendszeresen futni, bocs hogy csak 45 p alatt sikerül...
2017. márc. 10. 10:48
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Kezdésnek bőven jó. Nem tudom miért szívják a véredet..
2017. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Semmit nem fogysz, ha nem eszel kalóriadeficitben.

Ha emiatt deficitbe kerülsz, akkor persze fogysz. Plusz a futásnak számos előnye van (egyes helyzetekben pedig káros lehet).

A kalóriaégetés egy dolog, de ha mondjuk gyorsít az anyagcseréden, az is segít.

De akkor is elsősorban az étkezésen múlik a dolog, ez nagyon pici mozgás ahhoz, hogy kalóriákban számottevő legyen és egyesek mozgás mellett többet esznek nagy boldogan (vagy megéheznek tőle) s máris maximum ott vannak, ahonnan elindultak.

2017. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jó lesz ez mellé torna és 0500-1600 kcalt egyél.
2017. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!