Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan ne kívánjam az édességet?

Hogyan ne kívánjam az édességet?

Figyelt kérdés

Rendesen eszem,napi 5x,de még így is megkívánom a felesleges dolgokat. Pl: csoki,puding,süti hasonlók.

8 napja kezdtem el számolni a kalóriákat,eddig 1 kg ment le,de 3 napja folyamatosan kívánom az édességet.

Mit tegyek/egyek,hogy ne kívánjam?


2017. ápr. 11. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én például almát, banánt eszek ilyenkor és tökéletesen megelégszik vele a szervezetem.
2017. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
chia pudding!!Barmilyem gyumivel,eper,malna,kiwi*.*
2017. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor segít ilyenkor a méz, mézes tej vagy gyümölcs, smoothie :)
2017. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tanulj meg egészséges sütit, pudingot csinálni. Pl: zabos-banános süti, cukkínis brownie, stb.

Vannak egészséges csokik is, amelyek nem tartalmaznak tejet, hozzáadott cukrot, felesleges adalékanyagokat. Ezek általában bioboltokban kaphatók, de egy nagyobb tesco-ban is találsz ilyen csokikat. 600-800ft/100g-os tábla, de legalább egészséges, és finom.

2017. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Hozzáadott cukornélküli cerbona (nem a mézes)

Olyan csoki amiben nem fruktóz gyümölcscukor (cukorbeteg diétásoknak) van hanem maltit, . van keksz is ilyen sárga csomagolás. Eszembe jut később megírom.

2017. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Cerbona a cerbona szeletre müzliszelet gondoltam .
2017. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Krómtablettát reklámozzák erre a probl€mára.
2017. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a sarga csomagolas a KorpoVit keksz.Tenyleg fincsi egy kis joghurttal.
2017. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Több megoldás van, bár ez nagyon egyén- és diétafüggő. Nekem pl. a szénhidrátos verziók kiesnek (zab, nem minimális gyümölcs? rá se gondolok, ha fogyni akarok, nem mintha bármelyik megfelelne édességvágy esetén). Másnak a zsíros verziók esnek ki, anélkül pedig nehéz pl. csokit és krémes tortát enni...

Én a diétámnak megfelelő édességeket alkalmazom, általában egyszerre nagy mennyiségben, mert kicsinek nem látom értelmét, max. extrém esetben (házi mogyorókrém, abból nem kell sok... bár elfogyna, de nem).

Plusz a diétám gátolja az édességvágyat. Jó, gondolok rá meg minden, de nem KELL. Simán kihagyom, ha akarom. Ez is egyéni, hogy milyen diéta segít.


Van, akinek a kalóriadeficit automatikusan előhozza az édességvágyát, de fogyáskor ezzel nehéz mit kezdeni. Mindenesetre ha laktató ételeket eszem s nem vagyok éhes, könnyebb.


S vannak egészen cseles édességek, pl. a konjaclisztes csokipuding, amiben szinte semmi kalória nincs, mégis kellemes.


A zabbal amúgy nem írtak rosszat, tudok egy islerreceptet, amiben szinte kizárólag az van, némi dióval (opcionális, de ki nem hagynám) s teljesen süti. Jó, kell rá valami (csoki, lekvár), de az nem sok. Úgyhogy ha valaki eszik szénhidrátbombákat, az egyszerűen kicseréli az egyik ételét zabos sütire és majdnem ugyanott van, csak édességet eszik.


Más kérdés, ha valaki nem tud fogyni édességgel, mert automatikusan többet eszik úgy. Az egyen ritkán édességet, vagy olyat, amiből tud keveset, pl. sokunknak egy kis kocka egészen tömény étcsoki az teljesen kielégítő egyszerre.

2017. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha huzamosabb ideig nem eszel édességet, lehet helyettesíteni almával is (de szőlő, banán, meg más nagyon cukros gyümölcs nem jó ötlet), akkor nem csak hogy nem kívánd, de amit korábban imádtál, az elviselhetetlenül túl édes lesz.
2017. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!