Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi legyen a köret?

Mi legyen a köret?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja hogy a krumpli rossz egészségtelen oké.

Akkor legyen rizs erre egy kis utánaolvasás után rájöttem hogy a rizsnek még nagyobb a szénhidráttartama. De akkor mi legyen? (Ha a főzelékek nagyja is cukros)

Mit kajáljak a csirkemell mellé? Párolt répával hagyjatok attól a hideg kiráz :D akkor már inkább nyersen :D



2017. ápr. 3. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A krumpli jöhet, de ne olajba süsd, pürének pici fokhagymás olivaolajjal,és teavajjal pürésítve, vagy dinsztelt hagymával, vagy friss zöldfűszerekkel, sütőben sütve, esetleg zöldségekkel és fűszerekkel, sütőzacskóban, vagy hercegnő burgonyaként. A rizs is jöhet, ha barna, ok zöldkörettel, salátval. Esetleg még bulgúr. Főzelékeket is lehet cukor nélkül, eritrittel készíteni, önmagukkal sűrítve.
2017. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékbe cukor??? Minek? Még életemben nem raktam bele.


Amúgy a krumplival sincs semmi baj, a rizzsel sem, mértékkel és jól elkészítve. De a hajdina, árpa, bulgur, köles, kuszkusz, párolt és grillezett zöldségek, nyers saláták szerintem elég széles választékot adnak köretből.

2017. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hajdina, köles, barnarizs...
2017. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hajdina, bulgur, köles, barna rizs, édesburgonya, saláta (nem csak párolt répa létezik, amúgyis párolás során a zöldség veszít tápanyagtartalmából) ezer és egyféle képpen elkészíthető, kismillió dolgot lehet bele pakolni.

Szóval igazából a lehetőségek végtelenek, magyar mentalitás kizárólag krumplira vagy rizsre asszociálni, ha köretről van szó.

2017. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 hónapja nem eszek krumplit szinte egyáltalán (csak ha már nagyon megkívánom, vagy vendégségben), rizst pedig idejét sem tudom mikor ettem utoljára. Most csináltam először szerintem fél év után. Sosem szerettem igazán.

Mit eszek mégis?

Én leves függő vagyok. Imádom a levest ebédre. Jó tartalmasan, jöhet bármilyen rengeteg zöldséggel, tészta nélkül. Avagy egyszerűen csak krémleves.

Köretnek szintén lehet bármilyen módon elkészített zöldség, ide értve a zellert és az édesburgonyát. Lehet friss salátát, párolt zöldséget (frisset, nem fagyasztottat, mert előbbi valóban elkeserítő). Én a kuszkuszt is szeretem, de azt is csak csínján. Összességében nem hoz zavarba a téma, mert imádom a friss salátát, de méginkább a levest, úgyhogy általában a kettő közül kerül ki az ebédem.

2017. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!