Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy csak akkor...

Miért van az, hogy csak akkor van motivációm, ha valami olyan (nagy dolog) történik?

Figyelt kérdés

Láttam magamon, hogy sokat híztam, tudtam, hogy sok gyorskaját ettem hónapokig, szégyelltem az akkori barátom előtt a testemet az ágyban, ráálltam a mérlegre és majdnem 20 kilóval több voltam mint kéne, párszor rosszul is voltam egészségileg, egy kis futás után már lihegtem, mégsem tudtam elkezdeni lefogyni. Akkor is folytattam a gyorskajázást, amikor tudtam, hogy nem kéne, sőt, le kéne adni a feleslegemet.


Erre mi történik? Egyik nap elég rendszertelenül ettem, kevés rendes kaja, sok édesség és éjszaka nehezen aludtam el mert rosszul voltam. Ilyen korábban is volt, de aztán eldöntöttem, hogy másnaptól fogyózás. Amit most tök jól tartok, bár még csak pár napja :D


Volt hogy le akartam fogyni és megbeszéltem magammal, hogy na akkor a hétvégén bezabálok mindent aztán hétfőtől diéta. Az meg nem jött össze... Most meg összejött úgy, hogy nem búcsúzkodtam az ételektől csak eldöntöttem, hogyha reggel felkelek, akkor elkezdődik a fogyókúra.


Kicsit mérges is vagyok magamra, hogy miért nem pl januárban kezdtem el, és akkor nyárra jó alakom lenne, így meg csak félig lesz jó...


Nektek hogy megy? Elég az, hogy nem tetszetek magatoknak vagy kell egy kattanás?


2017. ápr. 16. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan az a helyzet, hogy csak akkor van motivációm ha valami történik. Csak ha elfogy a motiváció én folytatom tovább ;)
2017. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen az emberi természet. Sokan pl. csak akkor hajlandóak tenni valamit az egészségükért, amikor fény derül valamilyen komoly betegségre. Amíg elviselhetőek a kellemetlen tünetek, addig nem foglalkoznak velük.

Én nem fogyás céljából váltottam életmódot, hanem azért, mert rájöttem, hogy ha folytatom, amit addig csináltam, akkor tönkreteszem az egészségem (már voltak jócskán jelei). Azóta sokkal jobban érzem magam sok szempontból (nem utolsósorban le is fogytam és több lett az önbizalmam), ez ad erőt, hogy folytassam, amit elkezdtem.

2017. ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!