Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet ajánlanátok?

Milyen étrendet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
14-15 éves lány vagyok, nagyjából 10 kg súlyfelesleggel. Egy-két hete elkezdtem edzeni, eddig hatásosnak bizonyul, de szeretnék egészségesen étkezni mellé. Sajnos tejérzékeny vagyok, ez mennyiben befolyásolja a "fogyókúrás" étrendet? Szeretném elhagyni az édességeket, illetve a tésztaféléket, több zöldséget/gyümölcsöt szeretnék enni, csak nem tudom hol kezdjem. Az edzésformák, amiket végzek: heti egy balett-edzés, heti egyszer futás (kutyával, ez nem tudom, hogy befolyásol-e valamit), vagy biciklizés, hasi edzés (felülés, hasprés, wall sit, plank (az utolsó kettő nem tudom, hogy amúgy idetartozik-e)), guggolások (súlyzó nélkül, egyelőre), ugrókötél, jumping jacks, illetve a heti öt testnevelésórán való futball, kézilabda, futás, esetleg biciklizés (maximum 15 km, havonta talán egyszer, de csak tavasszal).

2017. ápr. 4. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem, nagyon jo, hogy sportolsz. Amit ajanlok, hogy minimalizald a zsirfogyasztasodat. Ami azt jelenti, hogy keves csoki es keves zsiros kaja. Helyette sok-sok zöldseg, gyumölcs es teljes erteku gabona. Pl. ha eddig feher kenyeret ettel reggelire, akkor egyel helyette teljes kiörlesut. Ha eddig vajjal etted, akkor pl. egyel helyette ajvart vagy babpastetomot. stb. Igyal sok vizet.

Egyebkent megkerdezhetem, hogy hany kilo vagy es milyen magas? Valamint, hogy nez ki az etrended most?

2017. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek jön be a zsírcsökkentés, arról nem is beszélve, hogy a zsír esszenciális tápanyag, és a túlzottan zsírszegény táplálkozás állandó éhséget, zsírban oldódó vitaminok hiányát, hormonproblémákat, emésztési problémákat okozhat.

Sokkal több értelme van a kevés tápanyagot, de sok kalóriát/szénhidrátot tartalmazó ételekből elfogyasztott mennyiség csökkentésének (pl. amit írtál: édesség, tészta, ezen kívül kekszek, péksütik, kenyér, krumpli, rizs, egyéb gabonafélék, gabonapelyhek, bolti müzlik, agyonfeldolgozott ételek pl. párizsi).

Mellette sok zöldség (párolt és nyers) és egy kis gyümölcs, ezekből is jön elég szénhidrát plusz vitaminok, rostok. Fehérjebevitel céljából (mivel a tejtermékek kiesnek) tojás, hús, hal, máj. Kiegészítésnek ehetsz olajos magokat is, de ne túl sokat, mert elég kalóriadúsak.

A növényi tejekkel vigyázz, ha iszol ilyet, mert a legtöbbjükben elég sok cukor van.

2017. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!