Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Clean vegán lettem betegség...

Clean vegán lettem betegség miatt. Sokat eszem, de az életmód hatására fogyhatok?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Vegán vagyok, írj privátban nyugodtan.

Igen, fogyhatsz akkor is, ha nem vagy kalóriadeficitben, de csak abban az esetben, ha sok szénhidrátot, és nagyon kevés zsírt eszel.

Na de azért az is kérdés, hogy mégis mennyire sokat eszel. Ha zöldségekből, gyümölcsökből eszel 1-2kg-t, akkor a napi kalóriabeviteled még mindig nem lesz sok, így (mint minden étrenddel), fogyni fogsz.

2017. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen betegség?
2017. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nincs olyan, hogy kalóriadeficit nélkül fogyj, ez ellentmond a termodinamika törvényeinek.

Amúgysem egészséges az embernek túlennie magát, kalóriaegyensúlyban pedig a test természetesen nem akarja kidobni a felhalmozott energiát.

2017. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, az extrém kevés zsír roppant egészségtelen, a hormonrendszernek is kell, a zsírban oldódó vitaminoknak is. (Kizárólag a szénhidrát az, amit hanyagolni lehet, de azt sem könnyű s vegánként nyilván főleg rossz ötlet.)

De nem kell sok zsír, napi 40 gramm körül már jó.

Aki fogyni akar, az tapasztalja ki, hogy mennyivel jó, a zsír általánosságban sokkal jobban laktat, mint a szénhidrát (persze akinek számít a térfogat és a rost, annál ez máshogy lehet, ez nagyon egyéni). Van, aki kizárólag zsírdús, szénhidrátszegény étrenddel képes fogyni szabad akaratból, akkor is, ha növényi az étrend.

2017. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!