Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétába kezdtem. Tanácsokat...

Talapapa kérdése:

Diétába kezdtem. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit és hogyan? Többi alul.

Figyelt kérdés

Körübelül egy hete kezdtem diétázni eddig semmi változás (nem is vártam ilyen gyorsan) az étrendemen elég sokat változtattam az össze-vissza időpontokban étkezést sajnos nem tudom , éjjeles munkám miatt , hol alszok hol nem akkor eszek amikor éhes vagyok.

Amiket fogyasztottam eddig : pék áruk , rizs , krumpli , különböző húsok , zöldségek , gyümölcsök , édességek. 186 cm magas vagyok és 95kg. Körübelül 10-15 kilót szeretnék ledobni.

A mostani étrendem amit egy hete fogyasztok ebből áll.

Saláta : káposzta , hagyma , kígyó uborka , savanyú uborka , paradicsom , sárgarépa és mellé valamiféle hús ( rántott hús , szalámi , kolbász , rántott csirkemell stb) a salátára csinálni szoktam öntetet is tejfölből , kefírből és ezt salátához való öntet porral keverem ki.

A pékárúkat , cukros italokat , édességeket , rizst krumplit elhagytam teljesen.

Napi 3-6 liter vizet iszok ( ezt amúgy is nem csak a diéta miatt)

Azzal a kérdéssel fordulok felétek , hogy ez így eredményes lesz e ? tanácsokat ötleteket várok.

Üdv mindenkinek.



2017. ápr. 11. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Az étrend okés, bár a rántott húst kókuszolajon csinálnám, a szalámit kidobnám a f*zba, de a kolbászt soha (hehe). Persze utóbbit is nagy-nagy mértékkel kell :-D


Tehát az étrend jó, majd jönni fognak a füvet evő kecskék, azokra ne hallgass.


Eredményes lesz, főleg ha bepakolsz mellé napi fél-egy óra sportot.

2017. ápr. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

a salátára az öntetport kihagynám.

inkább citromlé-olívaolaj-zöldfűszer keveréket próbálj, vagy ha ragaszkodsz az öntet-felinghez, tehetsz bele például szezámlisztet.

a rántott húst is lehetne mérsékelni

2017. ápr. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel már lesznek sikerek, de még lehet fokozni. A panír, az olajban sütés meg a cukros öntetek és a sport hiánya nem túl jók.

Minden kaja elött igyál sok vizet. Telít és nem fogsz annyit enni. Vegyél kissebb tányérokat. :)

Kókuszolajban süss.

Vannak finom cukormentes öntetek, foghagymás joghurtos, meg amit én szeretek ketchup; paleo, meg norbiupdate boltokban.

Heti minimum! 3*30 perc izzadós sport (kardió). Ki mit szeret, de nekem a túlsúly miatt előszőr a bicikli vált be és szép lassan áttértem a futásra. Mostmár intenzívebb kardiót csinálok (egy kis L-carnitinnal). Nagyon gyors és nagyon lassú váltásokkal és folyik rólam a víz a végére.


És a legfontosabb, hogy be diétázzál! A diétának egyszer csak vége van, beindul a jojó efektus és lehet több jön vissza mint ami lement.

Az legyen életmódváltás!

2017. ápr. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, de unalmas. Ebbe könnyű belefáradni. Én annak vagyok a híve, hogy mindenből lehet enni, de ami hízlal, abból csak 1-2 falatot.És a szétválasztás ami még nagyon hatásos, az én tapasztalatom a havi 4 kiló minusz.
2017. ápr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,


én ma vagyok a diétám 22. napján, reggeli mérlegállás szerint - 5 kg lement már. :)

Szerintem pedig pont hogy jó lenne valahogy megoldanod, hogy valamiféle rendszer legyen az étkezéseid között, mert a szervezeted nem fog pánikolni, tartalékolni, hogy vajon mikor fogsz enni újra, és az anyagcsere is gyorsabban beáll szerintem.

Amit én csinálok az az alábbi:

Reggel 5:30-6:00 körül reggeli, ami általában tojásrántotta csirkemell sonkával, mikor hogy, 1 szelet rozskenyér mellé (kisebb szelet); vagy teljes kiörlésű müzli 1,5%-os kevés tejjel; vagy szendvics rozskenyérből, csirkemell sonkával, light trappista sajttal, kigyóuborkával

9:00-9:30 körül tízórai: amiket enni szoktam: abonett csirkemell sonkával; joghurt; alma, narancs; de van, hogy fehérjeporos banánturmixot csinálok 1,5%-os tejjel ha nincs időm leülni enni 10-15 percre a munkahelyemen.

12:00-12:30 körül ebéd: amiket enni szoktam: barna rizs, csirkemell roston (én kevés olivaolajat használok hozzá), valami zöldség mindig van köretnek, brokkoli, répa, karfiol, zöldborsó, főtt krumpli (ez csak heti max 2x, és akkor is 1-1 szem főtt krumplit eszem meg), tőkehal filé stb.

15:30-16:00 körül uzsonna: natúr joghurt, zsírszegény túró, tojásrántotta, gyümölcs (de maximum 1 alma, vagy 1 narancs), ezek közül válogatok általában.

19:00-19:30: vacsorára mindig fehérjeturmixot iszom, 1,5%-os tejjel keverve.

Heti 3-4x tornázom, egyelőre itthon, de szeretnék biciklizni és futni is eljárni, főleg, hogy már itt a jóidő, de mellette az otthoni tornát is csinálni fogom.

Napi 2-3 csésze zöld teát iszom, és 2-3 liter vizet megiszom.

Szerintem a paníros dolgokat hagyd el, inkább edd roston a csirkét, vagy ha sütőzacskóba bedobod és úgy csinálod, akkor még olaj, meg zsíradék sem kell alá.

Parizert szintén hanyagolnám, csirkemell sonka, pulykamell sonka amit ajánlok még, meg a kolbászt sem enném a helyedben. Szerintem köretnek az ebédedhez ne csak saláta legyen, barna rizst nyugodtan ehetsz mindig, én általában 40-50 grammokat (nyersen mérve) fogyasztok egy ebédhez. Mellé nyugodtan tehetsz zöldséget is, annál változatosabb lesz a köret, és még vitamint is juttatsz be a szervezetedbe. Az öntet port is kihagynám ha már salátát csinálsz, mert tele lehet tartósítószerrel, és ki tudja mivel, amit fentebb ajánlottak, helyette olyan öntetet csinálj rá, vagy csak natúr joghurtot használj, esetleg kis citrommal kiegészítve.

Legalábbis nekem eddig ez vált be, aztán meglátjuk :)

2017. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
rizset krumplit minek hagytad el? rantotthus belefer neha, de kokuszolajban sutve. ontet? nem jo. fentebb irtak az olivaolajat egy olyat csinalj a salatara. de te csak ennyit eszel? salata egesz nap?
2017. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!