Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen lefáraszt a diéta?

Teljesen lefáraszt a diéta?

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista vagyok, mellette 20 órát dolgozom. Igyekszem naponta minimum 15 percet tornázni is (tudom, nem valami sok, de csak az erőmből ennyire futja).

166 cm vagyok, és 71 kg. 1200 kalóriás étrenddel kezdtem, de mellette iszonyat fáradtnak éreztem magam, gyakran szédültem, és szinte mindig fájt a fejem. Emiatt 1500 kalóriára növeltem a napi kalóriabevitelt, de nem lett jobb. Még így is iszonyat fáradt vagyok.

Az étrendem leginkább csirkemellből és zöldségekből áll, és naponta figyelek rá, megigyak minimum 2 liter vizet is.

Mióta elkezdtem diétázni folyamatosan fáradt vagyok, ingerült, és rossz a közérzetem is, pedig előtte vidám és energikus voltam.

Másnál is ez van? Mit tehetnék?



2017. ápr. 5. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Változatosabban kéne enned (és megkockáztatom, az 1500 is kevés).


Nem kell ennyire rettegni az ételektől, mert most átestél a ló túloldalára. Leírnád egy napi étrended?

2017. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Reggeli: 60 g zabpehelyből és 2 dl sovány tejből zabkása + 1 banán


Ebéd: 20 dkg csirkemell sütőben sütve 20 dkg párolt zöldséggel


Uzsonna: 1 pohár kefir 2 szelet puffasztott rizzsel


Vacsora: natúr tonhal (80 g) zöld salátával és 1 ek olívaolajjal

2017. ápr. 5. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Több szénhidrát kell, attól szédülsz, azért fáj a fejed és azért vagy fáradt, mert kevés a szénhidrát.

Az 1200 kalória meg nagy baromság volt, kb. arra lett volna jó, hogy lefogysz, aztán gyorsan visszahízol. Meg esetleg pár tárgyból megbuksz..., mert ha valaki éhes, nem tud tanulni. Neked már 1600-1700 kalória közül is fogyni kellene, normál szénhidrátfogyasztás mellett.

2017. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot :) Igyekszem több szénhidrátot beiktatni az étrendembe.
2017. ápr. 5. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik napról a másikra váltottál át egy ilyen étrendre? Mert ha igen, akkor az is okozhatja a szédülést, hogy a szervezeted hozzá van szokva a magas(abb) szénhidrát és cukor bevitelhez. Ha így van, próbálj meg kicsit fokozatosabban átszokni az új étrendre.
2017. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
kis rizs, krumpli, teljeskiorlesu kenyertol nem faj a fejed. keves a ch es azert nem birod. En is beleestem ebbe a hibaba par napig.
2017. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lesokkolt, mikor otthon mérlegre álltam (koliban nincs mérlegem), és igazából elég hirtelen álltam neki, de már 1 hónapja csinálom.
2017. ápr. 5. 16:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt egyél reggel egyet, este egyet.
2017. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is az jutott eszembe, hogy kevés lehet a szénhidrát., de szerintem ez az étrend nincs 1500 kcal. :/ Rendesen számolgatod? Kevésnek tűnik. Amúgy tényleg akár 1800-ig is felmehetsz. Mit dolgozol? Ülő vagy valami mozgolódós dolgot?
2017. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg túl kevés a zsír.
2017. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!